Trešdiena, 2019. gada 20. marts
Made, Irbe

Kur apmainīt mācību grāmatas?

Twitter
FaceBook
print
2009. gada 21. augusts 17:56

Vai Tukumā nav domāts sarīkot tirdziņu lietotajām mācību grāmatām? Esmu dzirdējusi, ka citur tādi ir un aktīvi darbojas, vai arī notiek dažādu pasākumu laikā. Tagad, kad daudziem cilvēkiem naudas ir pamaz, tas, ka nebūtu jāpērk mācību grāmatas, būtu liels atspaids.

Noskaidrojām, ka vairākās Latvijas pilsētās grāmatu mainīšanu un atdošanu organizē Latvijas Sarkanais Krusts (LSK). Sazinoties ar LSK Tukuma rajona komitejas izpilddirektori Guntu Neilandi, uzzinājām, ka organizācijai Tukumā vairs nav cilvēku, kas šādu tirdziņu varētu vadīt, palikuši vien daži darbinieki. Taču, ja kādam ir derīgas mācību grāmatas, kuras viņi vēlētos atnest un atdot citiem, to var darīt. Tiesa, jāraugās, lai tās nebūtu novecojušas; nav jēgas arī no aizpildītām darba burtnīcām, kādas nereti tiek atnestas, – šādi mācību līdzekļi nav vairs izmantojami. Par iespējamo grāmatu apmaiņu vaicājām Tukuma 2. vidusskolas direktores vietniecei Evitai Kornai. Tieši šajā skola vairākus gadus no vietas bija iespēja apmainīt grāmatas un bērni šo iespēju izmantoja. E. Korna stāstīja, ka šogad tirdziņa nav, labi domātā ideja pamazām apsīkusi. Tomēr, ja pilsētas vai novada mērogā tāds tiktu rīkots, piemēram, laukumā pie Talsu ielas 4, tam noteikti būtu piekrišana, jo daudziem bērniem mājās ir mazlietotas grāmatas, kuras noderētu citiem. Novada domes izglītības kultūras un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Inese Smirnova, vaicāta, vai šādu pasākumu nevarētu rīkot pašvaldība, skaidroja, ka līdz mācību gada sākumam palicis pārāk maz laika, taču ideja tiešām laba. Viņa solīja runāt par to darbinieku apspriedē pirmdien, taču visdrīzāk – domājot jau par nākamo gadu. I. Smirnova arī atzina, ka pašvaldība piešķir līdzekļus skolām mācību grāmatu iegādei; iespējams, ar grāmatām bērni ir apgādāti un šāda apmaiņa nemaz nav nepieciešama. Par to viņa solīja vaicāt direktoriem tikšanās reizē nākamnedēļ.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

  1. Lienīte teica:

    Es nesapratu – ja pašvaldība dod naudu grāmatu iegādei, tad ko vecāki grib mainīt? Vai tad par pašvaldības naudu pirktās grāmatas izdod ”uz rokas” un skolā tās atpakaļ nenonāk?! Un nākamajā gadā dome atkal dod naudu jaunu grāmatu pirkšanai?!

  2. Kaspars teica:

    Ja valdiba skolam piešķirtu naudu gramatu iegadei lai skolai butu ko bērniem izsniekt septembrī un pirms brivlaika nonāk atpakaļ skolas biblotēkā ka tas bija padomju savienībā nevis skatīties pēc eiropas standartiem vecakiem butu daudz vieglāk.

Pasākumu kalendārs

2019.03.20 | 8:50

Atklātā stunda Tukumā 

2019.03.20 | 13:00

Kino Cērē 

2019.03.20 | 17:00

Dūceņu gatavošana Kandavā 

2019.03.20 | 18:00

«Atvērto durvju» diena Lapmežciema pamatskolā 

2019.03.20 | 19:00

Galda teniss Lapmežciemā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Marts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool