Trešdiena, 2019. gada 24. aprīlis
Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Jāmeklē kompromiss

Autors: Liena Trēde
Twitter
FaceBook
print
2011. gada 21. janvāris 18:07

Uzklausījām kādas tukumnieces zvanu, kas aicina "domi un pašvaldības policiju būtu draudzīgākiem, saprotošākiem"! Un šoreiz tas domāts par lēmumu, kas paredz iedzīvotājus sodīt, ja nav notīrīts sniegs ap automašīnām. "Lēmumu, ja nemaldos, pieņēma tikai decembra beigās, bet iedzīvotāji uzreiz tiek sodīti, kaut, manuprāt, vispirms taču varēja brīdināt!?" ir pārliecināta kāda Meža ielas iedzīvotāja, kas šoreiz vēlējās palikt anonīma, jo uzskata, ka runā ne tikai savā, bet arī citu pilsētnieku vārdā.

Jāpiebilst, arī viņa izpelnījusies sodu par to, ka nav bijis notīrīts sniegs ap automašīnu, kas pašlaik neesošās tehniskās apskates dēļ netiekot lietota un stāv mājas pagalmā. "Bijām notīrījuši tikai pašu auto!" stāsta zvanītāja un piebilst, ka, pirms pie viņu durvīm klauvējis policists, nav pat zinājusi par jaunajiem noteikumiem. "Jāatzīstas, ka pašvaldības avīzi neizlasu no lapas līdz lapai. Vairāk interesējos par kultūras pasākumiem. Savukārt jūsu avīzīti sanāk nopirkt tikai pāris reizes mēnesī vai izlasīt bibliotēkā." Tāpat viņa norādīja, ka nav īsti skaidrības, ko darīt situācijās, ja, piemēram, automašīnas īpašnieka nav mājās, bet sniegs snieg. "Vai uzreiz soda? Un ko soda gadījumos, kad automašīnu, tīrot ceļu, ar sniegu apmet sētnieks, ko pati arī esmu novērojusi?" Kaut arī sieviete piekrīt, ka jautājums ir ar "diviem galiem", tomēr uzskata, ka kompromiss būtu jāmeklē: "Cilvēki jau tāpat ir ļoti nomākti, jo knapi var savilkt kopā galus, bet te vēl arī sods jāmaksā…" Tas cilvēkos raisot tikai nevajadzīgu riebumu pret iestādēm, piemēram, policiju, kurai cilvēkiem it kā vajadzētu uzticēties, bet visbiežāk tomēr esot bail, ka atkal netiks sodīti savas nezināšanas dēļ. Sieviete gan neslēpj, ka esot bijusi arī laba pieredze saskarsmē ar policiju: "Nakts stundā skrēju pa pilsētu, lai paspētu līdz transportam, un policisti patrulējot apstājās, lai pavaicātu, vai viss kārtībā. Un kaut sākumā nobijos, kopumā – patīkami taču, ja sastopies ar ieinteresētību!" Bet visbiežāk tomēr esot savādāk un, viņasprāt, pieklājības normas, piemēram, policistu sasveicināšanās ar iedzīvotājiem – neesot cieņā.
Situācija saprotama, jo saņemt sodu nevienam nav patīkami. Tomēr – likuma nezināšana neatbrīvo no atbildības. Un šoziem esam saņēmuši vairākus zvanus arī no iedzīvotājiem, kuri, kā reiz, pauduši neapmierinātību ar to, ka auto tiek pamesti ielu malās, sētās, tādējādi apgrūtinot kustību citiem satiksmes dalībniekiem, kā arī ceļu tīrītājiem. Domājams, tieši šādu "pamestu auto" dēļ arī pašvaldība pieņēmusi jaunus noteikumus.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. Lienīte teica:

  Man jau nu gan liekas, ka šie noteikumi spēkā ir sen, tikai nekad vēl ar tādu bardzību un aktivitāti nav ievēroti. Gluži vienkārši šogad ziema tāda, ka ikvienam roka jāpieliek, lai lielais sniegs uz grāvi iet. Arī tiem, kas daudzdzīvokļu māju piebraucamos ceļus izmanto par automašīnu ieziemošanas plačiem.

 2. Agnese teica:

  Piekrītu Lienītei. Ja reiz easam iegādājušies auto, tad jārūpējas par tā novietošanu nevis zem dzīvokļa mājas logiem un ieejas durvīm, bet jānovieto stāvlaukumā vai garāžā. Bieži vien no rīta sētnieki nevar notīrīt sniegu no ieejas durvīm un cilvēki netiek uz darbu.

  Arī privātmāju īpašniekiem jātīra iebrauktuves, lai tiktu no rīta uz darbu, viņiem nav kam sūdzēties, ka nezina noteikumus.

  Starp citu, es dzīvoju daudzdzīvokļu mājā, un man ir auto, kas tiek novietots garāžā.
  Vienreiz jābeidz patvaļa vieglo a/m īpašniekiem!

 3. abc teica:

  Pirms iegādājaties auto, padomājiet arī par auto novietošanu. Garāža, stāvlaukums utt., nevis atstājiet sētā tā, ka ne ugunsdzēsējiem piebraukt, ne sniega tīrītājam iztīrīt. Tā ir nerēķināšanās ar citu kaimiņu interesēm. Dažs labs domā tikai par sevi – es, man, privātīpašums utt. Pašvaldībai ir pēdējais laiks iejaukties pašplūsmai, kas notiek daudzdzīvokļu māju pagalmos. Pārgudros un nekaunīgos protams vajag arī sodīt, turklāt vēl šādi ir iespējams papildināt pašvaldības budžetu.

Pasākumu kalendārs

2019.04.24 | 11:00

Teātra festivāls Kandavā 

2019.04.24 | 16:00

Ēst gatavošana «Naglā» 

2019.04.24 | 16:00

Tikšanās ar kolekcionāriem «Pils tornī» 

2019.04.24 | 17:00

Kino Kandavā 

2019.04.24 | 17:00

Mezglošana Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool