Kas jauns un īpašs šajos Rožu svētkos?

Tukuma tūrisma informācijas centra vadītāja Ingrīda Smuškova ir viena no Rožu svētku darba grupas dalībniecēm, kas strādā kopā ar svētku režisori Lieni Bēniņu un vēl daudziem jo daudziem to rīkotājiem. Bet, kā katros svētkos, tā arī šajos viens jautājums ir vissvarīgākais – kas šoreiz būs pirmoreiz, kas būs jauns un kas – īpašs.

Tukuma tūrisma informācijas centra vadītāja Ingrīda Smuškova ir viena no Rožu svētku darba grupas dalībniecēm, kas strādā kopā ar svētku režisori Lieni Bēniņu un vēl daudziem jo daudziem to rīkotājiem. Bet, kā katros svētkos, tā arī šajos viens jautājums ir vissvarīgākais – kas šoreiz būs pirmoreiz, kas būs jauns un kas – īpašs.

Svētki sāksies un beigsies ar īpašiem koncertiem

Kā atzina I. Smuškova, svētki parasti balstās uz tradīcijām, taču katrreiz tajos ir arī kaut kas jauns: “Jau piektdienas, 13. jūlija pēcpusdienā, 18.00, svētkus aizsāks kamermūzikas koncerts Durbes pilī, kur skanēs labākā kamermūzika no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, kuru izpildīs Kristians Krievāns no Latvijas, Kadri-Līsa Kuka (Kadri-Liis Kukk) no Igaunijas un lietuviete Rasa Dzimidaite (Rasa Dzimidaite). Un viņus pavadīs britu pianists Džeimijs Loftus (Jamie Loftus). Savukārt 20.00 biedrība «Ligzda» izrādīs leļļu teātra izrādi «Rozes smaržos vienmēr», bet vakara noslēgumā Brīvības laukumā būs svētku atklāšana ar Tukuma zelta talantiem, kas dziedās un dejos par rozi un Latviju, bet vakara noslēgumā – balle.”

Romantiskā un festivāla sajūta

“Tas nebijušais šogad būs ielu trupa no Lielbritānijas «Spark Drummers», kas, vienkārši runājot, ir izgaismoti bungotāji, taču viņi parādīs Rietumeiropā populāro tradīciju – ar bungām un troksni vienlaikus nest gaismu. Mēs viņus esam nosaukuši par Rožu sardzi, kas sāks spēlēt sestdienas vēlā vakarā Pauzera pļavās un pusnaktī dosies uz Brīvības laukumu, tā sasaistot Pauzera pļavu festivāla skatuvi un Brīvības laukuma romantisko skatuvi.

Tāda ir arī visa šo svētku koncepcija – akcentēt romantisko un festivāla sajūtu – par pirmo gādās Brīvības laukums, kur sestdien no jau desmitiem rītā sāksim veidot Rožu vainagu un kur visas dienas garumā būs latviski, romantiski koncerti, kuros piedalīsies Vītolu ģimene, Juris Hiršs, Ainars Mielavs un citi. Turpat blakus Harmonijas iela pārtaps Mākslinieku ielā, būs rožu un smukumlietu tirgus, bet Tukuma muzejs aicinās uz jauno izstādi «Tukumnieki un draugi». Svētdien te Olga Rajecka vadīs programmu bērniem, bet blakus luterāņu baznīcā koncertā dziedās Andris Ērglis.

Savukārt Pauzera pļavās būs festivāla gaisotne ar Rožu vāģu gājiena noslēgumu un daudziem koncertiem – «Dakotu», «Colt», Ivo Fominu, «Musiqq» un Intaru Busuli.

Ja gribas kaut ko traku

Kāds trakums svētku laikā Pauzera pļavās jau ir ieraksta lieta – šoreiz tie būs Latvijas olimpiskā centra labākie parkūristi – akrobāti, kas rādīs trikus uz batutiem un, ja tā var teikt, pacels rozi līdz debesīm. Runājot par trakumu, arī svētdien tehnikas mīļotājiem «Randas» stāvlaukumā būs iespēja vērot, kā motocikli centīsies uzzīmēt rozes uz asfalta – būs diezgan skaļi un efektīgi.

Būs autobuss un kariete

Un, lai varētu ērti un ātri nonākt līdz dažādām svinību vietām, piemēram, nokļūt Daces Lukševicas dārzā Veļķos, 14. jūlijā no 13.45 līdz pat 1.00 naktī pilsētā kursēs bezmaksas svētku autobuss, savukārt 14. un 15. jūlijā no 11.30 autobuss kursēs arī uz «Rozītēm» un pēcpusdienā arī atpakaļ. Savukārt pa pilsētu varēs vizināties greznākajā Kurzemes karietē, kuru interesentiem piedāvās «Skudru staļļi» no Džūkstes.”

Latvijas goda aplis

Latvijas simtgades ietvaros visā valstī norisinās festivāls «Latvijas goda aplis», kas aicina svinēt Latvijas valsts simtgadi katru nedēļas nogali citā novadā. 14. jūlijs būs Tukuma novada diena un Latvijas goda aplī iekļausimies ar Rožu svētkiem – ar Rožu vainagu, ar izgaismotajām katoļu un luterāņu baznīcām, kurās ikvienam būs iespēja aizdegt sveci īpaši veidotā Latvijas kontūrā. Mūsu ideju visas Latvijas mērogā tālāk nesīs svētku patronese dzejniece, novadniece Māra Zālīte, svētku Goda saimniece – floriste un svētku idejas autore Anita Stikāne un Goda viesi – uzņēmuma SIA «ArB Agro» izveidotāji un rožu audzētāji Eva un Arvis Bumbieri. Bez šiem cilvēkiem svētki neizaugtu līdz tādam līmenim, kādi tie ir tagad.

Aktīva darbošanās

Lai svētkus ne tikai skatītu un baudītu, bet tajos aktīvi piedalītos, arī šogad būs dažādi uzdevumi un pārbaudījumi: “«Demo» un biedrība «Līdzvērtība» iesaistīs bērnus un pieaugušos orientēšanās sacensībās, savukārt svētdienas rītā velobraucēji aicināti apskatīt pilsētu, bet pilsētas parkā būs antigravitātes nodarbības ar iekāršanos audumos.

Uzdāvini rožu stādu pilsētai

No šīs nedēļas pie visām Tukuma rožu dobēm ir norādes, lai ikviens redzētu, kur palikušas viņa dāvinātās rozes. Arī šogad iecerēts veidot jaunas dobes, tāpēc akcija Brīvības laukumā turpināsies, un mēs aicinām ziedot naudu un dāvināt pilsētai rožu stādus. Diemžēl jāsecina – to, ko vieni ziedojuši, citi – izrakuši, piemēram, no dobes pie internātpamatskolas nozagti vairāk nekā desmit rožu stādi. Mēs aicinām cienīt citu tukumnieku un pilsētas viesu ziedojumus.

Komentāri

 1. Vsp jau kuro gadu galīgi garām svētki-vakar pilsētas centrs,bet ka svētki notiktu,nekādas pazīmes,tik skatuves taisīšana un testēšana,šodien dienas vidus,bet centrs gandrīz kā tirgus dienā-tik vien,kaut tie paši ielu tirgotāji,pat tos pilsētas varenie nav spējuši piesaistīt…visiem ieteiktu palasīt Kuldīgas pirlsētas rīkoto Dzīres Kuldīgā-programma piesātināta dienām un naktīm jau no ceturdienas un nakts izklaides ar vismaz 3-4 gaumēm dažādās vietās-izskatās ka Kuldīga kāda naftas tranzīta pilsēta vai lielostas…a mums kā vienmēr viss kā sūnu ciemā-šauram intresentu lokam baudāmas šauri lokālas izklaidea un pašā centrā bomžu balle

 2. Katru gadu lien te ar savu Kuldigu. Brauc uz Kuldigu un neciksti! Tukuma ir super rozu svetki! Gan pagajuso gadu bija, gan sogad ir!! Un no kadas ceturtdienas vel?! Kas tad uz tiem ies? Kuldīdznieki visi bezdarbnieki, ka jau ceturtdiena var sakt dzīrot?!

 3. Bet loģiski. Busulis sobrīd ir visai augsta līmeņa zvaigzne. Ar to ari jārēkinās, ka tas maksā un nav pa kabatai visu vakaru Busuli paņemt. Ja viņa līmeņa zvaigznes visas būs, tad Tukums nobankrotēs. Tapēc nav ko salīdzinat bali vai nebāli…

 4. Vienīgais skatāmais pasākums bija Intars Busulis ar koncertu ,kuru arī uzsauca Skonto!!!
  Katru gadu Demo,Demo un Demo:((( Vai Raiņa ģim. koris :((( Apnicis. Varbūt tiešām vajag aizbraukt uz Kuldīgu un paskatīt un pamācīties svētkus rīkot!

 5. Piektdien, 13.juul. Tukumaa nekas neliecinaja, ka bus Rozu vai pilsetas svetki, tik vien kaa karodzinji pie stabiem sakarinati un pie dazam ekam centra vanninjas ar ziediem izsiktas. Pie vecaas sporta skolas ziedu torte atrodas jau sen, taka nekas par svetkiem neliecinaja. Un kada izskataas pilseeta- nolupusi, peleka, ar nenoplautu zalienu pat centra, ari pie Rimi, Senukai, lielaas Maksimas un vel sur tur. Pils ielaa un citur pie eekaam aug nezaales. Kur paliek devize UZ TUKUMU PEC SMUKUMA? Turistiem te tieshaam nav ko darit. Ari Durbes parks nav sakartots. Domes vadibai steidzigi kaut kas jadomaa.

 6. Pedejo 3 gadu laikaa pilsetas svetku limenis ir nedaudz nedaudz celies, tacu uz kaa reekina? Tiek saaicinati Latvijas vieni no pieprasitakajiem muzikiem, kas nemaksaa leeti. Piemeram, sestdien 14. juul. Pauzera plavaas visu dienu kaa saaka muzicet Dakota, Busulis, Mussiq un citi taa ari vakars beidzaas, nekaa ipasha. ari bundzinieku shiovs no Lielbritanijas nekas ipash, jau redzets, vienigi bernus varbut piesaistija vairak. un 14. juul. vakaraa Brivibas laukuma balle, kur speleja Credo, ar savaam vecajaam dziesmaam nu galigi neiedereejaas. Jo muzika ne isti jaunajiem, ne vecajiem. Skaljaas gitaaras skanjas, kas griezaas ausis neder tados pasakumos.

 7. Vienai reizei vasaraa tiek iztereta nauda no domes budzeta un daziem sponsoriem un viss. Kapec Tukumaa tik maz notiek pasakumi? It seviski vasaraa? Citaas pilseetaas, ar mazakiem budzetiem, gandriz katru nedeljas nogali kaut kas notiek. Spilgti piemeri-Kuldiga, Saldus, Dobele, Bauska. Kuldigas svetki plosaas cetras dienas, sveetku programma plasha, daudzveidiga, ar interesantiem un mazak interesantiem prieksnesumiem visam gaumem, istas dzires KuldigaaTukums nestav klat. Jutams, ka Svetku veidotaji ir augstaa limenii, ar izdomu. Pat Sabiles vina svetki ir ar plasu programmu, pat 5 dienu garumaa.Atliek Tukumniekiem tik nopuusties.

 8. Tukumaa, Kurzemes ielaa preti mazajai Maxima taisaas buuveet auto mazgatuvi. Kadelj nevaretu ierikot tur skverinju kur centra iedzivotajiem atpusties, ar struklaku, vasaras kafejnicu, daziem riikiem lai berniem butu ko darit, ta saucamaa zaljaa zona pilsetas centraa, lai nav javelkas pa Lielo ielu uz parku, jo tur taa pat lielakoties vecaki savus bernus ved ar auto. Tadu auto mazgatavu tur nevajag. Iesaku apkartejiem iedzivotajiem protestet pret to. Pietiek ar vienu auto mazgatavu pie superneto, jo tapat vinja nav parslogota. Bet pilseetaa trukst zaljaas zonas centraa.Tukumaa trula vadiba. Sulca laikaa vismaz nedaudz labak bija.

 9. Tukumnieku budzeta audu ieguldija pilsetas ezera (ciganu ezera) atjaunosanai, tacu ciks vien sanaca, atkal ezers aizauga. No atbildigajiem dienestiem un buvniekiem vajadzeja pieprasit lai partaisa ka vajag. Kapec viss taa ari palika? Nauda veejaa? Ari SLOCENES upi tirija, bet kaa iztirija? Nemakuligi, itkaa pirmo dienu to daritu. Atkal viss aug ciet. Pirms pienotavas, kur tilts pari Slocenei, vareja ierikot promenadi upitei gar vienu pusi, kur varetu pastaigat, pasedet, ar laternaam, kaa Kuldigaa. Un iegulditie lidzekli tur nebutu lieli, toties tas piesaistitu tukumniekus un viesus, butu sakartota vieta.

 10. Viena no nesakartotakajam vietam ir ari Pavarkalns, kur kalna galaa varetu notikt tematiskie pasakumi-koncerti, dzejas lasijumi u.t.t., varetu izveidot pastaigu celinjus, kadas nelielas koka konstrukcijas vai kadas citas izklaides. kalna galaa varetu uztaisit skatu torni, varetu redzet pilsetas panoramu, otru skatu torni varetu uztaisit Jauntukuma, Zemgales ielas galaa, kur blakus ir ari zaljaa zona, ko varetu partaisit par parku. Domei it ka est plaans rikot tur parku, bet neesot lidzeklju u.t.t. Mullasanaas vien notiek. Viss stav uz vietas. Nakamajaas pasvaldibu velesanaas jabalso par cilvekiem, kam rup pilsetas un novada attistiba, nevius kabataas rauseeji.

 11. Guntim mazliet aizķēries….Aprimsties tak jel!
  Svētki bija super! Nūģiem un igņām nebūs labi pilnīgi nekas. Tāpēc viņu komentārus vispār var neņemt vērā!

 12. Katru gadu viens un tas pats….sory…Tie Demo jau apnikuši…Pauzeru pļavās gan grupas bija tā neko…tas ari viss…nekā personīga

 13. Paldies organizatoriem, svētki bija izdevušies, izklaides bija visām gaumēm, tikai vajadzēja pirms tam palasīt programmu, lai saprastu, kur jābūt tieši Tev…jau 3 gadus ir baudāmi svētki! Tā turpināt! Paldies!

 14. Svētki,SUPER! Paldies organizatoriem un pilsētas vadībai! Pilsētas viesi bija stara!
  Nepatika….kā pilsētas gājienu viens indivīds no LZS izmantoja politiskai reklāmai.

 15. Busuļa koncertā bija sajūta, ka esi nokļuvis Krievijā. Vai tiešām latviešiem nav pašcieņa , ka jāklausās krievu repertuārs un pie tam krievu valodā. Varbūt šis bija ko sajaucis un domāja , ka šeit ir Vaikules ”Jaunais vilnis” ar Kobzoniem.

 16. Tiem, kam viss apmierinaaja, laikam taalaak par Tukumu nekad nav bijushi un nav nekad redzejushi tieshaam istus svetkus ar interesantiem prieksnesumiem un labu izdomu. UZ tukumu pec smukumu jagaida vel bus ilgi, kamer sakartos normali pilsetu. Pilsetas centrs ar vairakam graustu eekaam. Ja reiz kads tos iegadajaas, tad ludzu- kautko dariet, nevis vienkarshi aizklapee logus ar finieri.

 17. Busulis varēja nodziedāt vēl kādu dziesmu krievu valodā. Tās ir viņa labākās dziesmas. Nevajag jaukt Krievijas politiku ar Busuli un dziesmām krievu valodā!

 18. Pilsētas svētki bija ļoti skaisti.
  Esmu bijusi gan Ventspilī, Kuldīgā, Strenčos, liepājā, Jūrmalā u.c….katra pilsēta pievelk ar ko savu….Tukums ir rožu pilsēta.Ja jau publika nav nearko apmierināta – secinājums – IZLEPUŠI – ka vairs jau paši nezina, ko vēlas.
  Cilvēkam laikam nekad nav labi.
  Tukumā svētki paliek aizvien interesantāki, pateicoties, ka L.Bēniņa ņēmusi vadību.
  Ja kāds te grib ļoti gudri izrunāties – lai pats pamēģina kautko noorganizēt – viss tas prasa daudz laika, pārdomu , finanses.
  Kā piemēru vienkāršu – pamēģiniet saplānot kāzas ar , sākot no jaunā pāra apģērbu,gredzeniem, make ap, frizieri, auto dekoriem…beidzot ar kafejnīcu, ēdienkarti, dzimtsaraksta nodaļu, mūziķiem utt….ja jums budžets ir tikai 1.tk.euro 🙂

 19. Dadzi! Tu esi iedomīgs latvietis.Mūziku ir jāsaprot jebkurā valodā.Nejauc to ar politiku un savu nepatiku pret krievu valodu.Esi pozitīvāks!.

 20. Busulis bija svētku nagla! Paldies sponsoriem. Un krieviski nodziedāja tikai 1-skaistāko sirds dziesmu. Pārêjie bija stipri zemāka līmeña-īpaši jau berezina un mielavs. Un tiešām -ir apnicis visur demo, varetu padomàt,ka citu deju studiju mums nav. Bet ko lai dara,ja priekšniece priekšgalā. Pàrèjiem kolektîviem jàstàv pie ratiem. Nu vismaz tad ko jaunu nodejojiet. Un to veltîjumu 100 gadei no demo vispàr nevarèja saprast. Kaut kàds murgs. Pašdarbnieki arî visur. Tiešàm apnikuši vieni un tie paši kori, dejotàji. Kàpèc katru gadu nevarètu aicinàt citus kolektîvus,nevis visus tos pašus un katru gadu. Dodiet iespêju arî citiem. Apnikuši arî vieni un tie paši ansambłi. Vajadzētu uzaicinàt popgrupu no Talsiem. Baibas Rezongas vadîbà. Loti profesionàls kolektîvs. Pati vadîtàja skaisti dzied

 21. ja jau Beeninjas vaditais DEMO nevar sinhroni nodejot deju ar asaam kustibaam, tad ko var spriest par vinju pashu! Neko vinja jaunu pilsetas svetku laikaa nav izdomajusi, tik paaicinajusi labaakas grupas un muzikjus, kas prasa lielaaku naudu ari. Lidz ar to tas ir vieneizejs pilseetas pasaakums vasaraa, jo citiem vairs neatliek nauda un ari izdomas ko vel taadu interesantu Tukumaa vareetu noorganizeet. Peedeejaa laikaa pilseetas sveetku ietvaros izpaliek sportiskaas aktivitaates. Senaak bija futbola sacensibas, moto un auto sacensibas, ielu basketbols u.t.t. Varetu MELNEZERAA noorganizeet peldesanas un aireesanas sacensibas u.t.t.

 22. Esmu organizejis un ari tagad organizeju dazadus pasaakumus, taakaa man ir pieredze (Bite). Lai vieteejaa avizee nopublicee sveetku organizaacijas taami un tad paskatisimies, kaadas izmaksa kam kur veiktas un salidzinaasim ar reaalajaam. Pedejaa laikaa Latvijaa ir pienjemts maaksliigi uzskruuveet cenas un tad parpalikusho naudu sabazj kabataas. Paslaik Tukuma domee iet valjaa tracis ap Rudovski un CO, kas ir iejaukti iepirkumu un celtniecibas skandaalaa un biedrs meeneshiem slimo vilcinadams atbildibas nastu. Tukumniekiem ir jaacinaas par taisnibu kaa to izdarija Talsos, Ogree un citur. Tikai pashu pilseetnieku spekiem mes Tukumu padarisim pievilcigu.

  1. Labi,ka man tek arī ukraiņu asinis,līdz ar to es nēesmu tipisks tūdaliņš- skaudīgs, nožēlojams, neko nevaroš, bet galvenais anonīms!!!

 23. Kapec Baltais organizee piena paku regati Jelgavaa, bet nevar noorganizet Tukumaa kautko interesantu. Mans priekslikums- NOORGANIZEET TUKUMAA SALDEJUMA FESTIVAALU, jo BALTAIS razo ari saldejumu. Paaicinaatu citus Latvijaa saldejumu razosanas uznjeemumus, uztaisitu kulturas programmu, dazadas izklaides, degustaacijas u.t.t. Musu, Tukuma novadaa ir 3 saldejumu razotaji- BALTAIS, PURE CHOKOLATE un TU (vecajaa galjas kombinaata eekaa. Citur ir piena, medus, maizes, neegju……. sveetki, Tukumaa butu ne tikai Rozu, bet ari saldeejuma sveetki.

 24. Vajadzeetu noorganizeet diskusiju, kuraa piedalitos ieintereseetaas personas, Tukuma novada iedzivotaji, atbildigaas personas par kulturas un sporta darba organizesanu novadaa. Domaju, ka tas patreiz stagnee. Kaa jau mineeju, Tukumaa vasaraa notiek tik viens pasaakums-pilseetas vai Rozu sveetki. Bet apkaarteejos novados ik parnedeeljas kaut kas notiek. Pat gadatirgi Tukumaa ir izpalikushi, kur nu vel latviesu tautas tradiciju atzimesana- metenji, mikeljdiena, Maartinji, blukja vilksana, vasarsvetki, uusinja diena u.t.t. Citur kautkas, Tukumaa nekaa. Taapeec vajag runat, diskuteet, organizeet.

 25. Šos nūģu komentārus nelasiet, nūģis arī Āfrikā ir nūģis,kam nekas nav pa prātam. Es par Rožu svētku komentāriem.Cienīsim to cilvēku darbu,kuri ir ļoti daudz piedomājuši un organizējuši visu svētku norisi tā,lai mēs justos kā SVĒTKOS.Paldies Domes komandai un pārējiem par to !

 26. Nu ko, nenoliedzami kopš pamainījās svētku org.komiteja, svētki ir palikuši interesantāki.Taču vēl daudz , dikti daudz darba.To ka svētkiem jābūt dzīvākiem,pilnīgi piekrītu ar 100% – mums ir pilsētā mākslas skola, mūzikas skola,utt. tad kāpēc nevarētu piesaistīt šos kolektīvus , pilsētas “dzīvīgumam”svetkos !!Jā tajā pašā Kuldīgā ( sorii līdz Kuldīgas līmenim visās sfērās Tukumam laikam tik drīz nenonākt, bet mācīties arētu gan !!)šāda veida kolektīvi ,atraktīvi iesaistās ielu mazos uzvedumos, mazos koncertiņos jebkurā vietā pilsētā, pat gadatirgu laikā !!!Par koncertiem utt. nav jēgas diskutēt ,cik nauda tādu mūziku arī pasūta !diemžēl 🙁 Vēl tikai piebildīšu kā pagājušajā gadā tā arī šajā, visā pilsētā totālai nedomāts par labierīcībām,par akritumu izvešanu, kā bija bardaks ,tā ir joprojām kur problēma nav saprotams !!!Parkā Lielajā ielā cilvēki starp koncertiem stāvēja tāaaadaaas rindās, kaut kas nenormāls, šajos laikos !!

 27. Pievienojos par visiem 100% , pilsēta nedzīvo !!Kultūras Nams manuprāt vispār varētu nebūt , mēs esam Pierīgas pilsēta , un mums nenotiek nekas !!Labāka gadījumā gadā ir 2- 3 koncerti vai uzvedumi – skatāmi !!pārējais ir “naftalīns “manuprāt ar steigu ir nevis jāmaksā tik algas, bet jānomaina KN komanda par visiem 100% , jānāk vietā jauniem atraktīviem cilvēkiem !!!!!!!!!!!un jau sen !!!

 28. Vai mēs Sēmes iedzīvotāji esam zemākas kategorijas apmeklētāji? Jau trešo gadu vieni un tie paši aktieri(Skrastiņš, Andrejeva, Kalniņš un citi, droši vien viņiem mazāk jāmaksā.Tā nav nekāda tradīcija. No Sēmes iedzīvotājiem bija Silvija Rabkeviča ar savu komandu.Žel, ka mūs ignorē.

 29. No sirds japateicas visiem, kas piedalijaas Rozu sveetku veidosanaa, tacu rezisores nopelns tas nav.Ar steigu jaamaina Tukuma novada kultuuras un sporta darba atbildigie un ari domes vadiba.

 30. Tagad atkal Domes opozīcijai Trīs partiju bandai ir ko kritizēt….
  Rožu svētki bija domāti dažādāma paaudzēm gaumēm.Režisore Liene malacīte!Negribas pat atcerērieties tos laikus, kad to visu regulēja Smirnova….Paldies visiem tiem labajiem ļautiņiem,kas rūpējās ,lai Rožu svētki Tukumā būtu ļoti feini. Tā turpināt!Paldies!!!

 31. man patīk tas teksts, jaunus kultūras vadītājus..!!!Nu maniet tik, viss slikti, kas tas par vājparātu. Par daudz visa kā, jau atēdušies un nezina ko grib un tā arī tā nelaime.

 32. vajag izlasit kartigi tekstu un tad komenteet. Man nebija taa rakstits. Man bija taa- ,,Ar steigu jaamaina Tukuma novada kultuuras un sporta darba atbildigie un ari domes vadiba.”
  runa iet par novada domee straadaajoso atbildigo amatpersonu par kulturu un sportu

 33. Vai vidējais tukumnieks maz zina, kas tā Liene tāda ir? Ir labi bērniem izkustēties, bet Demo danči ir zemas kvalitātes! Nevar salīdzināt ar tautas deju kolektīvu līmeni. Mūsdienu dejām vajadzētu kaut ko kvalitatīvāku.

 34. arī tukumniekam-ne visiem bērniem patīk tautasdejas ar varu neliksi dejot.par Demo-ja nezini kas tas ir tad labāk paklusē,noskaidro kādas godalgas Demo bērni ir atveduši TUKUMAM

 35. Vidējais tukumnieks ir dzirdējis kaut ko par Demo, bet par balvām gan nē! Neviens nespiež visiem bērniem dejot tautiskās dejas. “Runa iet” par kvalitāti. Reizēm gribas piemiegt acis, kad dejo Demo. Pavērojiet, kā dejo gan lielie, gan mazie Mākslas skolas dejotāji! Mūsdienu deju kvalitāte Tukumā steidzīgi jāuzlabo.

 36. saldējuma svētki jau bija šogad Siguldā, no 100 šķirnēm izvēlejāmies labāko un bija super. bet Tukumā nekas jauks nekad nav bijis un nebūs kamēr pie varas ir cilvēki, kuri domā tikai par sevi,.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.