Rīgas projektu koris aicina uz afroamerikāņu mūzikai veltītu koncertu Tukumā

Rīgas projektu kora jaunā programma “Dziļas saknes” piedavās klausītājiem Latvijā reti izpildītu, afroamerikāņu mūzikai veltītu repertuāru, kam raksturīgas sulīgas džeza harmonijas, bagātīgs un krāsains izpildījums un sarežģīti ritmi. Koncerti notiks 4. jūnijā plkst. 15.00 kora mājvietā — Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē — un 5. jūnijā plkst. 15.00 Tukuma evaņģeliski luteriskajā baznīcā. Kā ierasts, ieeja koncertos — bez maksas.

Programma “Dziļas saknes” klausītājiem piedāvās dažāda repertuāra izlasi, kurā iekļauti gan afroamerikāņu komponistu, gan citu Amerikas mūziķu skaņdarbi, kas radīti, iedvesmojoties no afroamerikāņu tradīcijām. Koncerta centrālais elements būs “Džezs” — pirmā daļa no Kaila Smita (Kile Smith) monumentālā skaņdarba “Loks debesīs”, ko Rīgas projektu koris pilnā apjomā izpildīs šī gada rudenī.

Programmā iekļautas arī dažas spiričuelu apdares, kas svarīgu lomu spēlēja Amerikas verdzības periodā. Šo skaņdarbu oriģinālais mērķis bijis saglabāt afrikāņu saknes un tradīcijas par spīti dzīvei verdzībā, kā arī komunicēt brīvības, dzimtenes un likteņa tēmas tiem, kas no verdzības izbēguši. No šī motīva tapis arī programmas nosaukums “Dziļas saknes”, kas simbolizē tautu izdzīvošanu un tradīciju saglabāšanu par spīti nebrīvei un represijām. Koncertu noslēgumā būs dzirdami arī divi 20. gadsimta jaunradīto tradīciju iedvesmoti skaņdarbi — gospelis un džeza kormūzika.

“Mūsu kolektīva mērķis vienmēr ir piedāvāt ko jaunu un nedzirdētu Latvijas klausītājiem, un es esmu pārliecināts, ka šis repertuārs visiem mūsu koncertu apmeklētājiem būs svaigs un intriģējošs,” norāda Rīgas projektu kora mākslinieciskais vadītājs Kristofers Volšs-Sinka. “Sākot no verdzības bēdām līdz mūsdienīgiem, novatoriskiem jaundarbiem, mūsu koncertprogramma ļaus iepazīties ar daļu no brīnišķīgas afroamerkāņu mūzikas kultūras,” tā K. Volšs-Sinka.

Sestdien, 4. jūnijā, plkst. 15.00, RPK uzstāsies savā mājvietā, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē, un svētdien, 5. jūnijā, plkst. 15.00, koris pirmo reizi viesosies Tukumā, uzstājoties Tukuma evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Kopā ar kori uzstāsies tā koncertmeistare Līga Paegle, kā arī soprāns, RPK vokālā pedagoģe Agnese Pauniņa.

Rīgas projektu koris pateicas Tukuma pilsētas Kultūras namam un Tukuma Evanģēliski luteriskajai baznīcai par atbalstu.

Rīgas projektu koris ir rezidējošais kolektīvs Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Par Rīgas projektu kori

Rīgas projektu koris (RPK) ir amatieru koris, ko 2018. gadā nodibināja tā mākslinieciskais vadītājs, amerikāņu kordiriģents Kristofers Volšs-Sinka, kurš pirms pieciem gadiem, iedvesmojoties no Latvijas koru tradīcijas un augstā kormūzikas līmeņa, pārcēlās uz dzīvi Latvijā. RPK pamatā ir Kristofera un koristu aicinājums iepazīstināt dziedātājus un klausītājus ar Latvijā mazāk zināmu repertuāru, katru gadu piedāvājot trīs saturiski dažādas un muzikāli izaicinošas koncertprogrammas. Kora dalībnieki ir Latvijas labāko profesionālo un amatierkoru bijušie dziedātāji, kas tiekas trīs reizes gadā pa sešām nedēļām, katrā periodā sagatavojot jaunu programmu. Tieši šis īpašais formāts ļauj korim piesaistīt augsta līmeņa pieredzējušus dziedātājus, kuru pamatdarbs šobrīd tomēr ir saistīts ar citām nozarēm.

Komentāri

 1. Kāds sakars afroamerikāņu kultūras ar luterācisko baznīcu? Kāds sakars? Kaut kāds baltādaino vāciešu – bīskapa Meinarda un bīskapa Alberta – bulšits vien no šīs ieceres sanāk. Paldies Dieviem, ka mūsu kūti dzemdēto baznīcēnu roķeles nav aizsniegušās līdz odinismam, asatrai, hinduismam, budismam, daoismam, sintoismam vai afrikāņu Vudū.
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂

 2. Kristīgā baznīca ir vainīga melnādaino cilvēku verdzībā. Piemēram, Anglijā valdīja anglikāņu baznīca, kuru vadīja Britu karaļnams. Un Anglija bija viena no lielākajām vergturu valstīm.
  Tāpēc baznīcēniem ir neētiski diskutēt par melnādaino cilvēku verdzību.
  Svētīgi, Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂

 3. Pie mums pareizticīgo baznīca cilvēkus turēja verdzībā līdz 1861. gadam.
  Svētīgi, Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība

  1. Kāds sakars ar tavu nicinājumu pret visu un visiem un tavu paštaisno svētulību?!

   1. Māra, sakars ir tāds, ka Latvijā esošās pareizticīgo baznīcas atrodas Maskavas patriarhāta tiešā pakļautībā un kontrolē. Tagad ir Krievijas-Ukrainas karš. Kremļa 5. kolonna Latvijai nav vajadzīga! Nav ko sildīt odzi azotē! Šie čūskulēni ar krustu kaklā mums var iedzelt!
    ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 😉
    Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

    1. Pareizticīgo baznīca ir Sātana baznīca! Pareizticīgie ir tik neiecietīgi pret citām reliģijām, ka pat Urālos spridzina budistu templi. Tas viss notiek valstiskā līmenī. Tikmēr ar vien vairāk tiek celtas pareizticīgo baznīcas. Pagānus (daudzdievjus), kas ticēja Slāvu Dieviem: Dievam Perūnam, Dievam Belobogam, Dievam Jarilam, Dievam Svarogam, Dievam Stribogam, Dievam Veļesam, Dievam Černobogam, Dievietei Mārai, Dievietei Makošai, Dievietei Ladai, Dievietei Živai, pareizticīgo baznīca jau youtu.be/EQa7nnkpmLw
     ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 😉
     Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
     P.S. Dots devējam atdodas. Pareizticīgo baznīcas garīdzniecībai ir jālūdz visus sev zināmos Dievus un Dievietes, lai tikai viņu organizācija netiktu atzīta par teroristiem. Un kristiešu Dievs viņus no teroristu statusa neglābs.

 4. youtube.com/watch?v EQa7nnkpmLw [Suns uz siena kaudzes – 2. Nekā svēta. JEVRAZ iznīcina budistu templi.] Urālos, Kačkanāra kalnā, atradās budistu templis. Sverdlovskas apgabala valdība visus gadus kopš 1995. gada bija liegusi piešķirt zemes gabalu tā būvniecībai un reģistrācijai. Pēc 11 gadiem EVRAZ ieguva licenci Sobstvenno-Kachkanarskoye lauka (SKM) attīstībai. Un tagad šis budistu templis ir pompozi uzspridzināts.
  youtu.be/EQa7nnkpmLw
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 😉
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  P.S. Ar Ernestu Brastiņu pareizticīgie ateisti (KGBešņiku lietots termins savas pasaules uztveres apzīmēšanai) iznīcināja. Un dievturus iznīcināja. Tagad arī budistus turpina iznīcināt vel 21. gadsimtā.

  1. Ar Ernestu Brastiņu pareizticīgie ateisti (KGBešņiku lietots termins savas pasaules uztveres apzīmēšanai) izrīkojās līdzīgi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *