Ieva Čīka/LETA

Daugavpilī izsludināta ārkārtas situācija

Pirmdien, 22. aprīlī, Ministru kabineta ārkārtas sēdē tika izsludināta ārkārtējā situācija uz vienu nedēļu, no 22. līdz 29. aprīlim, Daugavpils pilsētā un Daugavpils novadā.

Pirmdien, 22. aprīlī, Ministru kabineta ārkārtas sēdē tika izsludināta ārkārtējā situācija uz vienu nedēļu, no 22. līdz 29. aprīlim, Daugavpils pilsētā un Daugavpils novadā.

Lēmums aicināt Ministru kabinetu izsludināt ārkārtējo situāciju tika pieņemts Krīzes vadības padomes ārkārtas sēdē, kurā izskatīja Iekšlietu ministrijas ziņojumu par palu un plūdu izraisīto seku likvidēšanas pasākumos iesaistīto institūciju veiktajiem un plānotajiem drošības pasākumiem valstī, kā arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Latvijas Pašvaldību savienības ziņojums par situāciju palu un plūdu skartajās pašvaldībās.

Saskaņā ar Ministru kabineta lēmumu pašvaldībai īpašā tiesiskā režīma (ārkārtējās situācijas) laikā sadarbībā ar Valsts policiju (VP) un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD), ja nepieciešams, ir tiesības veikt iedzīvotāju piespiedu evakuāciju no plūdu skartajām teritorijām, ja ir pamatots apdraudējums iedzīvotāju veselībai vai dzīvībai.

Tām jānodrošina arī evakuēto iedzīvotāju uzskaiti, pagaidu izmitināšanu, ēdināšanu, sociālo aprūpi un medicīniskās palīdzības sniegšanu, kā arī sadarbībā ar VP jānodrošina evakuēto iedzīvotāju īpašuma pastāvīga apsardze.

Pašvaldībām ir uzdots Ministru kabineta rīkojumu un ar to saistītos lēmumus savlaicīgi izziņot Daugavpils pilsētas un novada iedzīvotājiem. VUGD vajadzības gadījumā ir tiesības papildus iesaistīt Valsts robežsardzes un Nacionālo bruņoto spēku tehniskos līdzekļus.

Krīzes vadības padomes locekļi norādīja, ka pašvaldībām pēc iespējas efektīvāk jāizmanto jau šobrīd spēkā esošie tiesiskie instrumenti plūdu seku novēršanai un pārvarēšanai savās teritorijās. Piemēram, Civilās aizsardzības likuma 9. pantā noteiktais pašvaldībām paredz gan pienākumus, gan tiesības, kas ļauj pietiekoši pilnvērtīgi risināt esošo situāciju.

Pašvaldību pārstāvji Krīzes vadības padomes sēdē atzinīgi novērtēja valsts institūciju, īpaši VUGD, līdz šim sniegto atbalstu un veiktos glābšanas darbus.

Ministru prezidents, Krīzes vadības padomes priekšsēdētājs, Valdis Dombrovskis aicina iedzīvotājus būt atsaucīgiem un ņemt vērā operatīvo dienestu pārstāvju norādījumus par savlaicīgu evakuēšanos, lai nepakļautu sevi un glābējus nepamatotām briesmām.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *