Meldra, Meldris, Melisa
Attēlam ir ilustratīva nozīme
Foto: heartseasenewfoundlands.com

Tukumā vajadzētu audzināt nevis mājdzīvniekus, bet to īpašniekus

Twitter
FaceBook
print
2013. gada 1. septembris 18:33

Jautā lasītājs: – Gribu vērsties pie suņu īpašniekiem Celtnieku ielas mikrorajonā Tukumā. Kāpēc suņu īpašnieki neņem līdzi maisiņus, kuros savākt savu suņu izkārnījumus? Vai nebūtu iespējams, ka pašvaldības policija šo lietu kontrolē un uzraksta dažus protokolus, tad citi nobītos un šādi pārkāpumi neatkārtotos. Suņi tiek vesti pie bērnu laukumiņiem, kur mazi bērni spēlējas. Mazuļiem ir tendence visu bāzt mutē. Tādējādi taču iespējams dabūt visādas slimības. Tas pats atteicas arī uz klejojošiem kaķiem, kuri tur staigā un kurus visi tikai baro, bet nevienam šie kaķi nepieder.

Tukuma pašvaldības policijas priekšnieks Armands Hohfelds: “Aicinām mūs informēt (Tukum pašvaldības policijas tālr. 63125050) par tiem suņu saimniekiem, kuri vedot pastaigāties savu suni, nesavāc suņa ekskrementus. Mūsu pieredze rāda, ka ir suņu saimnieki, kuri savāc to, ko suns atstāj un ir tādi, kuri nesavāc. Protams, ja pieķeram šos neaudzinātos suņu saimniekus, sodām viņus. Kas attiecas uz kaķiem, tad par klejojošiem kaķiem ir jāziņo Tukuma dzīvnieku patversmei (tālr. 26227913 (LMT), 26885916 (Tele2), kuras darbinieki nekavējoties atbrauc un klaiņojošos dzīvniekus aizved uz patversmi.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. Nora teica:

  No sakuma jaizvieto specialas atkritumu kastes prieksh dzivnieku fekalijam,lai saimnieki tas kakas var izmest,nevis staipit to maisinju pa visu pilsetu.!!

  • Solvita teica:

   Tas nu gan nav sākumā. Sākumā izvērtējam, vai varam tikt ar suņa saimnieka pienākumiem galā. Saimnieka pienākums ir aiz sava dzīvnieciņa visu savākt.

  • Zane teica:

   Interesanti..Ko dari tu pate, ja savajagas “pa lielam”? Notupsties un sataisi čupu un pēcāk degunu pacēlusi ej tālāk, tikai tapēc, ka uz katra soļa nav wc? Vai tomēr sameklē WC? Un nezinu kur tu dzīvo, bet Tukumā atkritumu urnas ir uz katra soļa. Jā, par sabiedriskajām WC gan varētu padiskutēt, ka tās ir par maz. Bet, ka suņa fekāliju maisiņš jānēsā līdz nu gan ir utopija! Riebjas tie suņu tūdi atvainojiet! Cik reizes bērns nav ienācis iekšā ar fekāliju zem apava.

  • mestnijs teica:

   Tu pievaldies,tavs suns,tātad tev aiz viņa jāsakopj!

   • tukumnieks teica:

    daudz pretīgāk par suņu kakām ir tie spļaudekļi uz ielām no tādiem tiešām var savemties kad iekāpj. varēja sodīt tādus kas savas harčas uz ielas spļauj vai likt ar savu mēli uzlaizīt atpakaļ, ko esi saspļāvis…

 2. Keta teica:

  Pa visu pilsētu taču nestaigāsi ar suņa fekālijām…Dažbrīd liekas, ka varbūt aizliegs suni vispār turēt..

  • suns teica:

   ik pēc soļa urnas un atkritumu konteineri, kāpēc nemest tur!!!!
   Mūžīgās atrunas un slinkums pacelt sava suņa kakas, nekas cits!

   • ss teica:

    Super,un kas butu,ja KATRS saimnieks tagad metis sunja kakas mazaja musora pilsetas centra?!!

    • Zane teica:

     Nē nu labāk izmīcīties pa tām kakām ne? Nu i domāšana cilvēkiem!!! Neaptverami. Priekš tam tās urnas ir domātas atkritumiem! Tā jau jebkuru drazu var iemest zālienā, jo redz kas ta notiks, ja sāks visi mest atkritumu urnās!

     • ss teica:

      Domashana ir tev galigi debila,prieksh dzivnieka sudiem ir domatas spec urnas,no kuram pec tam ta smaka ta neizdalas.Nevis tagad visi sametis sudus parastaja musora.

     • spēju tik acis bolīt par cilvēku aprobežotību teica:

      Tu ss īpaši ar gudrību gan neizcelies. Vai tavas cūcības un slinkuma dēl būs speciālas urnas uz katra stūra jāuzstāda??? Un kāda smaka izdalās caur normāla biezuma atkritumu maisiņa??? Tu pats arī apmīz visus kokus tikai tapēc, ka nav speciāla būdiņa uz katra stūra?? Laikam jau..

 3. oo teica:

  Padomju laika domāšanu nevar izmainīt..

 4. Smaidiņš teica:

  Esmu Tukumā kopš februāra taču nav līdz šim nācies redzēt ejam kājām kādu pašvaldības policistu,tāpat nav nācies redzēt ka kāds suņa saimnieks aiz suņa savāktu tā izkārnijumus. Īstenībā tas tracina un gribētos ielikt pa šķībo:)

  • koncha teica:

   Piekrītu, nav nācies redzēt policistu, kurš pārvietotos kājām un pildītu savu darbu. Ne dienā, ne vakarā. Tāpat arī suņu saimnieki, kas aiz sava suņa savāktu.

 5. leons48 teica:

  Bija savā laikā,labs raksts no Ārstu biedrības prezidenta Pētera Apīņa puses. Suņu un kaķu ekskrementi satur dažādus un visiem bīstamus slimību aģentus . Sākot no cērmēm,kas ir daudz bīstamākas par cilvēku cērmēm, un arī dažādām citām ādas un vispārējām slimībām. Smilšu kastes saturs ir jāmaina regulāri. Uz nakti jānosedz ar speciālu pārvalku. Bērnu rotaļu laukumi vispārējas drošības labā ir jānovēro ar augstas atšķirt spējas video novērošanas kamerām . Vakaros jābūt labi izgaismotam.

 6. gribētu uzzināt teica:

  cik konkrēti pašvaldības policija sastādījusi protokolus par šo rīcību (ja ja reiz “sodām viņus”)

 7. redzeju teica:

  ko tarit ja suni staiga bedz uzspurna un suni ir lieli un saimnieks knapi var noturet suni un kur vel runat pa savakto sunu kakam

 8. domāšana teica:

  Par kādu padomju laika domāšanu var iet runa? Pirmkārt, padomju laikos iedzīvotāji dzīvokļos neturēja suņus tādos daudzumos kā tagad, bet ja bija tad tikai mazie klēpjsunīši. Lieli suņi bija privātmāju īpašniekiem, kuri savu teritorija arī sakopa un kopj arī tagad.
  Suņus pa ielām vakaros un no rītiem staidzina dzīvokļos dzīvojošie. Nekad neesmu sapratis un arī tagad nesaprotu, kāpēc dzīvokļos atļauj turēt lielos suņus. Tā nav dzīvnieku mīlestība, bet dzīvnieku spīdzināšana.
  Ja esi paņēmis dzīvnieku, tad arī atbildi par viņa izdarībām – pilnīgi visām, nevis nevainībā pagriezt galvu uz otru pusi, kad suns kārtojas uz ielas. Tas notiek gan Celtnieku, gan Raudas, gan Spartaka ielā. Un policija nemaz tik ātri nespēj atbraukt, lai konstatētu faktu.

 9. koncha teica:

  Agrāk dzīvoju Jauntukumā, kur arī saimnieki ved suņus laukā un aiz viņiem nesavāc. Saimnieki tik nekaunīgi, suns tik tikko ārā un jau pie pašām mājām nokārtojas un vēl laukumiņā, kur bērni rotaļājas. Viens no iemesliem kāpēc pārvācāmies, jo bija nepatīkami, ja paveries pa logu un regulāri tur kāds suns kārto savas vajadzības, saimnieks to redz, vēl pagaida kad suns visu izdara un iet tālāk.

 10. d teica:

  lai tach kakā, kas jums žel? Kakājat jūs arī.

 11. Ome teica:

  Briesmīgi ir skatīties, kā suņus kakina pie Spartaka ielas bērnudārza žoga. Bērniem lielas acis vaļā, bet suņa saimnieks pagriež galvu uz citu pusi… Ziemā gar teritoriju viss nomīnēts…

Pasākumu kalendārs

2019.07.21 | 13:00

Irlavas svētki 

2019.07.22 | 20:00

Koncerts «3×3» nometnē Jaunpilī 

2019.07.26 | 13:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

2019.07.27 | 12:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool