Ceturtdiena, 2019. gada 21. marts
Una, Unigunde, Dzelme, Benedikts, Benedikta
Pans Janeks

Rīgas zoodārzā tīģeriene Katrīna tikusi pie jauna tēviņa – Pana Janeka

Autors: ntz.lv
Twitter
FaceBook
print
2014. gada 17. janvāris 10:36

Ziemas naktis turpināsies līdz 26. janvārim

Lai arī ziema Latviju sasniegusi tikai tagad, Rīgas Zooloģiskajā dārzā Ziemas naktis turpinās jau otro mēnesi. Lai pagūtu baudīt dārza vakara noskaņas, jāpasteidzas! Ziemas naktis vēl ilgs līdz 26. janvārim no 16.00 līdz 19.00. Līdz šim (no 13. decembra līdz 16. janvārim) zooloģiskajā dārzā vakara stundās ziemas burvību izbaudījuši vairāk nekā 9000 apmeklētāju.

Mazuļi, aukstummīļi un jaunpienācēji

Flamingu mājā balto karošknābju būvētās ligzdās snaikstās pirmie mazuļi. Surikatu mazuļi Ķenguru mājā un trīs ņipri kazlēni Lauku sētā. Kuplā pekaru saime audzina dažāda vecuma mazuļus, baltpurna brieži mielojas ar ozolzīlēm, ronis Puika izbauda peldes un rotaļas. Arī jaunpienācēji atzinuši Rīgas zoodārzu par savām jaunajām mājām: mājas jaku meitene no Polijas iejutusies labi un ir pieņemta garvilnaino nagaiņu bariņā. Vislielāko prieku sagādā jaunā tīģera Pana Janeka ierašanās no Krakovas zooloģiskā dārza.

Tīģeris Pans Janeks ierodas senču mājās

Rīgas ZOO apdraudēto Amūras tīģeru saglabāšanas un Eiropas vairošanas programmā iesaistījies vairāk nekā 20 gadus. Piedalīšanās programmā un veiksmīga tīģeru pāra izveide nebrīvē ir grūts un atbildīgs uzdevums, kura īstenošana prasa laiku un pacietību. 1998. gadā tika realizēta tīģeru turēšanai un vairošanai atbilstošas mītnes celtniecība. Taču tikai 2010. gadā sāka veidoties saskanīga tīģerpāra – Katrīnas un Vasjas – ģimenes dzīve un 2011. gada jūlijā pasaulē nāca pirmie mazuļi. Tiesa, – izdzīvoja tikai viens no trim tīģerēniem –popularitāti ieguvušais Klifs Grants. Diemžēl sekoja nākamā neveiksme, 2012. gadā tīģeris Vasja mira sirds mazspējas dēļ un jaunā, vērtīgā tīģeriene Katrīna palika viena. 2012. gadā rudenī pusaudzis tīģerpuika Klifs tika nosūtīts uz Bezansonas zoodārzu Francijā, savukārt Rīgā gaidījām ierodamies jaunu tēviņu.

Nu tas brīdis ir klāt! Par 10 gadus veco tīģeri Panu Janeku ir dubultprieks, jo viņš ir ne tikai ļoti līdzsvarots un mierīgs, bet viņa vecvecvecvecāki ir Ambra un Arsis – viens no veiksmīgākajiem tīģerpāriem Rīgā 90 gados. Pans Janeks ieradās Rīgā 16. decembrī. Adaptēšanās jaunajā dzīves vietā noritēja labi un ātri. Pans Janeks ir mierīgs, ļoti nopietns un paklausīgs tīģeris, kurš rāmi pilda dzīvnieka kopēja norādes, pārliecinoši pārvietojoties pa aploku.

Mūsu tīģermeitene Katrīna izrāda lielu interesi par Panu Janeku, apliecinot galvu reibinošo mīlestību no pirmā acu skatiena, furfinot (tas ir – jūsmīgi sveicinot) un glaužoties pie zemes. Arī Pans Janeks nav vienaldzīgs.

 Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.03.21 | 10:00

Donoru diena Kandavā 

2019.03.21 | 19:00

Koru kopmēģinājums Tukumā 

2019.03.21 | 19:30

Basketbols Kandavā 

2019.03.21 | 19:45

Zumba Kandavā 

2019.03.22 | 11:00

Atvērto durvju diena Kandavas tehnikumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Marts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool