Agris Jansons

Priekšvēlēšanu diskusija Engures novadā /papildināts ar VIDEO/

Nu jau tradicionāli – kā pirms katrām vēlēšanām, tā arī šoreiz – mēs – «Neatkarīgo Tukuma Ziņu» žurnālisti novados rīkojam priekšvēlēšanu diskusiju, uz kuru tiek aicināti visu sarakstu visi deputātu kandidāti, kā arī ikviens interesents.

Nu jau tradicionāli – kā pirms katrām vēlēšanām, tā arī šoreiz  – mēs – «Neatkarīgo Tukuma Ziņu» žurnālisti novados rīkojam priekšvēlēšanu diskusiju, uz kuru tiek aicināti visu sarakstu visi deputātu kandidāti, kā arī ikviens interesents. Diskusijas laikā cenšamies izvērtēt aizvadītajā periodā paveikto, noskaidrot, kāds attīstības ceļš novadā ejams turpmāk un kādu ieguldījumu tajā ir gatavi sniegt iespējamie deputāti. Šis pielikums (šogad divi) ir mūsu uzņēmuma ieguldījums reģiona demokrātiskajos procesos (viena pielikuma iespiešanas un izplatīšanas izdevumi pārsniedz 900 eiro), lai ikvienam deputātu kandidātam būtu vienlīdzīgas tiesības izteikties neatkarīgi organizētā forumā un lai ikvienam vēlētājam – ikvienam no mums būtu iespēja savu velēšanu sarakstu pašvaldību vēlēšanās izvēlēties atbildīgi.

Diskusija šajā pielikumā lasāma mazliet saīsinātā formā, taču pilnā apjomā tā, sākot no 17. maija, videoversijā būs skatāma mūsu laikraksta «Youtube» kanālā (saite no portāla www.ntz.lv). Šodien, 16. maijā, 18.00 tiešraide no priekšvēlēšanu diskusijas Kandavā.

Uz 15 vietām – 22 kandidāti

Engures novada deputātu kandidātu diskusija notika ceturtdien, 11. maijā, Šlokenbekas muižas kompleksa mazajā zālē. Novadā uz 15 deputātu vietām šajās vēlēšanās, kas notiks 3. jūnijā pretendē 22 deputātu kandidāti. (Konkurence, salīdzinot ar iepriekšējām pašvaldību vēlēšanām, ir krasi samazinājusies, jo 2013. gadā startēja 35 deputātu kandidāti no 3 vēlēšanu sarakstiem). Šogad Engures novadā ir divi vēlēšanu saraksti  Nacionālā apvienība «Visu mūsu Latvijai» – «Tēvzemei un Brīvībai/LLNK»:

Gundars Važa – domes priekšsēdētājs; Andris Kalnozols – domes priekšsēdētāja vietnieks; Normunds Velps – uzņēmējs, deputāts, sporta kompleksa vadītājs; Gunta Lāce – skolas direktore, deputāte; Atis Bērziņš – skolas saimnieks, deputāts; Gatis Buraks – uzņēmējs, deputāt; Ģirts Krūmiņš – LAD direktora vietnieks, deputāts; Oskars Kambala – uzņēmējs, deputāts; Olita Ulmane – ārste; Jānis Reķis  – zemnieks, deputāts; Aija Rudovska – uzņēmēja, deputāte; Andis Otto – uzņēmējs; Viesturs Ošnieks – uzņēmējs, deputāts; Ilgvars Francis – ES struktūrfondu un uzņēmējdarbības speciālists; Normunds Šērs – uzņēmējs, deputāts; Māris Lipkins – uzņēmējs; Kaspars Kārkliņš – skolas direktora vietnieks, deputāts.

No saraksta «Gods Kalpot Latvijai»: Anija Krauze – datu ievades un parādu piedziņas speciāliste; Māra Dumbre – skolotāja; Sando Dumbris – uzņēmējs, mehāniķis; Mārtiņš Šteriņš – elektromontieris, taksometra vadītājs; Andrejs Černovs – pasākumu vadītājs, deju vakaru vadītājs, administrators – tehniķis.

Uzreiz jāteic, ka plānoto diskusijas formātu nācās mainīt, jo uz sarunu attiecās ierasties saraksta «Gods kalpot Latvijai» kandidāti», tāpēc iespēja izteikties tika dota ikvienam deputātu kandidātam, kā arī jau diskusijas laikā bija iespēja atbildēt uz visiem iedzīvotāju jautājumiem.

Vairāk lasiet laikraksta otrdienas, 16. maija, numurā ŠEIT!

Video 1. daļa:

Video 2. daļa:

Komentāri

 1. Nu,ko var teikt?Amati iespaidīgi,tikai ar to cilvēku ir tā kā ir.Piemēram Ģ.Krūmiņš atbildes vēstulē raksta,ka sieviete lauksaimniece plāno iet dekrēta atvaļinājumā,līdz ar to nesasniegs projekta mērķi.Sieviete – lauksaimniece vēl pēdējā grūtniecības mēnesī rok kartupeļus uz lauka,ja tie ir jārok.Bet runa gāja par lauksaimniecības inventāru,un ar traktoru uz lauka strādā dzīvesdraugs,kurš es ceru,ka neies dekrētā.Varbūt Krūmiņš ir tālu no lauku ikdienas dzīves,tad jautājums kā viņš pildīs tautas kalpa pienākumus.kā deputāts lauku teritorijā?

   1. nav problēmu,bet labāk jau lai Krūmiņš atklāti pastāsta kā deputātu kandidāts,kurš taisās kalpot tautai.Nav jau ko slēpt paraksts ir viņa.

  1. Valers cer atkārtoti uz izpilddirektora vietu. Tie pēc tradīcijas guberņās nav deputātu kandidāti, kuri spiesti pirms vēlēšanām iziet cauri obligātajām dubļu vannām. Izpilddirektori ir valdošās vietvaras ielikteņi. Bez tam Valers ir jau pietiekoši sastrēbies, ja laistu šo sarakstā – tauta noknābtu kā likts!

   1. Nevis pēc tradīcijas guberņās, bet pēc likuma deputāts nevar būt izpilddirektors. Ja pareizi atceros, tad iepriekšējā reizē Valers tika ievēlēts par deputātu, bet pēc tam tika apstiprināts par izpilddirektoru un nolika deputāta mandātu.

 2. Jāskatās visiem diskusija tiešraidē! Sākot no 17.maija būšot redzama šajā portālā! Tad varēsim uzjautrināties:) Šitas teātris Žurku Kornēliju noteikti pārspēs!:)

 3. Interesanti, kādu atalgojumu tas olasgalva Krūmiņš saņem šogad?

  TVNET 12.2106 : «Kad visi ņemas ap budžetu un mazie uzņēmēji skatās nākamā gada virzienā ar bažām acīs, rodas jautājums, vai ierēdņiem vispār rūp kaut kas no parastās tautas problēmām, ja makā katra mēneša noteiktā datumā ieripo ap 3 tūkstošiem eiro. Protams, algām ir jābūt adekvātām un konkurētspējīgām, bet ne jau tik… Šoreiz runa ir par LAD oktobra algām:
  Ģirts Krūmiņš 3697 EUR…Pat valsts sekretāriem Ekonomikas ministrijā ir mazāka aldziņa nekā dažam labam vietniekam LADā.»
  3697 EUR !!!!!!!!

  1. Un šitam tipam vēl kāda interese sēdēt Engures novada deputāta krēslā! Vai jums tas neliekas aizdomīgi? 100% ir kāda ļoti liela vajadzība.

   1. Nevajag visus vērtēt pēc sevis un visur tikai savu labumu saskatīt. Zinu Ģirtu prsonīgi – darbā gudrs, cienīts un pret cilvēkiem atvērts, un arī pats kā cilvēks ļoti sakarīgs un normāls.

    1. tad pasaki, kāpēc labi atalgotam darbiniekam jālien vēl par pašvaldības deputātu? Viņam LADā nav ko darīt? Vai naudas trūkst?

     1. Tad kam tad Tavu prāt būtu jābūt deputātam? Bezdarbniekam vai tādam, kurš nāk par deputātu tikai tādēļ, ka cer uz deputāta algu, kura ir ap 100 eiro mēnesī? Kāpēc Tu nepieļauj, ka cilvēks iet par deputātu vienkārši tāpēc, ka viņam nav vienalga, kas notiek tur, kur viņš, viņa ģimene dzīvo?

      1. cilvēks iet par deputātu vienkārši tādēļ, ka viņam nav ko darīt:) Nosauc pavisam konkrētas lietas bez populisma, ko iepriekšējos 4 gados tavs nevienaldzīgais Ģirts Krūmiņš izdarījis novada labā. Nosauc tās lietas, kuras viņš ierosinājis mainīt, reformēt, ko REĀLI izcīnījis. Personīgi pats.

       1. Manuprāt tas ir komandas darbs, un jeb kas, kas labs vai slikts Domē pielemts, ir visu to deputātu izdarītais, kuri par to ir diskutējuši un balsojuši. Pieļauju, ka Tev pašam kā engurniekam tas būtu jāzin, ko deputāti novada labā izdarījuši vai nav izdarījuši. Bet, ja jau sevi lepni sauc par engurnieku, vai pats vari pateikt, ko labu esi sava novada labā izdarījis, ko ierosinājis tam pašam Krūmiņam vai kādam citam deputātam, kas būtu jāmaina, jāuzlabo utt.?

        1. Garām tavs komentārs. Nemuļķo tautu un neslēpies aiz kolektīvās atbildības. Beidzot deputātiem jāielāgo, ka personīgajai un vienīgi personīgajai atbildībai ir kāda nozīme un vērtība priekš vēlētājiem. Engurniekam nav tev jāstāsta, ko viņš novada labā izdarījis. Viņš nav deputāts. Engurniekam ir pienākums prasīt atbildību un atskaites no ievēlēta deputāta!

          1. Domāju, ar paškritiku man viss ir normas robežās un netraucē, bet vilinājuma ar nav, kā arī tas, ka ir tikai partiju saraksti.

          2. NEKĀDI PARTIJU SARAKSTI NAV. TĀS IR TIKAI IZKĀRTNES. TĀ ARĪ VAŽA PATEICA. NEVIENS PATS NO VIŅIEM NAV TAJĀ PARTIJĀ, ZEM KURAS NOSAUKUMA STARTĒ.

    2. Vajag turēt acis vaļā un lasīt, ko mediju portāli raksta par šitiem valsts labi apmaksātiem ierēdnīšiem. Nav arī zināms, kā beidzās tā izmeklēšana ar viņa gādību piešķirtajai saldētavai kādam biznesa klubiņam Skrīveros. Ja šis Krūmiņš būtu tik godprātīgs un pedantisks, tad nebūtu pieļāvis šādus nelikumīgus darījumus.

  2. Domāju, ka Tev nav ne prāta, ne izglītības, lai strādātu tādu darbu, kādu Krūmiņš strāda. Tik vien vari, kā anonīmi otram uzvemt.

 4. sausmas, daudziem rokas sakrustotas, izgazusies, nekopti, kas tie par viriesiem? un DEPUTATOS vel grib tikt, kautkads lauku salidojums. Vispirms lai izziet kadus NLP, etikas kursus un tad stajas tautas prieksa, nu isteni letini pastalas.

 5. Visa esošo grupiņa gatava piesaulē pa nogāzi omulīgi ripināties tālāk… Pat,neņemot vērā, ka pašvaldība reizumis atzīst savas darbības “vieglas novirzes no likuma”… (tā darot daudzas Latvijas pašvaldības: medus saldā sevis slavināšanas izdevuma izdošana, privātpersonu komunālo parādu apmaksa, pašvaldības ceļu neaprīkošana ar ceļa zīmēm).
  Otri kandidāti nav labāki: nāves bailes satikties ar tiem (nu, tikai daži vēlētāji taču atnāk uz šādiem pasākumiem; nav saniknotais tūkstotis!), kurus gribētāji deputātos cer redzēt kā savus atbalstītājus.
  Teātris visai nepatīkams. Un tā “startēšana ar partijas karogu”- neviens nav tēvzemiešu biedrs, daudz par viņiem neiteresējas, principā vienalga, vai maz tāda partija, kādu pārstāv pašvaldību vēlēsanās, ir parlamentā. Kaut kas ir “garām”.

  1. kaut kas ir totāli garām! Nav par ko vēlēt Engures novadā! Pilnīgi un galīgi nav. Par šito korumpantu bariņu es balsot netaisos.

   1. Tāpēc, ka pašvaldība var tikai pildīt (Engures novadā plus/mīnus ) nekvalitatīvus un tautai naidīgus likumus, ko pieņem Saeima…

  1. re kur Važa jau teica, ka esot domājuši, domājuši, diskutējuši un vēlreiz diskutējuši šo sarežģīto jautājumu! Beigās nonākuši pie secinājuma, ka uzbūvēt vai nolikt tās tualetes jau varot, tikai… viena nelaime – nevarot noīrēt apsardzes dienestu, kas mazmājiņas būtu ar mieru apsargāt.

   1. Ko nu par mazmājiņām, šiem prātā Seska znota apkalpošana! Re, Seska aerodromā Liepājā jau nolaidās pirmā ļodene. Smārdei jāsteidz pakaļ, jāattīsta industrija 🙂

  1. Un tieši pēc šāda jautājuma uzdošanas ZZS vadītājs Augusts Brigmanis atbrīvoja no kalpošanas Zemnieku savienības rindās poulāro Ivetu Griguli pēc viņas slavenā balsojuma EP.

 6. Par to pašu apspriesto Krūmiņu, vēlētājiem jāskatās ko viņš runā un ko reāli dara. Kādās komtejās darbojas, kam par labu, kādus lēmumus komitejās lemj. Te diskusijā cilvēkiem stāsta, ka interesē bērni, izglītība, skolu lietas, taču Izglītības komitejā nav vispār darbojies, ir ierakstījies Finanšu un Attīstības komitejā, un interesanti, ir arī Medību koordinācijas komisijā, domes sēdes uzcītīgais deputāts arī pavisam maz apmeklējis, kā izrādās, labi, ja pusi.. tā, ka, spriediet paši, kāds mums labums no šāda deputāta. Engures ostas projekts, lidosta,..Važa jau teica iepriekšējā intervijā, kur tā interese… un tur LAD speciālists Ģirts izrādās aktīvs. Tante uztraucas par ceļa brāķi, ka ūdens tek iekšā pagalmos, un sen jau tek.. nu, ko jūs te ar tādiem niekiem mūs traucējiet.. nu nē, par to mēs neko nezinām! Aktīvais LAD speciālists klusē.

 7. Kalnozols gan nespēja izlikties. Sapratne par labu pārvaldību kā cūkai par zvaigznēm. Vēlētājam jāvērtē, vai gribas maksāt par šo pārvaldes karikatūru vēl 4 gadus.

 8. Izrādās, ka visi šitie biedrīši ir bezpartejiskie. Važa pateica, ka nekāda sakara neesot ar TB/LNNK. Kā tad “komanda” var izsist jebkādas naudas projektiem? Un vispār? Kurš tad šos lobē augšās?

 9. Baigi labi iekārtojušies veči! Nav nevienā partijā, tātad neviena priekšā nav jāatskaitās par sastrādāto. Sanāk, ka uzradījuši paši sev sistēmu, kur viņus neviens reāli neuzrauga! Neviens arī nevar šos kārt pie zvana par kādām nelikumībām vai pašvaldības naudas izplakarēšanu. Ne no viena šiem reāli nav jāraustās! Absolūtā svētlaime !:)

 10. Papīrus paskatot, Bicāne arī 20 gadus sēdēdama sekretāres krēslā gan pie Valera, gan Važas sāniem, par savu sekretāre algu arī tikusi pie zemes gabala.

 11. Engures novadā vēlēsim pirmo reizi, tādēļ uzdevums vēl nedaudz grūtāks, nekā iepriekš, kad vēlējām Rīgā, kur izvēle lielāka, plašāki saraksti; protams, tāpat jau bija daudz jāsvītro un vienmēr, kā jau demokrātijā pienākas, uzvar vairākuma paustā griba; tad nu rīdzinieki “bauda”, ko ievēlējuši. Taču tagad, meklējot informāciju par Engures novada pašvaldības kandidātiem (turpmāk – kandidāti), par lielāko daļu neko nevar atrast – tādi komandas cilvēki, ka neizceļas absolūti ne ar kādu personīgo iniciatīvu. Redzam, ka kopā sanākuši “valdes locekļi”, arodskolu beidzēji, kas pats par sevi nebūtu nekas slikts, ja vien šajā informācijas laimetā, kad praktiski visu, ko cilvēks tīmeklī izteicis, tur arī ir atrodams, būtu atrodams kaut vai kāds konkrētā kadidāta jebkad uzrakstīts raksts vienā vai citā jautājumā, no kā varētu secināt, par ko cilvēkam sāp sirds, ko viņš cenšas mainīt. Tādēļ liels paldies lakrakstam par šiem video (1. un 2.daļu), jo ar to palīdzību par katru no kandidātiem, kuri ieradās uz diskusiju, varēja uzzināt gana daudz. Diemžēl lielākajai daļai no viņiem, šķiet, ka tur, kur ir, arī būs; var redzēt, ka absolūti sliktākajās komunikācijas tradīcijās gan pašvaldības vadītājs, gan viņa vietnieks, izrāda absolūtu neieinteresētību žurnālistes uzdotajos jautājumos. Runājot par Kalnozola kungu, tik klaji nepieklājīga attieksme gan pret jautājuma uzdevēju, gan novada iedzīvotājiem, kuri bija ieradušies un arī tiem, kuri attālināti (ar video palīdzību) vēroja šo diskusiju; vienu brīdi šķita, ka aiz garlaicības Kalnozola kungs sāks gatavot savu pusdienu cibiņu, cik nu ļoti viņu neinteresēja ne iedzīvotāju un otras partijas uzdotie jautājumi.
  Esošie novada deputāti, kandidāti – es aicinu katru no jums noskatīties abus video un ar nu ļoti kritisku aci pavērot pašiem sevi – sašļukušas pozas, neieinteresētība notiekošajā, nespēja atbildēt, kas ir jau izdarīts, kā arī absolūta nespēja formulēt, ar kādu mērķi kandidējat, ko vēlaties nākamajos četros gados paveikt vai vismaz pie kā nenogurstoši strādāt. Nespēju noticēt tam, ka pašvaldības vadītājs uzskata, ka pašvaldībā ir jādarbojas tikai ar saimnieciskiem jautājumiem (kas, protams, ir ļoti būtiski un vistiešākajā veidā ietekmē novada iedzīvotāju dzīvi) – to saka cilvēks, kurš pašvaldībā strādā jau 8 gadus. Kā tad, Jūsuprāt, Jūs panāksiet novada konkurētspēju vastiskā mērogā, ja negrasāties domāt plašāk – vismaz visas Latvijas mērogā. Otrkārt, it kā “komanda”, bet nav spējīgi paši izveidot savu politisku spēku, lai kopīgi startētu vēlēšanās – nav īsti ticības, ka esat komanda, ja nav vienotu mērķu, lai apvienotos un tos realizētu. Treškārt, pašvaldības vadītājs, viņa vietnieks, par vairākiem citiem pat nerunājot, samulst, kad uzdod jautājumu par novada iedzīvotāju skaitu, u.c. informāciju, kas viņiem visiem būtu jāzina (labi, ne jau līdz pēdējam, bet nu ļoti tuvu esošajam) – kā gan var vadīt novadu un kā var kandidēt, ja nav ne jausmas, cik cilvēki jums maksā algu, cik cilvēkiem ir nepieciešams kvalitatīvs jūsu darbs un cik cilvēkiem jūsu atbalsts, jo dzīvo pārāk trūcīgi. Ceturtkārt, aicinu jūs pašus, atkal jau – ļoti kritiski, izvērtēt jūsu izglītību, kas lielā mērā nosaka to, cik spējīgi varat būt pašvaldības darbā. Laba izglītība ir vien 2 – 4 kandidātiem; pārējie, izskatās, kadidē tikai fonam vai lai saņemtu kādu atbalstu savam biznesam. Vienu reizi tomēr vajadzētu nokaunēties un paralēli darbam arī mācīties, ja reiz neesat paguvuši agrāk. Nodokļu maksātāji mācās paralēli esošajam darbam, bērnu audzināšanai un sadzīves organizēšanai. Tad jums jau nu to būtu jāvar vēl jo vairāk.
  Savā sarakstā jau esam izvēlējušies, kurus svītrot un kuriem ielikt plusu. Dārgie novadnieki (ceru, ka neņemsiet ļaunā, ka nesen rīdziniece tā jūs uzrunā, bet nudien ar prieku pārcelsimies uz dzīvi Engures novadā), lūdzu būt aktīviem un izmantot demokrātijas sniegto iespēju paust savu attieksmi – jā, izvēle nav liela un lielākā daļa no sarakstā minētajiem tiks ievēlēti, taču ar mīnusa zīmi varat norādīt, ka šim kandidātam NAV jābūt pašvaldības vadībā, savukārt ar plusa zīmi varat izrādīt atbalstu tam, kurš, jūsuprāt, būtu pelnījis vismaz uzticības kredītu. Uzskatu, ka pēc rezultātu publicēšanas katrs no mums drīkstēs pieprasīt, lai tas, kuram ir vissliktākais iedzīvotāju novērtējums (visvairāk mīnusu), nenonāk pašvaldības darba vadībā (lai arī pie tik mazas konkurences pašvaldības darbā iespējams tiks) – te ir mūsu iespēja pieprasīt, lai mūsu viedoklis tiek respektēts.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.