Godalgotas vietas Tukuma šāvējiem

Tukuma šautuvē, Melnezera ielā 1,  6. jūnijā tika aizvadīts Latvijas 2018. gada atklātais čempionāts ložu šaušanā ar pneimatiskajiem ieročiem cilvēkiem ar invaliditāti, kurā vairākas godalgotas vietas izcīnīja mājinieki.

Pasākumā piedalījās vairāk nekā 30 dalībnieku no Latvijas un Lietuvas.

Labākie šāvēji ar pneimatisko pistoli vīriešu konkurencē bija: Genādijs Sičevs (545 p.), Virgilijus Gutkovas (517 p.) un Kestutis Savickas (501 p.).

Šaušanā ar pneimatisko šauteni uzvaru izcīnīja Virgilijus Gutkovas (355p.), otrajā vietā atstājot Edgaru Strautmani (349p.), trešajā vietā ar vienādu punktu skaitu (345p.) ierindojās Guntis Šķirinskis un Mārtiņš Gūtmanis, taču visvairāk precīzu šāvienu centrā bija Šķirinskim, tādējādi arī iegūta godpilnā trešā vieta.

Sieviešu konkurencē absolūti labākā bija tukumniece Margita Kanopka, kura, aiz sevis atstājot divas lietuvietes, uzvarēja gan šaušanā ar pneimatisko pistoli (537p.), gan šaušanā ar pneimatisko šauteni (331 p.).

Otrajā un trešajā vietā šaušanā ar pneimatisko pistoli ierindojās lietuvietes – Raimeda Bučinskaite (530p.) un Irena Perminiene (499p.). Savukārt, šaušanā ar pneimatisko šauteni atlikušo pjedestālu aiz Margitas ieņēma Valentīna Kuškova (288 p.) un Valda Šmelte (266 p.).

Komandu cīņu kopvērtējumā šaušanā ar šauteni uzvaru izcīnīja lietuvieši Valentinas Tepliajevas un Virgilijus Gutkovas (693 p.), taču abas atlikušās vietas izcīnīja tukumnieku komandas «Līdzvērtība 2» (Mārtiņš Gūtmanis un Guntis Šķirinskis, 690 p.) un «Līdzvērtība 1» (Margita Kanopka un Artis Kalnciems, 668 p.).

Komandu cīņu kopvērtējumā šaušanā ar pistoli uzvaru izcīnīja komanda «Līdzvērtība» (Margita Kanopka un Genādijs Sičevs, 1082p.), otrajā vietā «Entuziastas 1» (Kestutis Savickas un Raimeda Bučinskaite, 1031p.), trešajā «Entuziastas 2» (Virgilijus Gutkovas un Stasis Backis, 1007p.). Sacensības uzraudzīja galvenais tiesnesis zemessargs Didzis Tamenieks.