Attēlam ir ilustratīva nozīme

9. un 12. klašu pārbaudījumiem – trīs varianti

Valsts izglītības satura centrs šo pēcpusdien informēja par trim variantiem centralizēto eksāmenu norisē. Kā stāstīja centra vadītājs Guntars Catlaks, pirmajā variantā (ja 12. maijā ārkārtas stāvoklis valstī netiks pagarināts), tad pamatskolas (pamatizglītības, beidzot 9. klasi) eksāmenu pamattermiņš šajos īpašajos apstākļos būs no 8. līdz 17. jūnijam, bet papildtermiņš (ja pamatlaikā nevarēja kārtot attaisnojoša iemesla pēc) – no 29. jūnija līdz 3. jūlijam.

Skolēniem klātienē būs jākārto rakstveida kombinētais eksāmens mācībvalodā, matemātikā un vēsturē ar integrētu saturu, kā arī vienā svešvalodā pēc skolēna izvēles (mutvārdu daļa), savukārt mazākumtautību izglītības programmās – kombinēts eksāmens, kuru vērtēs centralizēti. Eksāmenu apjoms: iepriekš plānotais jautājumu un uzdevumu skaits tiks samazināts.

Vidējā izglītībā (beidzot 12, kalsi) pārbaudījumu pamattermiņš noteikts no 2. jūnija līdz 7. jūlijam, bet papildtermiņš – no 9. līdz 30. jūlijam. Lai saņemtu atestātu par vispārējo vidējo izglītību, jākārto trīs centralizētie eksāmeni – svešvalodā (pēc izvēles), latviešu valodā un matemātikā. Ceturtais izvēles eksāmens nav jākārto, taču, ja tas nepieciešams iestājai augstskolā, var kārtot arī ceturto vai vairākus centralizētos/necentralizētos eksāmenus.

G. Catlaks atzina, ka gadījumā, ja ārkārtējā situācija pēc 12. maija tiks pagarināta, tad būs otrais variants – ir iespējams klātienes eksāmenu sesiju sākt vēlāk – vēl ierobežotākā apjomā, savukārt, ja sesiju organizēt nebūs iespējams (trešais variants), tā tiks atcelta un vispārējo vidējo izglītību skolēni iegūs, saņemot gada vērtējumu.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.