Svētdiena, 2017. gada 24. septembris
Agris, Agrita
LZ: +9, D-DR, 4.0 m/s
Foto: Agris Jansons

Priekšvēlēšanu diskusija Engures novadā /papildināts ar VIDEO/

Autors: ntz.lv
Twitter
FaceBook
print
2017. gada 16. maijs 11:05

Nu jau tradicionāli – kā pirms katrām vēlēšanām, tā arī šoreiz  – mēs – «Neatkarīgo Tukuma Ziņu» žurnālisti novados rīkojam priekšvēlēšanu diskusiju, uz kuru tiek aicināti visu sarakstu visi deputātu kandidāti, kā arī ikviens interesents. Diskusijas laikā cenšamies izvērtēt aizvadītajā periodā paveikto, noskaidrot, kāds attīstības ceļš novadā ejams turpmāk un kādu ieguldījumu tajā ir gatavi sniegt iespējamie deputāti. Šis pielikums (šogad divi) ir mūsu uzņēmuma ieguldījums reģiona demokrātiskajos procesos (viena pielikuma iespiešanas un izplatīšanas izdevumi pārsniedz 900 eiro), lai ikvienam deputātu kandidātam būtu vienlīdzīgas tiesības izteikties neatkarīgi organizētā forumā un lai ikvienam vēlētājam – ikvienam no mums būtu iespēja savu velēšanu sarakstu pašvaldību vēlēšanās izvēlēties atbildīgi.

Diskusija šajā pielikumā lasāma mazliet saīsinātā formā, taču pilnā apjomā tā, sākot no 17. maija, videoversijā būs skatāma mūsu laikraksta «Youtube» kanālā (saite no portāla www.ntz.lv). Šodien, 16. maijā, 18.00 tiešraide no priekšvēlēšanu diskusijas Kandavā.

Uz 15 vietām – 22 kandidāti

Engures novada deputātu kandidātu diskusija notika ceturtdien, 11. maijā, Šlokenbekas muižas kompleksa mazajā zālē. Novadā uz 15 deputātu vietām šajās vēlēšanās, kas notiks 3. jūnijā pretendē 22 deputātu kandidāti. (Konkurence, salīdzinot ar iepriekšējām pašvaldību vēlēšanām, ir krasi samazinājusies, jo 2013. gadā startēja 35 deputātu kandidāti no 3 vēlēšanu sarakstiem). Šogad Engures novadā ir divi vēlēšanu saraksti  Nacionālā apvienība «Visu mūsu Latvijai» – «Tēvzemei un Brīvībai/LLNK»:

Gundars Važa – domes priekšsēdētājs; Andris Kalnozols – domes priekšsēdētāja vietnieks; Normunds Velps – uzņēmējs, deputāts, sporta kompleksa vadītājs; Gunta Lāce – skolas direktore, deputāte; Atis Bērziņš – skolas saimnieks, deputāts; Gatis Buraks – uzņēmējs, deputāt; Ģirts Krūmiņš – LAD direktora vietnieks, deputāts; Oskars Kambala – uzņēmējs, deputāts; Olita Ulmane – ārste; Jānis Reķis  – zemnieks, deputāts; Aija Rudovska – uzņēmēja, deputāte; Andis Otto – uzņēmējs; Viesturs Ošnieks – uzņēmējs, deputāts; Ilgvars Francis – ES struktūrfondu un uzņēmējdarbības speciālists; Normunds Šērs – uzņēmējs, deputāts; Māris Lipkins – uzņēmējs; Kaspars Kārkliņš – skolas direktora vietnieks, deputāts.

No saraksta «Gods Kalpot Latvijai»: Anija Krauze – datu ievades un parādu piedziņas speciāliste; Māra Dumbre – skolotāja; Sando Dumbris – uzņēmējs, mehāniķis; Mārtiņš Šteriņš – elektromontieris, taksometra vadītājs; Andrejs Černovs – pasākumu vadītājs, deju vakaru vadītājs, administrators – tehniķis.

Uzreiz jāteic, ka plānoto diskusijas formātu nācās mainīt, jo uz sarunu attiecās ierasties saraksta «Gods kalpot Latvijai» kandidāti», tāpēc iespēja izteikties tika dota ikvienam deputātu kandidātam, kā arī jau diskusijas laikā bija iespēja atbildēt uz visiem iedzīvotāju jautājumiem.

Vairāk lasiet laikraksta otrdienas, 16. maija, numurā ŠEIT!

Video 1. daļa:

https://youtu.be/r4eura_KOYo

Video 2. daļa:

https://www.youtube.com/watch?v=r4eura_KOYo&t=33s

Birkas:

Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. skaidrojums teica:

  Nu,ko var teikt?Amati iespaidīgi,tikai ar to cilvēku ir tā kā ir.Piemēram Ģ.Krūmiņš atbildes vēstulē raksta,ka sieviete lauksaimniece plāno iet dekrēta atvaļinājumā,līdz ar to nesasniegs projekta mērķi.Sieviete – lauksaimniece vēl pēdējā grūtniecības mēnesī rok kartupeļus uz lauka,ja tie ir jārok.Bet runa gāja par lauksaimniecības inventāru,un ar traktoru uz lauka strādā dzīvesdraugs,kurš es ceru,ka neies dekrētā.Varbūt Krūmiņš ir tālu no lauku ikdienas dzīves,tad jautājums kā viņš pildīs tautas kalpa pienākumus.kā deputāts lauku teritorijā?

 2. Beibe teica:

  A ko tad Imants Valers nav sarakstā? Atkal cer uz Saeimu?

  • vēlētājs teica:

   Valers cer atkārtoti uz izpilddirektora vietu. Tie pēc tradīcijas guberņās nav deputātu kandidāti, kuri spiesti pirms vēlēšanām iziet cauri obligātajām dubļu vannām. Izpilddirektori ir valdošās vietvaras ielikteņi. Bez tam Valers ir jau pietiekoši sastrēbies, ja laistu šo sarakstā – tauta noknābtu kā likts!

 3. Nesaprotu teica:

  Pirmajā attēlā Kalnozols ir PRET seksu vai erotiku? Skatīt gleznu pie sienas:)))

 4. lucītis teica:

  Ai, kā visiem šitiem gribas pie tā medus poda tikt vēlreiz un vēl!:)

 5. Draugi un likteņa biedri, teica:

  Jāskatās visiem diskusija tiešraidē! Sākot no 17.maija būšot redzama šajā portālā! Tad varēsim uzjautrināties:) Šitas teātris Žurku Kornēliju noteikti pārspēs!:)

 6. Janka teica:

  Interesanti, kādu atalgojumu tas olasgalva Krūmiņš saņem šogad?

  TVNET 12.2106 : «Kad visi ņemas ap budžetu un mazie uzņēmēji skatās nākamā gada virzienā ar bažām acīs, rodas jautājums, vai ierēdņiem vispār rūp kaut kas no parastās tautas problēmām, ja makā katra mēneša noteiktā datumā ieripo ap 3 tūkstošiem eiro. Protams, algām ir jābūt adekvātām un konkurētspējīgām, bet ne jau tik… Šoreiz runa ir par LAD oktobra algām:
  Ģirts Krūmiņš 3697 EUR…Pat valsts sekretāriem Ekonomikas ministrijā ir mazāka aldziņa nekā dažam labam vietniekam LADā.»
  3697 EUR !!!!!!!!

  • Dīvainais LAD darbinieks teica:

   Un šitam tipam vēl kāda interese sēdēt Engures novada deputāta krēslā! Vai jums tas neliekas aizdomīgi? 100% ir kāda ļoti liela vajadzība.

   • LAD darbinieks normālais teica:

    Nevajag visus vērtēt pēc sevis un visur tikai savu labumu saskatīt. Zinu Ģirtu prsonīgi – darbā gudrs, cienīts un pret cilvēkiem atvērts, un arī pats kā cilvēks ļoti sakarīgs un normāls.

    • normālajam LAD darbiniekam teica:

     tad pasaki, kāpēc labi atalgotam darbiniekam jālien vēl par pašvaldības deputātu? Viņam LADā nav ko darīt? Vai naudas trūkst?

     • LAD darbinieks normālais teica:

      Tad kam tad Tavu prāt būtu jābūt deputātam? Bezdarbniekam vai tādam, kurš nāk par deputātu tikai tādēļ, ka cer uz deputāta algu, kura ir ap 100 eiro mēnesī? Kāpēc Tu nepieļauj, ka cilvēks iet par deputātu vienkārši tāpēc, ka viņam nav vienalga, kas notiek tur, kur viņš, viņa ģimene dzīvo?

      • engurnieks teica:

       cilvēks iet par deputātu vienkārši tādēļ, ka viņam nav ko darīt:) Nosauc pavisam konkrētas lietas bez populisma, ko iepriekšējos 4 gados tavs nevienaldzīgais Ģirts Krūmiņš izdarījis novada labā. Nosauc tās lietas, kuras viņš ierosinājis mainīt, reformēt, ko REĀLI izcīnījis. Personīgi pats.

       • LAD darbinieks normālais teica:

        Manuprāt tas ir komandas darbs, un jeb kas, kas labs vai slikts Domē pielemts, ir visu to deputātu izdarītais, kuri par to ir diskutējuši un balsojuši. Pieļauju, ka Tev pašam kā engurniekam tas būtu jāzin, ko deputāti novada labā izdarījuši vai nav izdarījuši. Bet, ja jau sevi lepni sauc par engurnieku, vai pats vari pateikt, ko labu esi sava novada labā izdarījis, ko ierosinājis tam pašam Krūmiņam vai kādam citam deputātam, kas būtu jāmaina, jāuzlabo utt.?

        • Janka teica:

         Garām tavs komentārs. Nemuļķo tautu un neslēpies aiz kolektīvās atbildības. Beidzot deputātiem jāielāgo, ka personīgajai un vienīgi personīgajai atbildībai ir kāda nozīme un vērtība priekš vēlētājiem. Engurniekam nav tev jāstāsta, ko viņš novada labā izdarījis. Viņš nav deputāts. Engurniekam ir pienākums prasīt atbildību un atskaites no ievēlēta deputāta!

         • Jankam teica:

          Arī es neesmu deputāts :)))

          • Janka teica:

           ko tad nestartē uz deputāta vietu? ar TIK MILZĪGU atbildības sajūtu?:))) paškritika traucē?

          • Jankam teica:

           Domāju, ar paškritiku man viss ir normas robežās un netraucē, bet vilinājuma ar nav, kā arī tas, ka ir tikai partiju saraksti.

          • !! teica:

           NEKĀDI PARTIJU SARAKSTI NAV. TĀS IR TIKAI IZKĀRTNES. TĀ ARĪ VAŽA PATEICA. NEVIENS PATS NO VIŅIEM NAV TAJĀ PARTIJĀ, ZEM KURAS NOSAUKUMA STARTĒ.

      • atbilde normālajam LAD darbiniekam teica:

       nepieļauju tādu iespēju tāpēc, ka dzīvoju Latvijā !!!!!

    • !! teica:

     Vajag turēt acis vaļā un lasīt, ko mediju portāli raksta par šitiem valsts labi apmaksātiem ierēdnīšiem. Nav arī zināms, kā beidzās tā izmeklēšana ar viņa gādību piešķirtajai saldētavai kādam biznesa klubiņam Skrīveros. Ja šis Krūmiņš būtu tik godprātīgs un pedantisks, tad nebūtu pieļāvis šādus nelikumīgus darījumus.

  • Līga '- Jankam teica:

   Domāju, ka Tev nav ne prāta, ne izglītības, lai strādātu tādu darbu, kādu Krūmiņš strāda. Tik vien vari, kā anonīmi otram uzvemt.

 7. arzemnieks teica:

  sausmas, daudziem rokas sakrustotas, izgazusies, nekopti, kas tie par viriesiem? un DEPUTATOS vel grib tikt, kautkads lauku salidojums. Vispirms lai izziet kadus NLP, etikas kursus un tad stajas tautas prieksa, nu isteni letini pastalas.

 8. paragrāfs teica:

  Visa esošo grupiņa gatava piesaulē pa nogāzi omulīgi ripināties tālāk… Pat,neņemot vērā, ka pašvaldība reizumis atzīst savas darbības “vieglas novirzes no likuma”… (tā darot daudzas Latvijas pašvaldības: medus saldā sevis slavināšanas izdevuma izdošana, privātpersonu komunālo parādu apmaksa, pašvaldības ceļu neaprīkošana ar ceļa zīmēm).
  Otri kandidāti nav labāki: nāves bailes satikties ar tiem (nu, tikai daži vēlētāji taču atnāk uz šādiem pasākumiem; nav saniknotais tūkstotis!), kurus gribētāji deputātos cer redzēt kā savus atbalstītājus.
  Teātris visai nepatīkams. Un tā “startēšana ar partijas karogu”- neviens nav tēvzemiešu biedrs, daudz par viņiem neiteresējas, principā vienalga, vai maz tāda partija, kādu pārstāv pašvaldību vēlēsanās, ir parlamentā. Kaut kas ir “garām”.

 9. jautājums, teica:

  vai tiešraidi nebūs iespējams noskatīties?

 10. Toms teica:

  Ko mākslinieks Kambala tajā apspriedē? Iepazīstināja novada ļaudis ar mākslu?

 11. Ervīns teica:

  Cik pa 4 gadiem Engures novada pašvaldība ir uzbūvējusi tualetes?

  • Emma teica:

   domes vietnieks tak visiem stāstīja ka vairs nekandidēs, bet re atkal uz starta

  • par tualetēm teica:

   re kur Važa jau teica, ka esot domājuši, domājuši, diskutējuši un vēlreiz diskutējuši šo sarežģīto jautājumu! Beigās nonākuši pie secinājuma, ka uzbūvēt vai nolikt tās tualetes jau varot, tikai… viena nelaime – nevarot noīrēt apsardzes dienestu, kas mazmājiņas būtu ar mieru apsargāt.

   • reņģēdājs teica:

    Ko nu par mazmājiņām, šiem prātā Seska znota apkalpošana! Re, Seska aerodromā Liepājā jau nolaidās pirmā ļodene. Smārdei jāsteidz pakaļ, jāattīsta industrija 🙂

 12. Iveta teica:

  Runā, ka būs 29 sadarbības teritorijas. Varbūt tad kaut kas mainīsies.

 13. ceiruleits teica:

  Kalnozola kungs, vai Jūs nejūtaties noguris? Jūs pietiekoši ilgi jau sēžat te:))))))

 14. Skatamies un vērtējam teica:

  Par to pašu apspriesto Krūmiņu, vēlētājiem jāskatās ko viņš runā un ko reāli dara. Kādās komtejās darbojas, kam par labu, kādus lēmumus komitejās lemj. Te diskusijā cilvēkiem stāsta, ka interesē bērni, izglītība, skolu lietas, taču Izglītības komitejā nav vispār darbojies, ir ierakstījies Finanšu un Attīstības komitejā, un interesanti, ir arī Medību koordinācijas komisijā, domes sēdes uzcītīgais deputāts arī pavisam maz apmeklējis, kā izrādās, labi, ja pusi.. tā, ka, spriediet paši, kāds mums labums no šāda deputāta. Engures ostas projekts, lidosta,..Važa jau teica iepriekšējā intervijā, kur tā interese… un tur LAD speciālists Ģirts izrādās aktīvs. Tante uztraucas par ceļa brāķi, ka ūdens tek iekšā pagalmos, un sen jau tek.. nu, ko jūs te ar tādiem niekiem mūs traucējiet.. nu nē, par to mēs neko nezinām! Aktīvais LAD speciālists klusē.

 15. pilsonis teica:

  Kalnozols gan nespēja izlikties. Sapratne par labu pārvaldību kā cūkai par zvaigznēm. Vēlētājam jāvērtē, vai gribas maksāt par šo pārvaldes karikatūru vēl 4 gadus.

 16. Guna teica:

  Izrādās, ka visi šitie biedrīši ir bezpartejiskie. Važa pateica, ka nekāda sakara neesot ar TB/LNNK. Kā tad “komanda” var izsist jebkādas naudas projektiem? Un vispār? Kurš tad šos lobē augšās?

 17. lauķis teica:

  Vai ta visi Sarkandaugavas un Valtermuižas pacienti vēl nevar nomierināties?Esiet tak nu rāmi,citādi atslēgs jums internetu

 18. enkurnieks teica:

  Baigi labi iekārtojušies veči! Nav nevienā partijā, tātad neviena priekšā nav jāatskaitās par sastrādāto. Sanāk, ka uzradījuši paši sev sistēmu, kur viņus neviens reāli neuzrauga! Neviens arī nevar šos kārt pie zvana par kādām nelikumībām vai pašvaldības naudas izplakarēšanu. Ne no viena šiem reāli nav jāraustās! Absolūtā svētlaime !:)

 19. oi, teica:

  bet Tomels gan izmuldējās .. neapdomāja

 20. Agris teica:

  Žurnālisti varēja pajautāt, kā pie zemes Engures novadā tika Aigars Kalvītis? Vai caur izsoli?

Pasākumu kalendārs

2017.09.24 | 9:00

Miķeļdienas tirgus Kandavā 

2017.09.24 | 10:00

Miķeļdienas tirgus Jaunpilī 

2017.09.24 | 10:00

Zolītes čempionāta atklāšana Tumē 

2017.09.24 | 11:30

Dabīgo matu līdzekļu gatavošana Jaunpilī 

2017.09.24 | 12:00

Jauno hokejistu sacensības2 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
No 1. septembra 18.03 līdz 1. oktobra 17.46
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators