Ceturtdiena, 2019. gada 21. marts
Una, Unigunde, Dzelme, Benedikts, Benedikta
Talsu iela 2
Foto: Agris Jansons

Atjaunot Tukuma graustus ir nelietderīgi

Twitter
FaceBook
print
2013. gada 7. aprīlis 18:00

Jautā lasītājs:Palasot avīzi, rodas iespaids, ka visi runā tikai par politiku, visādām gaļām, bet to, kas notiek Tukuma centrā, neredz! Žēl tās mājas, kur agrāk bija puķu veikals (Brīvības laukums 20) – jumts iebrucis; viss brūk kopā. Otra māja – tā saucamā Mucenieka māja (Talsu iela 2), kas uz Talsu ielu iziet, – trīs vai četri stāvi, bet tukša; kādreiz apakšā bija veikals. Cilvēkiem nav, kur dzīvot, bet visu tā nolaiž un atstāj… Arī policijas ēka (Brīvības laukums 19) briesmīga. Vai tiešām grūti to apmest vai nokrāsot? Arī vecais maizes veikals (tagadējā «Vilja», Brīvības laukums 12) ir tik drūms, ka vakaros šķiet, – tūlīt kāds izlēks un pie rīkles pieraus… Īsāk sakot, gribēju izteikt viedokli par to, ka cilvēkiem nav kur dzīvot, bet tik lielas un skaistas mājas pilsētā tiek nolaistas… Arī ar privātīpašniekiem domei vajadzētu runāt – citādi pretī «Rimi» to māju pašvaldība nopirka, bet – vai lētāk nebija nopirkt un atjaunot graustus pilsētas centrā?

Redakcija: atbild Tukuma novada domes Īpašumu nodaļas vadītājs Viesturs Bērzājs: ”Tur tā nelaime, ka pašvaldībai šīs vecās mājas pieder tikai daļēji. Daži dzīvokļi ir privatizēti, bet likums nosaka, ka kopīpašums jāuztur īpašniekiem kopīgi; taču ne visās mājās iedzīvotāji ir gatavi piedalīties ar līdzmaksājumu, un, protams, visi gribētu, ka pašvaldība to darītu simtprocentīgi par saviem līdzekļiem. Diemžēl likums to aizliedz. Un otra problēma ir tā, ka, pērkot jaunus īpašumus, mums ar dzīvojamo platību jānodrošina tie cilvēki, kas ir pašvaldības dzīvokļu rindā, bet vecais fonds praktiski viss jau ir izīrēts…

Tā sauktā Mucenieka māja nekad nav piederējusi pašvaldībai, bet, runājot plašāk – par to, vai lietderīgi atpirkt no privātīpašniekiem vecās dzīvojamās mājas, gan stipri šaubos – lētāk ir jaunu uzcelt, nekā vecu atjaunot. Tas ir vēsturiskais centrs, kur jāņem vērā Pieminekļu inspekcijas ierobežojumi un tamlīdzīgi. Mucenieka mājai nesošās konstrukcijas un starpstāvu pārsegumi ir no koka; pirmkārt, tas ir ugunsnedroši, un pat, ja to teorētiski gribētu pārbūvēt par pašvaldības īres namu, tiešām šaubos, vai būtu lietderīgi pirkt šādu graustu, nevis jaunu māju… Ja, nedod dievs, kādā dzīvoklī notiek ugunsgrēks, tad dzelzsbetona mājā izdegs tikai dzīvoklis, ne visa ēka. Raugoties no saimnieciskā izdevīguma, zemes ap Mucenieka māju ir ļoti maz – iedzīvotājiem nebūtu kur normāli piebraukt un mašīnas nolikt, un centrā tomēr priekšroka būtu dodama komercobjektiem. Bet jāsaka, ka šī māja pagājušā gada nogalē tika pārdota un, cerams, ka jaunais investors tur kaut ko attīstīs un grausta vairs nebūs.”Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. tukumnieks teica:

  Bet kas ar vecā puķu veikala ēku , kam pieder.

 2. Vineta teica:

  Jā, Centrs mums ir tāds noplucis. Un Grauzts Brīvības laukumā 20 man ir kā dadzis acī. Kur ir īpašnieki? Drausmīgi…

 3. ineta teica:

  Tad tik visus arhitektūras pieminekļus nojauksim un būs mums Tukums bez vēstures un bez savas sejas. Dīvaina pieeja.

 4. māja teica:

  tad ko sagrābās arhitektūras pieminekļus? Ja privātīpašnieks nejēdz apsaimniekot, lai atdod pašvaldībai. Es gan negribētu, ka manu nodokļu naudu iegulda kāda privātīpašumā!

 5. tukumnieks teica:

  Kad pieguļošā teritorijā nav nopļauta nedaudz paaugusies zāle, tad policisti uzliek sodu, bet kad centrā ir nesakopti un bīstami grausti tad uzvārdus nenosauc. Lai pašvaldība nosauc īpašniekus, jo tie visi ir turīgi lai tad arī kopj.

 6. JP teica:

  Tāpēc jau tie arī ir grausti, ka ilgstoši nav sakārtotas īpašuma piederības lietas. Un tas nav pašvaldības, bet gan mūsu tiesu sistēmas dēļ utt.

 7. pilots teica:

  jābūt reāliem, kas ir arhitektūras piemineklis un kas nav.
  mūsu pilsētas pašvaldības policija, kā arī būvvalde ir pārāk mīksta un gļēva.
  tehniski bīstamie grausti jāapseko un jānorobežo, ja tas nav iespējams, demontēt pilnībā – izdevumus tiesas ceļā piedzīt no īpašnieka.
  Elementāri!
  Kur ir problēmas!?!

 8. pilots teica:

  dusma uz pilsētas vadību, vajag rīkoties nevis bezdēt.

  Otrs smagais pilsētas jautājums, ceļi. Kur ir pilsētas attīstības plāns, kad un kuras ielas tiks sakārtotas?

  Tas ir bērnudārza līmenis, pamatu pamats, tā kā ābece, savest kārtībā pilsētu, bet nezin kapēc, pilsētas vadība vairumā gadījumu māk tikai sūkāt ledenes!

 9. xx teica:

  Un kas ar jaunuzcelto māju pie parka Lielajā ielā? Esot visas iekārtas izlaupītas un iznestas-apkures katli, santehnika utt…Tā tiešām ir taisnība??? Traks kaut kas…

Pasākumu kalendārs

2019.03.21 | 10:00

Donoru diena Kandavā 

2019.03.21 | 19:00

Koru kopmēģinājums Tukumā 

2019.03.21 | 19:30

Basketbols Kandavā 

2019.03.21 | 19:45

Zumba Kandavā 

2019.03.22 | 11:00

Atvērto durvju diena Kandavas tehnikumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Marts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool