Attēlam ir ilustratīva nozīme

Noslēgusies parakstu vākšana tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturēto likumu

8. aprīlī noslēdzās parakstu vākšana tautas nobalsošanas ierosināšanai par Valsts prezidenta apturēto likumu “Grozījumi Likumā par ostām”. Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) apkopotā provizoriskā informācija no parakstu vākšanas vietām Latvijā un ārvalstīs liecina, ka parakstu vākšanā no 10. marta līdz 8. aprīlim piedalījušies 7290 jeb 0,47% vēlētāju, kas ir 4,71% no tautas nobalsošanas ierosināšanai nepieciešamā parakstītāju skaita.

Tādējādi parakstu vākšanas rezultāti liecina, ka vēlētāju atbalsts nav bijis pietiekams, lai par apturēto likumu būtu jārīko tautas nobalsošana, un pēc galīgo parakstu vākšanas rezultātu apstiprināšanas likuma grozījumi varēs stāties spēkā.

 

Lai būtu jārīko tautas nobalsošana par apturēto likumu, parakstu vākšanā bija jāpiedalās ne mazāk kā vienai desmitajai daļai no pēdējās Saeimas vēlēšanu balsstiesīgo pilsoņu skaita jeb vismaz 154 868 vēlētājiem.

 

Iespēju parakstīties kādā no ārvalstīs izveidotajām parakstu vākšanas vietām kopumā izmantojuši 12 vēlētāji, kuri parakstījās Latvijas vēstniecībās Īrijā, Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē, Spānijā, Somijā un Zviedrijā.

 

CVK galīgie parakstu vākšanas rezultāts jānosaka vēlākais līdz 18. aprīlim. Lai noteiktu galīgo parakstu vākšanas rezultātu, ziņas par parakstītājiem no parakstu vākšanas lapām tiks elektroniski apkopotas. Tādējādi būs iespējams pārliecināties, vai visi parakstījušies ir vēlētāji un vai kādi vēlētāji nav parakstījušies vairākas reizes. Pēc tam CVK apstiprinās parakstu vākšanas galīgos rezultātus, paziņos tos Valsts prezidentam un publicēs izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

 

CVK sēde galīgo parakstu vākšanas rezultātu apstiprināšanai plānota ceturtdien, 14. aprīlī, plkst.11.00. Sēdes norise būs attālināti, mediju pārstāvjiem iepriekš jāpiesakās, rakstot uz e-pasta adresi prese@cvk.lv.

 

Parakstu vākšanai bija izveidotas 296 parakstu vākšanas vietas, no tām 265 parakstu vākšanas vietas Latvijā, bet ārvalstīs – 31 parakstu vākšanas vieta. Parakstu vākšanas vietas Latvijā strādāja četras stundas dienā, arī brīvdienās, pašvaldību vēlēšanu komisiju noteiktajos darba laikos. Tiesības piedalīties parakstu vākšanā bija Latvijas pilsoņiem no 18 gadu vecuma.

 

Dati par vēlētāju aktivitāti parakstu vākšanā tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturēto likumu pieejami: https://infogram.com/parakstu-vaksanas-aktivitate-no-10032022-lidz-08042022-1h8n6m39y755z4x

 

Komentāri

  1. Sēdes norise būs attālināti

    taa jau nekad nestradaja.ziizh valsts naudu .suchkas juus taadas.attaalinaati,bleg mirlas jus j..annaas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *