Sandra, Gunvaldis, Gunvaris, Sondra
Tukuma patversme, Dārza iela 11/13
Foto: Zane Vimbule

Kāpēc aizslēgta Tukuma patversme?

Twitter
FaceBook
print
2019. gada 11. maijs 09:29

Šādu jautājumu mums kā pagājušajā, tā šajā nedēļā uzdevuši vairāki tukumnieki, kas savu māju kāpņu telpās sastapuši bezpajumtniekus, kuri  teikuši, ka vienīgā viņu mājvieta – patversme – no 1. maija ir slēgta. Iedzīvotāji pauda izbrīnu, kā gan dome varējusi aizslēgt patversmi brīdī, kad jau vairāk nekā nedēļu naktīs piesalst?!

Esam saņēmuši arī vēstuli no kāda tukumnieka, kuru dienu pēc patversmes slēgšanas – 2. maijā – pašvaldības policija bija aizturējusi Tukuma tirgū un likusi iet uz patversmi. Viņa rakstītais liek secināt, ka arī pašvaldības policija nav zinājusi par šādu Tukuma novada sociālā dienesta lēmumu.

Dienesta vadītāja Ina Balgalve, kuru aicinājām skaidrot situāciju, noliedza, ka kāds par šo faktu nebūtu zinājis – lēmumu par to pieņēmuši deputāti, par to informēta un arī instruēta pašvaldības policija, kā arī katrs patversmes klients.

Četrus mēnešus apkaros blaktis

– Tātad – kāpēc patversme no 1. maija ir slēgta? Tieši tagad, kad nedēļām naktīs ir krietns sals un ir gana daudz cilvēku, kam šīs ir pagaidu mājas…t

– Mēs jau ilgu laiku plānojām patversmes slēgšanu, jo apstākļi tajā neatbilda tām prasībām, kādas mums ir jānodrošina. Proti, patversmē ir ieviesušies kukaiņi – blaktis un arī citi, kas ir jāiznīdē. Ir bijušas vairākkārtīgas dezinsekcijas, bet tās nav devušas cerēto rezultātu, jo dienesti nevar piemērot lielu indes devu, ja uz vietas dzīvo cilvēki, viss jādara atbilstoši noteikumiem. Tad tika nolemts, ka patversmi slēgs šajā laikā, kad tā ir vismazāk pieprasīta, bet tā sanāca, ka tas sakrita ar aukstuma periodu.

– Kāpēc jāslēdz uz četriem mēnešiem?!

– Mēs pamatojāmies uz ekspertu atzinumu – ka blakšu iekapsulēšanās ilgst četrus mēnešus, un, ja tās neatrod barību (asinis), tās aiziet bojā pašas. Tāpēc mēs pieņēmām lēmumu to slēgt uz četriem mēnešiem, lai ieguldītais darbs nebūtu veltīgs. Vienlaikus patversmē tiks veikts vienkāršots remonts – esam vērtējuši, kurās vietās blaktis varētu būt, un esam nolēmuši noņemt tapetes un sienas nokrāsot, lai vieglāk kopt. Nomainīsim gultas – jo kukaiņu dēļ nevaram izmantot koka gultas vai mīkstās mēbeles, tāpēc būs metāla gultas ar matračiem, kurus var apmainīt. Un jādomā par striktiem noteikumiem, piemēram, kur šiem cilvēkiem novietot personīgās mantas, jo arī tajās nereti dzīvo kukaiņi.

 

Lasīt vairāk – 10. maija laikrakstā —> ŠEITKomentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. Varikaps teica:

  Eu, nu žurnālisti, neesat tak tik slinki – pārlasiet sevis rakstīto ! Jeb uzticiet to kādam 5.klases skolniekam, kuram ar gramatiku ir maķenīt labāk.

 2. vērotājs teica:

  Varikapam
  Arī Jūsu tekstā ir vismaz viena kļūda, tāpēc netiesā citus un arī pats netapsi tiesāts.

 3. Helmuts teica:

  Nekļūdas tas, kurš neko nedara.

 4. nesapraša teica:

  Ar ko blaktis sliktākas par bomžiem?

 5. Mr. Kukainis teica:

  Smieklīgi. Izrādās, ka celtnieki ir cilvēku pasuga, kuri ir bezasiņu būtnes… Blaktīm būt!

 6. šausmas teica:

  Domi sen vajadzēja aizklapēt ciet,jo tur daudz čūsku.

 7. Mestnijs teica:

  Domē varēja blaktis iemesties!

 8. Lamberts smird zeķe teica:

  Man ar ir blakts un neko jau vini netrauce dzivs radiibs

Pasākumu kalendārs

2019.09.15 | 10:00

Novuss Irlavā 

2019.09.15 | 13:00

Tukuma mākslinieku tikšanās Slampē 

2019.09.15 | 13:00

Tēvu diena Džūkstes pasaku muzejā 

2019.09.17 | 10:00

Jauno uzņēmēju skola Slampē 

2019.09.18 | 18:00

Runās par Vecupes projektu Engurē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool