Hermīne, Estere
Foto: db.lv

Cilvēki pašvaldību vēlēšanās nepiedalījās, jo neredz tam jēgu

Autors: ntz.lv
Twitter
FaceBook
print
2013. gada 30. jūlijs 10:35

Piektā daļa jeb 18% vēlētāju, kuri nepiedalījās šā gada pašvaldību vēlēšanās, atzīst, ka šādu lēmumu pieņēmuši, jo neredz jēgu dalībai vēlēšanās. Vēl 12% aptaujāto norāda, ka vēlēšanās nepiedalījās, jo neuzticas nevienam un nekam. To atklāj pētījumu centra SKDS pēc Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) pasūtījuma jūnijā veiktā vēlētāju aptauja. Savukārt neatrašanās dzīvesvietā vēlēšanu laikā bijis tikai trešais izplatītākais iemesls, kādēļ vēlētāji nav piedalījušies pašvaldību vēlēšanās. Šis iegansts minēts 10% vēlētāju atbilžu.

Vienlaikus izplatītākais iemesls, kāpēc vēlētāji piedalījās pašvaldību vēlēšanās, joprojām ir pilsoņa pienākums. Ar to savu lēmumu doties balsot pamato trešā daļa jeb 37% aptaujāto, kuri vēlēšanās piedalījās. Citi populārākie iemesli dalībai pašvaldību vēlēšanās bijuši vēlme atbalstīt noteiktu partiju vai kandidātu (20%), vēlme ietekmēt pašvaldības nākotni (12%) un cerība uz labāku nākotni, pārmaiņām (10%).

Vēlētāju aptauja arī atklāj, ka biežāk nekā citi šā gada pašvaldību vēlēšanās nav piedalījušies jaunieši vecumā no 18 līdz 34 gadiem, vīrieši, vēlētāji ar pamatizglītību, Kurzemē un Latgalē dzīvojošie, kā arī vēlētāji pilsētās, izņemot Rīgu.

Savukārt starp vēlētājiem, kuri piedalījās pašvaldību vēlēšanās, aktīvākie balsotāji atrodami vecuma grupā virs 55 gadiem. Tāpat pašvaldību vēlēšanās aktīvāk piedalījušies vēlētāji ar augstāko izglītību, publiskajā sektorā nodarbinātie, vēlētāji ar vidējiem vai augstiem ienākumiem un vēlētāji Rīgā.

Tādējādi šī pētījuma dati liecina, ka noteicošie iemesli dalībai vēlēšanās Latvijā joprojām ir motivācija un interese, nevis noteikti vēlēšanu nosacījumi, piemēram, vēlētāju sarakstu lietošana iecirkņos.

Pašvaldību vēlēšanas Latvijā notika šā gada 1.jūnijā, un tajās piedalījās 45,99% balsstiesīgo pilsoņu.

Birkas:


Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

  1. boļševiks teica:

    Acīmredzot šāda cilvēku pasivitāte turpināsies līdz tam laikam, līdz mūsu partija beidzot ieies lielajā politikā un sakārtos šo visādu jau no dzimšanas dullu diedelnieku sačakarēto un izlaupīto valsti.

  2. vēlētājs teica:

    Pašvaldību vēlēšanas nevajdzētu uzskatīt par notikušām ja tajās nav piedalījies 51%, jo savādāk visādāk iznāk ka mazākums diktē noteikumus vairākumam un tad sanāk kā vienmēr.

  3. vara teica:

    nav jau arī vērts piedalīties, jo nekas jau nemainās, pie vēlētājiem jau nemaz nenāk, bail ka kaut ko paprasīs

Pasākumu kalendārs

2019.07.18 | 15:00

Pasākums bērniem Viesatu bibliotēkā 

2019.07.19 | 11:00

Svētki Pūrē 

2019.07.19 | 17:30

Velobrauciens Kandavā 

2019.07.19 | 19:00

Koncerts un izstāde Irlavā 

2019.07.20 | 9:30

Sporta svētki Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool