Kur svinēt svētkus novados?

No 16. līdz pat 18. novembrim visā novadā būs Latvijas simtgades svinības – svētku koncerti, uzvedumi, novadnieku sveikšana un balles, tāpat arī svinīgi veloizbraucieni un dziedāšana saullēktā

No 16. līdz pat 18. novembrim visā novadā būs Latvijas simtgades svinības – svētku koncerti, uzvedumi, novadnieku sveikšana un balles, tāpat arī svinīgi veloizbraucieni un dziedāšana saullēktā

Tukumā – novadnieku godināšana un mūzikls

Svinības 18.novembris pulksten 11.00 sāksies Luterāņu baznīcā ar svētku dievkalpojums, kurā muzicēs jauktais koris «Gavile» (diriģente Gita Vanaga).
18.00 Brīvības laukumā notiks svecīšu iedegšana «Ar gaišām domām par Latviju…», bet 19.00 Kultūras namā Tukuma novada Domes apbalvojumu pasniegšana un novada iedzīvotāju godināšana. Pēc apbalvošanas – mūzikls ar pašmāju kolektīvu piedalīšanos – «Teiksma par Rozi» (Autori Sarma Upesleja un Valdis Zilveris).
Pēc svinīgā sarīkojuma – Svētku salūts!

Tukuma novadā

16. novembrī pulksten 17.00 Lestenes tautas namā demonstrēs filmu par Lesteni un būs svētku koncerts – uzstāsies «Imanta Dimanta un draugi», bet 20.00 būs balle kopā ar grupu «Brekšu Pekši». Tāpat 17.00 Jaunsātu tautas namā būs  koncerts «Lidojums pār Latviju», kurā piedalīsies skolas un tautas nama kolektīvi; 22.00 būs balle ar grupu «Stende». Pulksten 18.00 Pūres kultūras namā būs koncerts «Tavas saknes tavā zemē», kurā piedalīsies pamatskolas un kultūras nama amatiermākslas kolektīvi; 22.00 būs balle kopā ar grupu «Roja». Bet 20.00 Tumes kultūras namā būs pagasta iedzīvotāju apsveikšana un valsts svētkiem veltīts koncerts «Roku rokā Tumē kopā», kurā piedalīsies Tumes dziedošās ģimenes un pašdarbības kolektīvi; 22.00 balli spēlēs «Brīvdiena».

17. novembrī pulksten 18.00 Zentenes kultūras namā būs svinīgā pagastu iedzīvotāju godināšana un svētku koncerts «Paauklē, saulīte, savu zemīti», kurā piedalīsies Atvars Sirmais un Dina Kristīne Bitēna-Sirmā. Uz pasākumu īpaši aicināti visi «Paldies» piespraudes saņēmēji. Pēc koncerta – balle. 19.00 Irlavā  koncertā piedalīsies dziedātājs Ainars Bumbieris un sieviešu koris «Irlava»; 21.00 būs balle, kurā muzicēs Ainars Bumbieris un DJ Rolands.  Bet 19.30 Slampes kultūras pilī cildinās pagasta iedzīvotājus un koncertā piedalīsies pagasta amatiermākslas kolektīvi un draugi no Lietuvas; pēc koncerta balle kopā ar Aldi Rulli.

18. novembrī Pulksten 11.00 notiks gadskārtējais velobrauciens apkārt Pūrei, kam šogad dots simtgades nosaukums. Pulcēšanās laukumā pie bibliotēkas.

Kandavā – svecīšu nolikšana un teiksma par Abavu 

Kandavā 18. novembrī 15.30 tiks iedegtas svecītes vecpilsētas promenādē, 16.00 – svētku pasākums kultūras namā, kur tiks pasniegti apbalvojumi un ar koncertu uzstāsies sadraudzības pilsētas Šilales kolektīvs, kā arī būs koncertuzvedums «Abavas teiksma».

 

Kandavas novadā

16. novembrī 18.00 Zemītes kultūras namā būs pašdarbnieku un viesu sagatavots koncerts. Tajā piedalīsies arī Toma Kazimirisaņeca vadītais Latvija lietuviešu biedrības kvartets «Labirints». Vakara noslēgumā – 21.00, balle, ko spēlēs Andris no Tukuma. Pulksten 19.00 Valdeķu kultūras namā būs  muzikāla kompozīcija «Tas bija reiz sen…», kas ir Austras Skujiņas dzeja ansambļa «Do-Re-Mi» izpildījumā. Vānes pagastā 20.00 – svētku koncerts un balle.  Savukārt 17. novembrī 19.00 valsts svētku un arī kultūras nama 20. dzimšanas dienu svinēs Zantē. Pēc pasākuma balle kopā ar grupu «Lustīgais blūmīzers». Bet 18. novembrī 19.00 Matkulē būs dzejkoncerts «Latviju mīlot», kurā piedalīsies Liepājas teātra aktrise Sigitu Jevgļevska un ģitārists Dzintars Vītols, 22.00 – balle kopā ar grupu «Imula».

 

Jaunpils novadā – apbalvojumi un koncerti

Šovakar, 16. novembrī 19.00, Jaunpils pilī notiks Latvijas Valsts simtgadei veltīts pasākums «Sasildi, saulīte, manu zemīti». Tajā būs skatāmi Jaunpils kultūras nama amatiermākslas kolektīvu priekšnesumi un klausāmas dažādus laikus raksturojošas dziesmas grupas «Vocalica» izpildījumā. Pasākumā sveiks novadniekus, kā arī  Jaunpils novada domes priekšsēdētāju Ligitu Ginteri, kas saņēmusi valsts apbalvojumu – Atzinības krustu. Pasākuma apmeklētājiem iespēja piedalīties akcijā «Cimdotā Latvija» un uz pasākumu ņemt līdzi savus rakstainos cimdus, lai silti un koši svinētu svētkus. Savukārt 23.00 norisināsies svētku balle, kurā spēlēs grupa «COO». Bet 17. novembrī 13.00 – svētki Viesatu kultūras namā, kur  izskanēs Latvijas Republikas 100. dzimšanas dienai veltīts koncerts «Atkal mājās».

 

Engures novadā – sadziedāsies saullēktā un svinēs 

Valsts svētkus Smārdē un Lapmežciemā tradicionāli atzīmēs 17. novembrī. Šlokenbekas muižā, kur svētku koncertu būs sagatavojuši pagasta kolektīvi, kā arī pasākumu kuplinās dziedātāja-aktrise Vita Balčunaite, svinības sāksies pulksten 18.00. Vienlaikus tiks godināti konkursa «Sakoptākās sētas» laureāti un arī novada apbalvojuma «Gada cilvēks» nominanti. Pēc pasākuma – balle kopā ar grupu «Vēja runa». Lapmežciemā koncerts, ko būs sagatavojis pamatskolas kolektīvs un pašdarbības kolektīvi, sāksies pulksten 19.00, bet 21.00 balli spēlēs «Lavrix» band». Visbeidzot Engurē 18. novembrī jau 8.11 no rīta – ieskandinās svētkus pie Engures pagasta pārvaldes, 17.30 – svecīšu iedegšana Engures vidusskolā, 18.00 – koncerts kultūras namā, bet 20.30 – uzstāsies Māris Vitkuss kopā ar domu biedriem, 22.00 – Latvijas simtgades diskoballe kopā ar Arti Dvarionasu.

Komentāri

  1. TUKUMA PAT NEVAREJA 18 NOVEMBRI UZTAISIT BALLI PA VELTI PA GODU SVETKIEM KULTURAS NAMA TUKUMA VISPAR NEKA NAV BET VAREJA IZDOT UN PA BRIVU VAREJA KULTURAS NAMA UZTAISIT BEZMAKSAS ATPUT UN MUZIKU BET TUKUMS IR TUKUMS

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *