Attēlam ir ilustratīva nozīme

Covid-19 ierobežošanā iesaistītie mediķi un darbinieki turpinās saņemt piemaksas

Ņemot vērā, ka veselības nozare joprojām darbojas paaugstinātas slodzes apstākļos, nodrošinot veselības aprūpi Covid-19 pacientiem, valdība šodien atbalstīja mediķu un citu Covid-19 ierobežošanā iesaistīto darbinieku piemaksas pagarināt līdz šā gada jūnija beigām, atvēlot tam vairāk nekā 21,3 miljonus eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. 

Neskatoties uz to, ka kopumā valstī Covid-19 izplatība mazinās, tā nav apturēta. Saslimstības līmenis atsevišķos reģionos joprojām saglabājas augsts, kā arī slimnīcās šobrīd ārstējas 567 Covid-19 pacientu, no tiem 219 ar vidēju slimības gaitu. Aizvadītā dienā slimnīcā nogādāti 77 cilvēki, kuri sasirguši ar Covid-19. Tāpat saglabājas slodze primārajā veselības aprūpē – liela daļa Covid-19 pacientu slimo vieglākā formā, taču ir nepieciešama ģimenes ārsta iesaiste. Lai motivētu nozarē strādājošos mediķus turpināt nodrošināt pacientu aprūpi joprojām paaugstinātas slodzes apstākļos, kā arī atbildīgajās institūcijās nodarbinātos, kuri ir iesaistīti Covid-19 jautājumu risināšanā un seku novēršanā, valdība atbalstīja Veselības ministrijas lūgumu saglabāt piemaksas, samazinot to apmēru, sākot ar 1.aprīli līdz 30.jūnijam:

 

  • līdz 50% no mēnešalgas tiem, kuri iesaistīti tiešā Covid-19 pacientu ārstēšanā, testēšanā, mājas aprūpē, nonākot tiešā saskarē ar Covid-19 inficētiem cilvēkiem. Piemēram, stacionāru uzņemšanas nodaļās, ģimenes ārsti, Neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķiem u.c.;
  • līdz 15% no mēnešalgas stacionāro iestāžu nodarbinātajiem, Slimību profilakses un kontroles centra, Nacionālā veselības dienesta, Veselības inspekcijas, Valsts asinsdonoru centra un Veselības ministrijas ierēdņiem un darbiniekiem, kuri iesaistīti Covid-19 jautājumu risināšanā un seku novēršanā.

 

Vēl papildu 1,7 miljoni eiro piešķirti atvaļinājumu rezerves uzkrājumam atbilstoši aprēķinātajai piemaksu summai no šā gada 1.aprīļa līdz 30.jūnijam.

 

Komentāri

  1. To jau var redzēt pēc poliklīnikas,slimnīcas autostāvvietās noparkotiem luksusauto…ddd

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *