Tukumā iemūrē kapsulu topošajai rūpnīcai

Šodien, 16. jūnijā, Tukuma pievārtē tiek ieguldīta kapsula SIA «Stiga RM» jaunās rūpnīcas pamatos. Rūpnīcā ražos koksnes ēveļskaidu akustiskās plātnes.

Pasākumā piedalījās ekonomikas ministre Ilze Indriksone, zemkopības ministrs Didzis Šmits, Tukuma novada domes priekšsēdētājs Gundars Važa, kā arī “Stiga RM” vadības komanda. Plānots, ka investīcijas projekta īstenošanā sasniegs vairāk nekā 30 milj. eiro, no kuriem teju pusi “Stiga RM” nosegs no pašu līdzekļiem, 11,1 milj. lielam aizdevumam ir piešķirts OP Corporate Bank kredīts, savukārt 4,5 milj. eiro ir ALTUM piešķirtais valsts līdzfinansējums.

 

Projekta rezultātā tiks izbūvēta gandrīz 15 tūkstošus kvadrātmetru liela ražošanas ēka ar pieguļošu infrastruktūru, nodrošinot vairāk nekā 100 jaunu, labi apmaksātu darbavietu.

 

Rūpnīcā tiks ražotas koksnes ēveļskaidu akustiskās plātnes (WWCB, wood wool cement board), kas ir cilvēkam un videi draudzīgs materiāls, CO2 neitrāls un izgatavots no dabīgiem materiāliem – koka ēveļskaidām un cementa. Tam piemīt virkne funkcionālu īpašību, piemēram,  ilgtspēja, augstvērtīga skaņas un siltuma izolācija, ugunsdrošība, piemērotība dažādiem apdares un dizaina risinājumiem, kā arī dabīgā izturība. Pateicoties materiāla priekšrocībām, tas ir plaši izmantots daudzviet pasaulē, tāpēc vairāk nekā 90 % saražotās produkcijas plānots eksportēt uz Skandināvijas, Eiropas, Tuvo Austrumu, kā arī Ziemeļamerikas valstīm.

Komentāri

 1. Nu, Tukumā tak, ir tak ļoti daudz ļaužu kuri grib strādāt par 1000€, pirms nodokļu nomaksas, vai ne?

  1. 1000€ ir laba brutto alga. RTU saviem ķīmijas inženieriem pēc 3.kursa maksā 300€ par 4KP praksi, daļai studentu šīs naudas piešķiršanu atsaka. LU dabaszinātņu ķīmiķi jau saņem diplomu un pelna ap 1400€ brutto. RTU MLĶF Ķīmiķu ēka (blakām ir bibliotēka un “mākslinieku” ēka ar neķīmiķiem) ir veca. Jaunajā Laboratoriju mājā es nebiju, bet būvēt šo ēku priekš 20 studentiem nav jēgas. LU Dabas māja ir labāka. Vienīgi pusdienas tur maksā 6€. Pi*ari jo*anie. Man ar nocenotām bulkām kuņģi ir jābendē.

  1. skolnieciņ saka: 17.06.2023 07:50 1000€ ir laba alga pirms nodokļu nomaksas par pilnas slodzes darbu. Simtslatnieku programmā mans tēvs dārgā gala celtniecības darbus veica par 80Ls mēnesī. Tālāk man pat brīvpusdienas skolā nepiešķīra, kaut gan sociālie dienesti kratīja manas ģimenes ledusskapi. Tagad pašvaldības sociālais dienests man apmaksās brīvpusdienas «Daily lunch restaurant». Ja kā trūcīgam skolēnam mana tēva lūgumus sociālais dienests atraidīja, tad man kā studentam izlaiduma gadā viss būs bezmaksas. Citādi sūdzēšos Briselei par vietējo ierēdņu neizdarībām. Angļu valodu es mācos.

 2. skolnieciņ saka: 17.06.2023 07:50 Valdis Kokars pat nevīžoja ierosināt Laimdotas ielā 2A koju remontu. Arī Māris Turks tāds pats. Un kojas var būt lētākas, kā tas ir tehnikumu audzēkņiem.
  Priekš trūcīga jaunieša es esmu diez gan gudrs. Nu, labi. Es neesmu tik gudrs kā RTU inženiervidusskolas skolēni (skola atrodas blakus vecajai LU BF ēkai). Bet priekš trūcīga jaunieša nomācīties divus gadus RTU inženierķīmijas bakalauros ir sasniegums. Es plānoju lūgt RTU man piešķirt koledžas diplomu. KP man to ļaus.

  1. Pie tam nekaunīgi aizrādīja mums,nabaga studentiņiem,ka paši varot par saviem līdzekļiem istabinas izremontēt,bet ko lai dara tādi kā es,kam nava prasmju uz fiziskiem darbiem,jo mana sūtība ir ar ģēnija prātu saistīta nevis fiziska darba daritājs

 3. Cik tas palīgpagānelis var malt vienu un to pašu par nodokļu nemaksātāju tēvu, sociālo dienestu, kurš apskata ledusskapja saturu, sliktajiem rektoriem, skaust talantīgiem inženierviduskolniekiem utt.
  Un protams, milzīgā lielība par savu nabadzību no kuras šis deklasētais sadomazohists nemaz negrib izkļūt.
  P.S. Pareizi darīja sociālais dienests, ka apskatīja ledusskapi, pirmkārt, lai redzētu kāda antisanitārija tur valda un vai tur nav zagtu produktu.

  1. 2023 saka: 17.06.2023 10:16 Nu, no rudens dabaszinātniekiem budžeta vietu nav. Būs 600€ jāmaksā. Šovasar es nestrādāju, jo nav jēgas. Pa vasaru man būs jāaizčāpo uz Rīgu, lai uzņēmums “ZZ Data” izsniedz visus datus, kas ir par manu ģimeni no datu bāzes “Sopa”. Tālāk vel uz pašvaldības sociālo dienestu jāaizčāpo un NVA. Varēšu savas fakultātes dekanātā iesniegt visas izziņas un pieteikumu uz brīvpusdienām. Vel man ir smuka vidusskolas liecības ar vidējo atzīmi 8. Un man pat ir makulatūra ar godalgotajām vietām novada mācību olimpiādēs. Un viens papīrs par dalību un vidēju rezultātu kādā no mācību priekšmetu olimpiādēm valstī. Protams, tas ir zemāk par RTU inženiervidusskolas absolventiem un Rīgas 1. ģimnāzijas absolventiem, kas iegūst 1. vietu savā Rīgas apgabalā un valstī, un tālāk labi startē starptautiskā līmenī. Bet priekš trūcīga jaunekļa mans rezultāts ir super. Varēšu diedelēt stipendiju. Un štrunts, ja par mani domās, ka esmu nojūdzies.

  2. 2023 saka: 17.06.2023 10:16 Manas pašvaldības sociālajā dienestā strādā vecas grezeles, kas pat nejēdz oficiāli trūcīgai ģimenei piešķirt NĪN atlaidi 90% apmērā. Lai gan NĪN likums teju vai nemainīgs spēkā no 90-tajiem gadiem. Tur jāskatās jurisprudences žurnāla “Latvijas vēstnesis” blogs “Likumi.lv”. Un lai tās tantes no savas kabatas sedz zaudējums man un manai ģimeni. Par “Simtlatnieku programmu” es vel aizrakstīšu V. Dombrovskim un viņa partijai jauku, sirsnīgu vēstuli. Būs jauki. Varbūt man piešķirs naudu mācībām kā konpensāciju.
   Es esmu malacītis. Vienīgi man nepatīk visādi segvārdu zagļi, ka la.lv, tv3.lv un šeit raksta manā vārdā prokremliskas samazgas un tizlības. Ienīstu kremli. Viņu dēļ Latvijā ir hiperinflācija. Novēlu kremliniem trūcīgā statusu!

 4. Palīgpagāneļa šīs vasaras programma: strādāt nav jēgas, aiziešu padiedelēt brīvpusdienas, aiziešu uz sociālajiem pēc 10kg makaronu pakas, rakstīšu sūdzību par V.Dombrovski, esmu nabags, tāpēc man pienāks stipendija, un vēl man pienākas, pienākas, pienākas, jo biju, esmu un būšu nabags.
  Arvien vairāk man rodas pārliecība, ka palīgpagānelis tikai blefo par savām ”studijām”, jo kam viņam izglītība, ja jau no bērna kājas viņš pieradis bomzēties ar 10kg vislētāko makaronu paku padusē.

 5. 2023 saka: 17.06.2023 14:58 Iepriekš man RTU Attīstības fonds liedza iespēju iziet praksi kā ķīmiķim, lai gan es biju strādājis kā neķīmiķis Tagad es studēju pēc citas programmas. Un ķīmiju esmu aizmirsis, bet joka pēc es nokārtoju augstākās grūtības pakāpes eksāmeņu ķīmijā vidusskolēniem. Tā teikt, man bija hendiks RTU veidā. Iztērēju 50€. Tagad es kā ķīmiķis nevaru strādāt. Pagājušgad man vasarā bija lauka kursi. Dabaszinātniekiem tādi ir. Un ja tev ir brīvs 1 mēnesis, tad nekāds dižais darbs nesanāks. Valsts iestādes vienmēr manus CV atraida. Bet parastos darbus es negribu darīt. Es jau strādāju RTU laikā. Un ko man tas deva? Neko. Šogad es atpūšos un veltu laiku diplomdarba izstrādei, pētu ScienceDirect, SpringerLink, Scropus datubāzes sakarā ar sava diplomdarba tēmu. Darbs priekš studenta nozīmē nepatikšanas.

  1. Beidzot atzinies, ka darbs nav priekš tevis, precīzāk būtu teikt, darbs nav priekš visas tavas deklasēto sugas.
   Par laimi mums ir daudz čaklu ļaužu, par to varam pārliecināties tirgus dienās, tik daudz ir visādu stādu un gatavās produkcijas.
   Nu jā, tavuprāt, visi tie čaklie audzētāji ir galīgi muļķi, jo dara parastus darbus.

   1. 2023 saka: 17.06.2023 16:57 Un no kurienes man ņemt laiku un naudu zemopībai? Te būs klusums. Te tu iebrauc beztēmā.
    Manam tēvam ir 68 gadi. Viņš jau nav nekāds strādājs pēc diviem pārciestajiem insultiem. Darbs celtniecībā viņam sagādāja arī astmu. Labi, ka viņam pirms simtlatniekiem bija legālais 30 gadu darba stāžs. Citādi būtu bēdīgi. Strādāt parastos darbus nozīmē nāvi, ja esi students. Es jau tos parastos darbus iepriekš strādāju, bet tagad es sapratu, ka nav jēgas. RTU es vairs nemācos. Tagad es studēju citur un negribu saskarties ar tām pašām problēmām. Bet Valdis Kokars un Māris Turks ir maitas. Par lielo atbirumu šie klusē. Skolēnus ir jābrīdina uzreiz pamatskolā, lai tie RTU naudu nezaudētu. Bet Māris Turks vel kaut ko docē biotehnologiem no LU, kas ir maksas studenti. Un tur organiskās ķīmijas profesoram pēkšņi pazūd šķēršļi, lai mācītu studentus. Bet RTU 2/3 studentu izmet, ja ne vairāk. LU izmet tikai 1/3 ķīmiķu. LU ir malači, bet RTU ir kabači, nav malači. Parasto darbu strādāšana nozīmē nepatikšanas studentam. Lai RTU administrācija strādā par 1000€ brutto!

   2. 2023 saka: 17.06.2023 16:57 Es domāju, ka Valdim Dombrovskim patiks lasīt manu atsauksmi par simtlatniekiem. Viņš pats taču lika parakstu zem šīs programmas. Pirms izlaiduma es no universitātes e-pasta nosūtīšu veselu lērumu sūdzību par šo programmu. Es kā studējošais varu būt reāli radošs.

  1. Jau strādāju tur, beidzās viss ar atskaitīšanu no RTU ķīmijas tehnologiem 2. kursa laikā. Bet Māris Turks atsakās darbu “Maximā” pielīdzināt 4KP praksei un pieņemt manu prakses atskaiti. RTU attīstības fonds atteica 300€ prakses stipendiju.

 6. Jā,es ienīstu fizisku darbu,jo esmu garīgi augstak attrīstīta būtne par mietpilsonisko pamatmasu un tāpēc ar mani nesaprot-pravieti savā zemē nīst.skolnieciņš@lai slavēts pērkondievsarlaimesmāti

  1. Skolnieciņš saka: 19.06.2023 23:05 Ko zodz manu segvārdu? Man tēvs celtniecībā zaudēja veselību. Bet kad valstīj vajadzēja mani atbalstīt, valsts neko nedarīja pat likumā noteiktā kārtībā.
   Un tu, krievu ute, izbeidz zagt manu segvārdu. Es zinu, ka tu, kropli, zem mana vārda sludini rašismu la.lv un tv3.lv.
   Bet ntz.lv tantēm tu patīc. Ute utij acī neknābj.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *