Linda, Janīna

«Triju mākslu tikšanās» Slampes kultūras pilī

Autors: Ingemāra Treija
Twitter
FaceBook
print
2018. gada 11. oktobris 18:34

Mākslinieku grupai šis ir ražīgs gads. Ļoti daudziem ir bijušas apaļas vai pusapaļas jubilejas un ar tām saistītās personālizstādes. Arī pašlaik – septembrī-oktobrī – Albertam Pauliņam atklāta izstāde galerijā Durvis, Olitai Gulbei –Jelgavas un Kandavas muzejā, man pašai – Talsu muzejā. Nupat vēl svaigā atmiņā arī Sņežanas Tišleres , Rotas Bērzkalnes un  Nugzara Paksadzes darbu skates. Kur nu vēl uzskaitīt visas pārējās kolektīvās izstādes, kurās piedalāmies ar saviem darbiem. Tāpēc jo lielāks ir gandarījums, ka šī rudens izstāde Slampes Kultūras pilī, kas kļuvusi par tradīciju, nav mazāk kvalitatīva par citu gadu ekspozīcijām. Akcenti mainās, šogad centrālo vietu ieņem Nugzara Paksadzes lielās ainavu kompozīcijas, kurās viņš ar savu plašo otas vēzienu raksturojis Latvijas dabu. Ļoti interesanti gleznās gan gleznieciski, gan filozofiski savas atklāsmes traktē Ilze Pauliņa. Ar apbrīnu var aplūkot Alberta Pauliņa darbus, kam šī ir šogad jau piektā izstāde.

Protams, arī Andreja Ģērmaņa, Olitas Gulbes, Maijas Matīsas, Imanta Kalniņa, Ingemāras Treijas un citu mākslinieku grupas gleznotāju darbi ir apskatāmi Slampes izstādē. Ar vairākiem akvareļiem mūs iepriecina Egils Garkevičs un smalkām grafikās Jānis Šneiders. Keramiķi – Zaiga Reimane, Inga Brīniņa, Pārsla Vekmne, Genādijs Gorohovs, Pēteris Laksis u.c. – šogad apvienojušies vienotā ekspozīcijā «Pie saimes galda», tādejādi simboliski norādot uz rudens ražas parādīšanu jaunā veidā.

Kopumā izstāde veido patiesi rudenīgu iespaidu, ne tikai tāpēc, ka redzam atbilstošas ainavas Rotas Bērzkalnes vai Lias Kiršteines gleznās. Tās ar košiem akcentiem papildina provokatīvais Jānis Jansons un košā Jolanta Balode, kam par kontrastu pievienojas abstrakciju meistars Kārlis Siliņš. Ekspozīciju bagātina arī Initas Gāveres kolāžas, tādejādi parādot grupas dalībnieku iespējas izpaust sevi dažādos materiālos.

Izstādi Slampes Kultūras pilī atklāja Dzejas dienās, 22. septembrī ar pasākumu «Triju mākslu tikšanās», un tā būs skatāma līdz 30. novembrim.

Ingemāra Treija, «Tukuma mākslinieku grupa» vadītājaKomentēt

Pasākumu kalendārs

2019.08.21 | 11:00

Futbols Tukumā 

2019.08.22 | 18:00

Skriešana Engurē 

2019.08.22 | 18:30

Skriešana Ragaciemā 

2019.08.23 | 15:00

Seminārs uzņēmējiem 

2019.08.23 | 16:00

Senioru saiets Tumē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool