ir.lv

Kūlas dedzinātāji traucē glābēju darbu plūdu skartajos rajonos

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests nedēļas nogalē ir saņēmis vairāk nekā 200 izsaukumus uz vietām, kur deg kūla. Tajā pat laikā lielākie ugunsdzēsēju resursi ir novirzīti, lai glābtu cilvēkus plūdu skartajos rajonos.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests nedēļas nogalē ir saņēmis vairāk nekā 200 izsaukumus uz vietām, kur deg kūla. Tajā pat laikā lielākie ugunsdzēsēju resursi ir novirzīti, lai glābtu cilvēkus plūdu skartajos rajonos.

“Valsts ugunsdzēsības dienests jau vairāk kā nedēļu strādā pastiprinātā režīmā un ir koncentrējis papildu spēkus plūdu skartajos rajonos, lai nodrošinātu glābšanas darbus. Vienlaikus tiek saņemti izsaukumi uz vietām turpat netālu, kur tiek dedzināta kūla. Tāda iedzīvotāju rīcība ir neticama bezatbildība,” norāda iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.

Ugunsdzēsēji ir strādājuši garas stundas, lai glābtu cilvēkus no plūdu skartajām vietām, daudzās vietās tie vēl nav beigušies un glābēju klātbūtne ir būtiska.  Tāpēc kūlas dedzināšana īpaši šādos apstākļos ir vērtējama kā bezatbildīga rīcība pret līdzcilvēkiem, kas atrodas plūdu skartajos rajonos, atzīst ministrs.

“Aicinu Latvijas iedzīvotājus atbildīgi izturēties pret savu un kaimiņu drošību un dzīvībām, kā arī cienīt ugunsdzēsēju darbu, kas nedēļas garumā ir strādājuši, lai glābtu cilvēkus no dabas stihijas. Kūlas dedzināšana ir cilvēku tīšuprāt radīts posts un tās dedzināšana nav pieļaujama nekādos apstākļos. Taču, ja arī šis arguments nelīdz, tad aicinu padomāt par to, ka dzēšot tīšām izraisītu kūlas ugunsgrēku, glābēji var nepaspēt izglābt cilvēkus, kas cieš plūdos,” uzsver R. Kozlovskis.

Komentāri

  1. Ir mums tomēr cilvēki,kuru vienaldzība un bezatbildība ir prātam neaptverami…un kā būtu,ja viņus pašus skartu plūdu nelaime?!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *