Agita Puķīte

Pašvaldību vēlēšanās iedzīvotājiem labvēlīgs noskaņojums

Lai arī pirmā jūnija sestdiena, kas vienlaikus ir arī Bērnu aizsardzības diena, laukos bija kā radīta āra darbiem, kā pārliecinājāmies vēlēšanu dienas rīta pusē vairākos pagastos, pirms ķerties pie ikdienas darbiem daudzi, īpaši vecākā gadagājuma cilvēki vispirms devās uz vēlēšanu iecirkni izpildīt pienākumu.

Lai arī pirmā jūnija sestdiena, kas vienlaikus ir arī Bērnu aizsardzības diena, laukos bija kā radīta āra darbiem, kā pārliecinājāmies vēlēšanu dienas rīta pusē vairākos pagastos, pirms ķerties pie ikdienas darbiem daudzi, īpaši vecākā gadagājuma cilvēki vispirms devās uz vēlēšanu iecirkni izpildīt pienākumu. Un, kā pārliecinājāmies, savu izvēli ļaudis visdrīzāk jau bija izdarījuši mājās, jo iecirknī jautājumus neuzdeva un iztika arī bez komentāriem.

Kā stāstīja pagastu vēlēšanu iecirkņos, jaukā laika ietekmē ļaudis ir labvēlīgi noskaņoti un priecīgi. Nekādu sūdzību vai pārmetumu tikpat kā neesot bijis. Par jauninājumiem – lineālu precīzai paraksta ierakstīšanai un plastmasas urnām – ir pārsteigti, taču jautājumus neuzdod, vien jaunās urnas ne vienam vien likušas secināt, ka šīs būšot ļoti caurspīdīgas vēlēšanas…

Paši vēlētāji atzina, ka katrās vēlēšanās jau balsojuši par to, lai būtu labāk, tā arī šoreiz. Džūkstes ļaudis vēlētos vairāk darbavietu un lai jaunie ļaudis neaizbrauc, tāpat arī Lestenē, kur tomēr par visu vairāk ļaudis vēlētos skolu, kaut pirmās četras klases, lai dzīvība vismaz centrā paliktu. Par to, lai dzīve novadā nekļūtu sliktāka, bet tieši otrādi – arvien labāka, balsojuši daudzi jaunpilnieki. Kā atzina vairākums – domājuši par nākotni. Kā pārliecinājāmies, jaunpilnieki turpināja tradīciju un visaktīvāk balsoja tieši rīta pusē. Kā skaidroja vēlēšanu komisijā, tā tas esot katrās vēlēšanās.

Tukuma novadā šodien līdz 16.00 nobalsojuši 4797 cilvēki, bet kopā ar priekšlaicīgajiem balsotājiem – 6152, Jaunpils novadā  kopā 700, Engures novadā – 2041, Kandavas – 2441.

Komentāri

  1. Kāpēc nav ziņas par to, ka Pūrē karājas politiskās reklāmas? Vai NTZ tādi nesmukumi no pažreiz valdošo puses neinteresē?

    1. nu tak, tā gribas tais deputniekos, ka acīs cērtas dubultā
      kurš … sev asti necels, ja pats deputatnieks , eh kā gribas, to tūkstoti par baltu velti, tas nav meitiņ pieci lati un …

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *