Svētdiena, 2018. gada 18. novembris
Doloresa, Aleksandrs
Tukuma ceļu rajona greiderists Jānis Gudrais atbrīvo no sniega autobusu pieturas

Ziema nav stihija, bet pārbaudījums gan

Twitter
FaceBook
print
2008. gada 8. janvāris 07:40

Nedēļas nogalē pilsētas ielas un ietves pārklājās ar sniega segu, radot daudz lielāku darba apjomu gan sētniekiem, gan ielu uzturētājiem. Lai arī brīžos, kamēr putina, ar slotu strādāt nav jēgas, pirmdien gandrīz visu dienu sētnieki tīrīja ietves, pagalmus un laukumus, lai ērtāk gājējiem un arī automašīnām.

Rītapusē ietves sniegainas

 

Vakar vairāki iedzīvotāji gan norādīja, ka, viņuprāt, sniega uz ietvēm ir vairāk nekā vajadzētu būt. Viņi arī stāstīja, ka īpaši netiek koptas ietves pie pašvaldībai piederošajām dzīvojamajām mājām Raiņa un Talsu ielā; tur to izdarījuši vien daži privātīpašnieki. Savukārt ielu tīrāmā mašīna viņu padarītajam vienā mirklī pārvelkot svītru, jo tā sniegu sastumj atpakaļ uz ietvēm. Visu to redzot, zūdot jebkāda interese strādāt. Tomēr iedzīvotāji visi kā viens atzina, ka nekādas stihijas neesot – ziema ir ziema, salam un sniegam jābūt. Cita lieta, kā protam tikt ar to galā.

 

Sētniekiem – lieli apjomi

 

SIA «Tukuma ainava» labiekārtošanas darbu vadītāja Gita Lāce atzina, ka ar vienu dienu pietikšot, lai sētnieki sakoptu pašvaldībai piederošos īpašumus. Tiesa, katram no viņiem ir ap 2000 m² lielas teritorijas, kurās sniegs jānotīra, tāpēc nevar prasīt, lai stundas vai divu laikā cilvēks to paveiktu. Lielākā problēma, piemēram, Jelgavas ielā ir tā, ka ietvi notīra, bet ielu tīrāmā mašīna sniegu atkal uzber uz ietves. Šī cīņa atsākoties no jauna katru gadu, problēmas zināmas, taču vienalga darbs jādara vairākkārt.

SIA «Tukuma nami» sētnieku darbu rīkotāja Marija Paegle pastāstīja, ka paiet laiks, kamēr sētnieki visas ietves notīra, piemēram, Talsu iela ir gara, tāpēc rezultāts pie katras mājas nav redzams uzreiz un iedzīvotājiem nākas pagaidīt. Lai darbu padarītu ātrāk, sniegu no ietvēm un pagalmos tīra gan ar rokām, gan ar traktoru, tā ka līdz vakaram viss tikšot padarīts.

 

Pilsētas ielas tīra vairākas reizes

 

VAS «Latvijas autoceļu uzturētājs» Tukuma ceļu rajona darbu vadītājs Normunds Nordens pastāstīja, ka vakar līdz pēcpusdienai pilsētas ielas tīrītas četras reizes, turklāt darbs sākts 3.30 no rīta. Tajās vietās, kur smagā mašīna pilnībā visu sniegu notīrīt nevarēja, piemēram, krustojumos, talkā nāca traktors. Tas iztīrīja sniegu arī no autobusu pieturām. Tā kā vakar kļuva siltāks, ielas varēja kaisīt ar sāli, iepriekš, nedēļas nogalē – ar sāls-smilts maisījumu. Vaicāts, vai nav iespējams panākt veiksmīgu sadarbību starp ielu un ietvju uzturētājiem, lai vieniem vai otriem darbs nebūtu velts, N. Nordens skaidroja, ka šīs domstarpības nekad nebeigsies: "Ielas ir tik šauras, ka nav vietas sniega vaļņiem, tāpēc tie veidojas arī uz ietvēm. Tāpat kā sētnieki no ietvēm sniegu saslauka uz brauktuves, smagās mašīnas to ar lāpstu sabīda uz ietves. Neko tur izdarīt nevar, jo mēs sniegu nevaram aizvest līdz. ja sniegu izvestu, šādu problēmu nebūtu, tāpat, ja ielas būtu platākas un starp brauktuvi un ietvi būtu vieta sniega valnim.

Īpašniekiem jāsasparojas

Vakar Tukuma domes preses konferencē doms priekšsēdētājs Juris Šulcs atgādināja, ka arī privātmāju īpašniekiem laiks ķerties pie darba – jānotīra sniegs īpašuma piegulošajās teritorijās. Tātad, ja tajā ietilpst ietve, jāsakopj arī tā. Pašvaldības policija situāciju vērtēs, taču sodu uzreiz neliks, vispirms slinkākos pabrīdinās. Tomēr ciemiņus pašvaldības policijas izskatā varot sagaidīt gan.


Komentēt

Pasākumu kalendārs

2018.11.18 | 11:00

Svētku skrējiens Tukumā 

2018.11.18 | 11:00

Simtgades velobrauciens Pūrē 

2018.11.18 | 11:00

Valsts svētki Tukumā 

2018.11.18 | 15:30

Valsts svētki Kandavā 

2018.11.18 | 19:00

Valsts svētki Matkulē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Novembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool