Tālija, Natālija, Broņislava, Broņislavs

Kā kārtojamas pensiju piegādes lietas?

Twitter
FaceBook
print
2009. gada 5. jūnijs 18:38

Jums zvana no Engures. Ir paziņots, ka turpmāk par pensiju piegādi būs jāmaksā. Turklāt summu katrā vietā mums saka citādu. Vai nebūtu iespējams noskaidrot, cik konkrēti par pensiju piegādi mājās turpmāk būs jāmaksā? Cilvēki varētu arī atvērt pensiju kontu, taču viņi jau vēl nemaz neapjauš, ka 15. jūnijā «Swedbank» vairs bez maksas pensionāriem kontu neatvērs. Vai «Swedbank» nevarētu vēl par mēnesi pagarināt konta atvēršanu bez maksas, jo daudzi pensionāri laikus neattapsies un līdz 15. jūnijam nepaspēs pārorientēties.

Ar šiem engurnieces uzdotajiem jautājumiem vispirms vērsāmies «Latvijas pastā», kur sabiedrisko attiecību speciāliste Inese Kreicberga paskaidroja, ka no 1. augusta pensiju piegāde maksās Ls 1,22. Pensionāriem nekas par piegādi pašiem nebūs jāmaksā, jo tos Ls 1,22 jau no viņa pensijas būs atvilkusi Valsts Sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA).

Otra iespēja ir, ka pensionāriem «Latvijas pasts» piedāvā atvērt bezmaksas kontu, no kura būs iespēja izņemt naudu jebkurā pasta nodaļā. Komisijas nauda par līdz Ls 200 skaidras naudas izņemšanu būs 20 santīmi. Būs iespēja arī no pensijas konta norēķināties par elektrību, gāzi, komunāliem pakalpojumiem un citiem. Pastā varēs arī noformēt pilnvaru, lai pensiju varētu izņemt trešā persona. Pilnvaras noformēšana maskās Ls 2.

Pensiju kontu varēšot atvērt gan pasta nodaļā, gan pie sava pastnieka, kurš atnesis pensiju. Tiek iespiesti arī bukleti, kurus jau tuvākā laikā izplatīs mājsaimniecībās, kur dzīvo pensionāri, kur tiks sniegti vēl sīkāki paskaidrojumi.

Savukārt «Swedbankas» Senioru segmenta nodaļas vadītāja Elīna Smilga skaidroja, ka «Swedbank» jau ir padomājusi par šo situāciju un jau ir pieņemts lēmums par tā saukto senioru komplekta pagarināšanu līdz 1. septembrim. Senioru komplektā ietilpst gan konta atvēršana, gan norēķinu karte, gan arī iespējams saņemt pilnvaru trešai personai bez maksas.

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras Tukuma nodaļas vadītājai Valdai Ancānei vēl īstas skaidrības par to, kā ar pensiju piegādi mājās, nebija, jo viņa pagaidām nekādu oficiālu informāciju nav saņēmusi.

Materiāla tapšanas gaitā parādījusies Labklājības ministrijas informācija, kurā teikts, ka, iespējams, jau ar 1. jūliju par pensiju piegādi mājās būs jāmaksā. Ministrijas informācijā norādīts, ka VSAA ir noslēgusi līgumu ar A/S «Swedbank», A/S «Norvik Banka», A/S «Privat bank», «Nordea Bank», A/S «Latvijas krājbanka», VA/S Latvijas hipotēku un zemes banka, A/S «Ge Mony Bank», A/S «DnB NORD Bank», a/s «SMP Bank», kā arī «Latvijas pastu» par pensiju konta atvēršanu. Pēc konta atvēršanas ir iespēja aizpildīt iesniegumu par pensijas pārskaitīšanu uz norādīto kontu un nosūtīt to VSAA. Tāpat arī iespējams izsniegt pilnvaru, lai pensiju varētu izņemt kāds cits ģimenes loceklis. Pilnvaras izsniegšana maksās Ls 3, apliecināšana – Ls 2, ja vien banka nav ieviesusi citu kārtību, piemēram, kā pasts, kad pilnvara tiek izsniegta uz vietas par Ls 2. Pensijas saņēmējs pašlaik ir izvēles priekšā, viņam jāseko līdzi notikumu gaitai, jāsameklē sev izdevīgākais variants.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

  1. DzintarsP teica:

    Kauns, kauns!

    Vai tiešām kauns nav nemaz līdz šim jau pensionāri bija tie kas vairāk cieta no valdības nevīžības, tagad vel papildus samaksu par piegādi , ko būtu jānodrošina valstij. Piedodiet tas nav postpadomijas domāšanas paliekas. Padomājiet paši saprātīgi – iedot jums iztikai 160 ls/mēn un piesiet pie gultas un palaist vaļā tikai 1 vai 2 dienas nedēļā , bet pa pārējo laiku maksājiet kādam par pakalpojumiem un tad redzēsim 2 ls tur, tur 1,22 un t.t.

    Tiešām LATVIJAI kauns par tās valdītājiem! Augsti, augsti lūkojāmies – vel zemāk nokrītam!

Pasākumu kalendārs
Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool