Ramona, Ritma

Labdarības koncertā «Indānos»

Autors: Liena Trēde
Twitter
FaceBook
print
2018. gada 29. augusts 07:30

Laikā, kamēr laukā ārdījās negaiss, ik pa brīdim zemei dāvādams lietus ūdeņu pārbagātību, lauku sētā «Indāni» zem sargājoša jumta norisinājās mazi svētki. Te piektdienas vakarā valdīja mūzika, ko klausīties bija ieradušies ļaudis, kas vēlējās ne tikai baudīt koncertu, bet arī sniegt kādu artavu kopīgam mērķim.

Šis mērķis – Zemītes dievnams, kura izmēros nelielā draudze jau kādu laiku pati saviem spēkiem netiek galā ar apkures problēmu. Krāsns, kurai vajadzētu dāvāt siltumu ziemā, vienlaikus telpu piepilda ar dūmiem, tādējādi apgrūtinot uzturēšanos baznīcā. Lai palīdzētu draudzei, kādā brīdī jautājuma risināšanai pieslēgusies tautas nama vadītāja Ērodeja Kirillova, un tapa  projekts, lai rastu tehnoloģisku atbildi dūmu problēmai. Bet kur ir – tur rodas, un darbu gaitā izrādījies, ka nepieciešama arī skursteņa pārbūve, tāpat pašas krāsns apkope u.tml. Tam visam līdzekļu, pat ja projekts atbalstīts, vienkārši nepietiek! Tieši tādēļ un, ņemot vērā neseno šīs vasaras pieredzi, kad tepat, «Indānos», notika labdarība teātra izrāde (lai piesaistītu līdzekļus Kandavas novada iespēju fonda (KNIF) projektu konkursam «Dari pats»),  māju saimniece Signe Ezeriņa atkal bija gatava iesaistīties – organizēt koncertu, uzņemt viesus un palīdzēt Zemītes dievnamam. Vienīgā atšķirība, ka šoreiz pasākums norisinājās zem jumta – saimniecības šķūnī, kur improvizēto skatuves daļu rotāja romantiskas gaismiņas un drapērijas, bet māksliniekiem ik pa brīdim dziesmā pievienojās bezdelīgas. Ideāla vieta koncertu baudīšanai vasaras vakaros!

Bet, kas tas būtu par labdarības koncertu, ja nebūtu, kam uzstāties? Aicinājumam šajā reizē, pirmkārt, bija atsaucies Tukuma mūzikas skolas pedagogu trio «Noskaņa». Šis kolektīvs vieno Daci Šplīti-Lisovu, Daigu Akmani-Moricu-Okmani, Ināru Vičmani jeb vijoli, akordeonu un klavieres. Ansamblī kolēģes apvienojušās jau pirms vairākiem gadiem ar mērķi atslēgties no reizēm nogurdinošās gammu, vingrinājumu un mūzikas teorijas pilnās ikdienas – lai varētu spēlēt tā un to, kas pašam visvairāk patīk. Un patīk tas, pret ko vienaldzīgi nespēj būt arī akadēmiskajā mūzikā neiesvaidītie, – tango, valši, melodijas no iemīļotām kino filmām, kas neviļus mudina šūpoties vai dungot līdzi. Pēc nelielas pauzes, kuras laikā brīnumainā kārtā uz brīdi piestāja līt un skatītāji varēja turpat netālu terasē baudīt KNIF un saimnieces sagādātu kafiju un uzkodas, sākās koncerta otrā daļa. Veiksmīgi ignorējot brīžiem skaļos pērkona dārdus un lietus plīkšķēšanu, atkal uzstājās trio – zemītnieks Toms Kazimirisaņecs, Dace Melvere un Karīna Ņečitailo. Viņu priekšnesuma scenārijs – no tautas dziesmas pie garīgās mūzikas jeb lūgšanām, kur dažbrīd nav nošķirams, kurš ir kurš. Jāpiebilst, ka Toms ne vienu reizi vien jau iepriekš ir kuplinājis Zemītes baznīcas pasākumus un šoreiz uzsvēra – šo iespēju tiešām gaidot.

P.S.  Pasākumā kopumā  tika saziedoti 214,25 eiro.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. No Zemītes teica:

  Viss ir skaisti un jauki, tiek rīkots labdarības pasākums mūsu Zemītes baznīcai. Bet kur tas notiek? Kāpēc labdarības pasākums baznīcai netiek rīkots pašā baznīcā vai baznīcas dārzā? Vai tās nebija Dieviņa dusmas tai vakarā, kas gāzās pāri mums? Saziedoti 214 eur. Ja koncerts būtu pie mums Zemītē, būtu daudz vairāk cilvēki atnākuši un vairāk naudas saziedots. Kāds mums sakars ar vienas Kandavas deputātes privāto īpašumu citā pagastā? Vai lai atkal viņa kaut kur paspīdētu un pareklamētu savu privāto biznesu, slēpjoties aiz labdarības fonda????
  Jautājums kādam juristam – vai deputāts drīskt izmantot novada bezmaksas mājas lapu un, slēpjotues ar labdarības fonda izkārtnes, reklamēt savu privāto biznesu? Vai tas neizskatās pēc slēptās reklāmas? Tagad par to vien runā televīzijā. Tur KNABam nav kāda darīšana?

 2. Benzols teica:

  Te ir skaudiba cik zinu Signe ir laba saimniece un neredzu te kadu reklamu

 3. :( teica:

  Pavisam dumš un pilnībā nevietā uzbrauciens. Cik zinu, viss bija pavisam otrādāk. Nez vai uz pasākumu baznīcā būtu iespējams sapulcināt tautu, kur nu vēl tādu, kas gatava ziedot, ja netiktu šim mērķim piedāvāti «Indāni»! Un uzņemšana bija vienkārši ideāla.

  P.S. Dabas apstākļus sasaistīt ar kaut kādām “Dieva dusmām”, ir visparastākā tumsonībā…

 4. diagnoze teica:

  Izskatās, ka te vienai(-am) no skaudības širmis aizbraucis.
  Kas traucē pašai uzbūvēt viesu namu un labdarības koncertus organizēt?

  • Smiekliņs teica:

   Kur jūs Indānos esiet redzējusi viesu namu? Tā ir stipri degradējusies lauku saimniecība, kas turas tikai ar TV šovu starpniecību un saimnieces sakariem!

 5. Smiekliņs teica:

  Hei, jūs Indānietes slavinātājas! Jums par šīm slavas dziesmām kādi bonusi pienākas? Varbūt saimnieces vai saimnieka bezmaksas pēriens pirtiņā? Kā teica Dagnija:”Salda mēle visos laikos ir labs kapitāls”… Nelabi metas no kundzītes salkanās un samākslotās čivināšanas!

 6. Ērodeja teica:

  Nav nevienam liegts ierasties Zemītes baznīcā katra mēneša pirmajā un trešajā svētdienā plkst.: 14.00 uz Dievkalpojumu un ziedot Baznīcas vajadzībām ( un protams to var darīt jebkurā laikā vēršoties pie draudzes kasieres). Tāpat baznīcā notiek koncerti, kurus nemaz tik kupls apmeklētāju loks nepagodina ar savu klātbūtni, kur vēl ziedojumiem:( Mēs esam pateicīgi ikvienam apmeklētājam par to, ka bija ar mums šai vakarā un atbalstīja mūsu vajadzību. Tā pat pateicamies gan Signei un ” Indānu” sētai par sadarbību, gan fondam par informatīvā partnera lomu. Un cik man zināms, pašvaldības mājas lapā, nevienam nav aizliegts par sevi pastāstīt, ja to vispār var attiecināt arī uz šo gadījumu:)

 7. Līdzjutējs teica:

  Rozenfeldijā viss rit savu ierasto gaitu, savstarpējais aizdomīgums un kašķīgums joprojām sit augstu vilni.
  Malači, tā turpināt!

 8. Paskaidrojums teica:

  Piekrītu pirmajam komentāram (No Zemītes) par to reklāmu. Cik zinu, S.Ezeriņas kundze ir pašvaldības deputāte, un uz deputāteim attiecas speciāli noteikumi ko drīkst un nedrīkst. Un arī pašvaldību finansētās un uzturētās mājas lapas nevar izmantot visi kam ienāk prātā un kādām vajadzībām.Palasiet likumu par reklāmām. Tā kā “Indāni” visur parādās kā lauku tūrisma saimniecība, kas ir viņu bizness un saimniece ir pašvaldības deputāte, tad ir jautājumi, kam jāpievērš pastiprināta uzmanība. Man liekas, ka šajā situācijā tas izskatās pēc slēptās reklāmas: “Slēptās reklāmas veids ir reklāma, kas ir veidota kā raksts vai reklāma, kas iestrādāta žurnālistikas tekstos. Izmantojot redakcionālo formātu, tiek palielināta ticamība. ..un reklāma tiek pasniegta kā ziņa, t.i., pēc satura tā neatgādina reklāmu.” Varbūt par to tiešām jāpainteresējas kādā pašvaldības uzraugošā institūcijā. Jo nepatikšanās var iekulties arī par nenozīmīgākiem sīkumiem.

 9. Tukumniece teica:

  Protams var iet katru svētdienu baznīcā un ziedot savu tiesu. Bet šis bija īpašs pasākums un labdarības koncerts. Ja šāds pasākums notiek tieši konkrētam mērķim paredzētajā vietā, tas apmeklētājus vairāk emocionāli piesaista, atver sirdis un arī maciņus. Atzīšos, ka ne es, ne mani draugi no Tukuma nebraucām uz Indāniem, jo šī vieta mūs emocionāli neuzrunāja un sirdis neatvēra… Diemžēl…
  Mans ieteikums saimniecei, ja jau viņai tik labi padodas organizēt dažādus pasākumus un ir pieredze, lai iet strādāt par kultūras darba organizētāju.

 10. kurzemniece teica:

  cik gan nenovīdīga ir tā lavijiešu tauta! Paskatoties reklāmlapās – viss tur ir skaisti iekārtots … Jautajums – ko šie kritizētāji ir paveikuši savās dzīvēs???? Nez kāpēc mēs esam – tur, kur mēs esam …

 11. :( teica:

  Vo neticu, ka esi “tukumniece”. Pārlieku jau Kandavas parastajā stilā.

 12. Neziņā teica:

  “Kurzemes lepnā saimniece”, kur Tavs lepnās saimnieces GODA TĒRPS? Laikam galīgi neko nesaprotu ne no stila, ne viesu uzņemšanas etiķetes… Bet, naktskreklam līdzīgā paltrakā un basām kājām… nedomāju, ka tas ir labs stils? Tāda var būt ikdienas gaita, bet viesu uzņemšana…. Saprotu, ka lins un tautiskais ir modē un goda tērps varbūt moderns un tautiski stilizēts, bet nu tas jau ir par traku!

 13. secinājums teica:

  Beidziet nu riet,neesat taču suņi, lai tiem tiek viņu uzdevums. Netiesājiet citus un jūs pašus netiesās!

Pasākumu kalendārs

2019.07.20 | 9:30

Sporta svētki Pūrē 

2019.07.20 | 10:00

Irlavas svētki 

2019.07.21 | 13:00

Irlavas svētki 

2019.07.22 | 20:00

Koncerts «3×3» nometnē Jaunpilī 

2019.07.26 | 13:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool