Ceturtdiena, 2019. gada 17. janvāris
Tenis, Dravis
Tukums Tirgus laukums, atklātne

Latvija pēc 90. Vietas. Cilvēki. Notikumi

Autors:
Twitter
FaceBook
print
2008. gada 10. decembris 13:54

Nacionālā ziņu aģentūra LETA, tuvojoties tās 90 gadu jubilejai, ko tā atzīmēs 2009. gada 4. martā, sāk unikālu projektu "Latvija pēc 90. Vietas. Cilvēki. Notikumi.". Projekta laikā apzinās un dokumentēs Latvijas pilsētas un ainavas, kas attēlotas Ervīna Volfeiļa gleznotajās un LETA gandrīz pirms 90 gadiem izdotajās mākslas atklātnēs.

"Mūsu vēsture – tie ir arī stāsti par Latvijas vēsturi, jo esam veidojušies un turpinām augt kopā ar Latvijas valsti," saka aģentūras LETA valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Barkāns.
Apceļos gleznotās vietas
Akcijas laikā no 2008. gada decembra līdz 2009. gada martam žurnālists Kristaps Ceplis apceļos kartītēs atainotās vietas, dokumentējot tajās notikušās pārmaiņas un atklājot šodienas aktualitātes. Ceļojumu reportāžas būs lasāmas viņa blogā, ziņās, fotogrāfijās un videosižetos projekta mājaslapā www.leta90.lv/celojums .
"Lielākais izaicinājums ir formāts, kādā jāstrādā šī projekta laikā – no tradicionālā rakstītāja un hobijfotogrāfa kļūstot par cilvēku-orķestri, vienpersoniski veidojot materiālu klāstu teksta, foto, audio un video formātā," skaidro Kristaps Ceplis.
Katram savs stāsts
Sadarbībā ar laikrakstu "Diena", portālu diena.lv un reģionālajiem laikrakstiem – "Staburags", "Kursas Laiks", "Neatkarīgās Tukuma Ziņas", "Bauskas Dzīve", "Zemgales Ziņas", "Novaja Gazeta", "Dzirkstele", "Alūksnes Ziņas" un "Ziemeļlatvija" – ikviens interesents tiek aicināts pastāstīt savu stāstu par atklātnītēs attēlotajām vietām un iesaistīties diskusijā ar citiem lasītājiem.
"Pārmaiņas var novērtēt vienīgi salīdzinājumā, tāpēc "Diena" iesaistās šajā kultūrvēsturiskajā projektā, lai dotu iespēju lasītājiem ne vien atgriezties pagātnē ar Volfeiļa šarmanto atklātnīšu palīdzību, bet rosinātu diskusiju par savu pilsētu attīstību – gan piedzīvotajām pārmaiņām, gan arī nākotnes vīzijām," par projektu saka izdevniecības "Dienas mediji" galvenā redaktore Nellija Ločmele.
Pirmās krāsainās atklātnes
LETA grāmatu apgāds Latvijas pilsētu un vietu skatu atklātnītes sāka izdot pagājušā gadsimta 20. gadu sākumā. Tās bija pirmās krāsainās atklātnes pēc Pirmā pasaules kara, kuras izplatīja toreizējos LETA dzelzceļa kioskos. Mūsdienās tās saglabājušās vien privātās kolekcijās un Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.
Atklātnīšu autors baltvācu gleznotājs Ervīns Volfeils pēc piedalīšanās Brīvības cīņās bija viens no pirmajiem Latvijas Mākslas akadēmijas studentiem. Vēlāk E. Volfeils strādāja par zīmēšanas un mākslas vēstures skolotāju Madonā un Cesvainē, bet 1939. gadā izceļoja uz Vāciju.
Kopumā LETA izdeva vairāk nekā 100 Volfeila gleznoto atklātnīšu, kurās attēlots ap 20 Latvijas pilsētu skatu un ainavu.


Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.01.17 | 13:00

Foto izstādes atklāšana Lapmežciemā 

2019.01.18 | 15:00

«Zaļā pēcpusdiena» Kandavā 

2019.01.18 | 17:00

Interešu klubiņa pasākums Irlavā 

2019.01.18 | 17:00

Leļļu teātris Lestenē 

2019.01.18 | 18:00

Florbols Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Decembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool