Agris Jansons

Pavļuts sola reformas un aicina sabiedrību iesaistīties

Februāra vidū Tukumā viesojās ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts – viņš tikās ar novada uzņēmējiem un atbildēja uz žurnālistu jautājumiem «Neatkarīgo Tukuma Ziņu» redakcijā. Aicinājām iedzīvotājus uzdot ministram savus jautājumus. Tagad atbildes uz jautājumiem esam saņēmuši.

Februāra vidū Tukumā viesojās ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts – viņš tikās ar novada uzņēmējiem un atbildēja uz žurnālistu jautājumiem «Neatkarīgo Tukuma Ziņu»  redakcijā. Izmantojot iespēju, aicinājām iedzīvotājus uzdot ministram savus jautājumus, taču, tā kā to bija ļoti daudz un uz visiem tikšanās laikā D. Pavļuts atbildēt nevarēja, saņēmām solījumu atbildēt vēlāk. Tagad atbildes uz jautājumiem esam saņēmuši.

– Jautājums par māju Kalēju ielā 1. Tukuma novada domes vadība sacīja, ka mums, iedzīvotājiem, par mājas siltināšanu nebūs jāmaksā, taču, cik man zināms, ir tā, ka Eiropas līdzfinansējums ir 50% un 50% – iedzīvotāju, bet domē sacīja, ka mums cena par siltumu nekāps. Kā tad īsti ir – kas tad segs šos 50% Kalēju ielā, kas paredzēts iedzīvotājiem?

Mājokļu siltināšanas un renovācijas programmā 50% vai 60% no izmaksām tiek segti no ERAF finansējuma, bet 50% vai 40% veido privātais iedzīvotāju līdzfinansējums. Visbiežāk renovācijas projektam nepieciešamo privāto līdzfinansējumu mājokļu īpašnieki piesaista no kredītiestādēm. Līdz šim īstenoto projektu pieredze rāda, ka iedzīvotāju maksājumu kopējais slogs nepieaug, jo kredīta izmaksas sedz ietaupījums no apkures rēķinu maksājumiem.

– Ja daudzdzīvokļu māja ar 30 dzīvokļiem skaitās privātmāja, vai privātmāja ar diviem dzīvokļiem arī drīkst pieteikties ēku siltināšanai?

– Ņemot vērā, ka aktivitātes mērķis ir atbalstīt daudzdzīvokļu mājas un pēc iespējas lielāku dzīvokļu īpašnieku loku, 2009. gadā, izstrādājot programmu, tika noteikts, ka viens no vērtēšanas kritērijiem ir ēkas īpašnieku skaits. Attiecīgi noteica, ka vienam dzīvokļa īpašniekam nevar piederēt vairāk nekā 20% no kopējā dzīvokļu skaita ēkā. Tas nozīmē, lai ēka varētu pretendēt uz Eiropas līdzfinansējumu, tajā jābūt vismaz pieciem dzīvokļiem.

Vairāk lasiet 28. marta laikrakstā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *