foto.delfi.lv

Siguļos izveido aizsargvalni, lai pasargātu no plūdiem

Aizvadītajā diennaktī, no 25. aprīļa 6:30 līdz 26. aprīļa 6:30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma 101 izsaukumu. Kopumā dzēsti 76 ugunsgrēki, to skaitā 51 kūlas ugunsgrēks, veikti 18 glābšanas darbi, bija arī septiņi maldinoši izsaukumi. Ugunsgrēkos nav cietuši vai bojā gājuši cilvēki.

Aizvadītajā diennaktī, no 25. aprīļa 6:30 līdz 26. aprīļa 6:30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 101 izsaukumu. Kopumā dzēsti 76 ugunsgrēki, to skaitā 51 kūlas ugunsgrēks, veikti 18 glābšanas darbi, bija arī septiņi maldinoši izsaukumi. Ugunsgrēkos nav cietuši vai bojā gājuši cilvēki.

Vakar tika veikti vairāki ar plūdiem saistīti glābšanas darbi. 9:53, VUGD saņēma informāciju, ka Cēsīs, Slūžnieku ielā, vīrietim ir nepieciešama palīdzība, lai izkļūtu no applūdušas dārza mājiņas. Ar laivas palīdzību ugunsdzēsēji glābēji nokļuva līdz vīrietim un kopā ar kaķi viņu nogādāja sauszemē.

Savukārt, ap astoņiem vakarā, apsekojot plūdu apdraudētās teritorijas, VUGD amatpersonas konstatēja, ka Carnikavas novada Siguļos, ūdens iet pāri ceļam un draud appludināt desmit dzīvojamās mājas. Plūdu draudu novēršanā tika iesaistīti Nacionālo Bruņoto spēku karavīri, kas ar smilšu maisiem izveidoja aizsargdambi. Pēc dambja izveidošanas, pārplūdušais ūdens tika atsūknēts ar motorsūkņa palīdzību. Šorīt apsekojot teritoriju, tika konstatēts, ka dambis naktī savu funkciju ir pildījis, tomēr nepieciešams vienu valni pagarināt, jo upes ūdens ir izlauzis sev jaunu ceļu.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji dzēsa 51 kūlas ugunsgrēku, lielākie no tiem reģistrēti:

10 ha – Jelgavā Slokas un Lapskalna ielu krustojumā;

6 ha – Siguldas novada Siguldas pagastā;

5 ha – Rīgā Ezermalas ielā;

3 ha – Rīgā Daugavgrīvas šosejā, Ventspils novada Piltenes pagastā, Daugavpilī 3.līnijā;

2 ha – Jelgavā 1.līnijā un Meiju ceļā;

1 ha – Ikšķiles novada Tīnūžu pagastā, Ludzas novada Istras pagastā, Kuldīgas novada Rumbas pagastā;

Vakar Rēzeknes novada Audriņu pagastā kūla dega viena hektāra platībā, kā arī aizdegās neapsaimniekota ēka 40 m² platībā. Savukārt, Talsu novada Abavas pagastā kūla dega viena hektāra platībā un neapsaimniekota ēka 20 m² platībā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *