Valgudis, Ralfs, Vitālijs

8. un 9. klašu skolēni aicināti pieteikties erudīcijas konkursam «eXperiments»

Autors: ntz.lv
Twitter
FaceBook
print
2015. gada 6. februāris 14:08

No 4. līdz 13. februārim notiek pieteikšanās Latvenergo koncerna erudīcijas konkursam par fiziku «eXperiments». Ikviens 8. un 9. klašu skolēns var izveidot komandu un reģistrēt to portālā www.experiments.lv. Visas komandas piedalīsies atlases kārtās konkursa mājaslapā, bet spēcīgākās tiksies arī klātienē – pusfinālos Latvijas lielākajās pilsētās un finālā televīzijas kanālā LNT. Noslēgumā uzvarētāji dosies ceļojumā uz siltajām zemēm.

Dalībnieki aicināti pieteikties savlaicīgi, jo paralēli reģistrācijai pieejami arī pirmie iesildīšanās jautājumi, kuri jāatbild līdz 17. februārim. Tradicionāli «eXperimentā» jaunieši saistošā veidā apgūst fiziku un finālā jau ne tikai zina jēdzienus un likumsakarības, bet arī prot atrisināt praktiskus un sarežģītus uzdevumus, piemēram, atrast objektus, izmantojot GPS satelītu darbības principus, vai izveidot ūdens ratu un iegūt no tā enerģiju. Konkursa laikā tiek iegūta dažāda pieredze – jauniešiem ir iespēja tikties ar talantīgiem zinātniekiem, apmeklēt augstskolu eksakto zinātņu laboratorijas, prast darboties komandā un pat filmēties televīzijas raidījumos.

Šogad «eXperiments» svin savu 20 gadadienu. Konkurss ir audzis un attīstījies līdzi laikam – mainījies gan formāts, gan nosaukums no «Vatiņš», «Voltiņš» un «Kam gaišāka galva» pirmsākumos līdz «eXperimentam» pēdējos gados. Konkursā ik gadu piedalās vairāk nekā tūkstotis erudītu un zinātkāru jauniešu. Būtiska loma ir skolotājiem, jo tieši viņi ir tie, kuri mudina jauniešus piedalīties, motivē, atbalsta un dalās pieredzē. Pērn konkurss ieguva nozīmīgu pienesumu – tam pievienojās mentori – izcili un panākumiem bagāti fiziķi. «eXperiments» ir praktisks piemērs virzībai uz ilgtspējīgu attīstību.

Lai piedalītos konkursā, jāizveido komanda, kurā ir seši 8. un/vai 9. klašu skolēni, kā arī viens skolotājs-konsultants. Konkursa nolikums pieejams www.experiments.lv/nolikums.

1. Neklātiene www.experiments.lv:

Reģistrācija no 4. līdz 13. februārim;

«Iesildīšanās testa» jautājumi no 4. līdz 17. februārim;

«Eksperimentālais izaicinājums» no 18. februāra līdz 17. martam.

2. Klātiene:

Sešas pusfinālu kārtas lielākajās Latvijas pilsētās no marta līdz aprīļa beigām;

Fināls televīzijas spēlē kanālā LNT, maijā.Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.08.23 | 15:00

Seminārs uzņēmējiem 

2019.08.23 | 16:00

Senioru saiets Tumē 

2019.08.23 | 19:00

Taku skriešana Matkulē 

2019.08.24 | 9:00

Bezceļa rallijs Zantē 

2019.08.24 | 10:00

«Abavas ceļotāju diena» 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool