Liesma, Elita, Alita
Koris VANEMA Rīgas Latviešu biedrības namā uztājās kopā ar Liepājas simfoniskā orķestra un Latvijas Nacionālās Operas timpānistiem un ansambli ALTER VERITAS

Dziesmu karos – pusfināls

Autors: Liena Trēde
Twitter
FaceBook
print
2008. gada 5. jūnijs 16:33

Kā jau pirms katriem Dziesmu svētkiem, arī šoreiz tiks noskaidrots, kur Latvijā mīt labākās, skanīgākās kora balsis. Un tieši šobrīd pilnā sparā rit koru skates jeb tā saukto "Dziesmu karu" pusfināls, kurā veiksmīgi piedalās arī mūsu rajona kolektīvi. "Visi kori, kas piedalās pusfinālā, – startējuši teicami un, jāpiebilst, kas nebūt nav mazsvarīgi, dziedātāji saņēmuši ne tikai vienkāršu paldies par piedalīšanos skatē, bet pat ieguvuši godalgotas vietas. Jāuzsver, ka visi kori, kas cīnās koru karu pusfinālā, ir «A» kategorijas kori jeb tie jau iepriekš tikuši žūrijas augsti novērtēti," stāsta Tukuma rajona kultūras inspektore Rudīte Poča.

1. jūnijā sadziedāšanās notika Kurzemes paša sirdī – Kuldīgā. No mūsējiem skatē piedalījās Ferija Millera diriģētais Pūres sieviešu koris «Abava», kas savā grupā ar rezultātu 42.07 punkti no 50 iespējamajiem, ierindojās 3. vietā. Godalgoto 3. vietu izcīnīja jeb, drīzāk jāsaka, sadziedāja jauktais koris «Tume». Dziedātāji un viņu diriģents Andris Pundurs ieguva 42.07 punktus. Savukārt Rasmas Valdmanes Tukuma Raiņa ģimnāzijas jauniešu jaukto kori «Savējie» žūrija novērtēja ar 42,40 punktiem – arī viņiem 3. vieta.
4. jūlijā savas dziedāt prasmes Rīgā apliecināja arī Tukuma skolotāju koris «Vanema». R. Poča: "«Vanema» bija spiesta startēt kopā ar Rīgas koriem, jo vairākiem korī dziedošajiem skolotājiem Kurzemes skates laikā bija jādiriģē pašiem savus korus – Cēsīs notika zēnu koru festivāls. Arī «Vanemas» uzstāšanās saņēma augstu vērtējumu, ja nemaldos, 44,53 punktus, un šis noteikti būs viens no tiek koriem, kas, iespējams, piedalīsies arī koru karu finālā.
Tieši šodien jātur īkšķus arī par Raiņu skolas meiteņu kori «Savējās», kas, Rasmas Valdmanes rokas vadītas, uzstāsies Zemgales korus skates pusfinālā – Jelgavā."
Visu rajona koru veikums punktu sistēmā oficiāli tiks apkopots un paziņots 10. jūnijā, bet 8. jūlijā, Dziesmu svētku laikā cīnīsies jau labākie no labākajiem, skanīgākie no skanīgākajiem koriem.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

  1. Oskars teica:

    Diemžēl "Vanema" tālāk netika, jo ieguva par 2 desmitdaļām mazāk. Nekas, vēl jau priekšā citi koncerti un paši Dziesmu svētki.

Pasākumu kalendārs

2019.09.18 | 10:00

Dzejas dienu pasākums Tumē 

2019.09.18 | 10:15

Lasīšanas pasākums bērniem Pūrē 

2019.09.18 | 11:15

Kino Lapmežciemā 

2019.09.18 | 17:00

Keramikas nodarbība Tukumā 

2019.09.18 | 18:00

Runās par Vecupes projektu Engurē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool