Kā bridām sniegus Jurģu pusē

Pagājušajā nedēļā vairākkārt redakcijā uzklausījām vairākus izmisušu cilvēku zvanus no Jaunpils novada puses – no «Raušu» mājām. Kā stāstīja zvanītājs, šo māju iedzīvotājiem jau divas nedēļas ir problēmas ar izkļūšanu no īpašumā, jo ceļš uz to tīrīts neesot.

Pagājušajā nedēļā vairākkārt redakcijā uzklausījām vairākus izmisušu cilvēku zvanus no Jaunpils novada puses – no «Raušu» mājām. Kā stāstīja zvanītājs, šo māju iedzīvotājiem jau divas nedēļas ir problēmas ar izkļūšanu no īpašumā, jo ceļš uz to tīrīts neesot. Savukārt sazinoties ar Jaunpils domes izpilddirektoru Pēteri Baranovski un izstāstot viņam situāciju, saņēmām atbildi, ka nekādas lielās problēmas tur neesot – ceļš esot izbraucams, jo pašvaldības policijas mašīna, kā arī meža strādnieki, kas turpat blakus izstrādā mežu, ziņojuši, ka izbraukt varot. Jāpiebilst, ka pirmā sazināšanās ar jaunpilniekiem notika ceturtdien, 10. janvārī, kad sniegputenis vēl savu varenību nebija parādījis.

Nākamajā dienā – piektdienā, kad visu nakti atkal bija snidzis, «Raušu» mājas iedzīvotāji pie mums vērsās atkārtoti…

Lai gan pūta spēcīgs vējš un sniegs vēl nebija beidzis snigt, devāmies uz Jaunpils novada Jurģiem, lai paši iemēģinātu, cik ceļš ir izbraucams, un ja nē, tad – kā izbrienams.

Sekojot iepriekš dotajām norādēm, piestājām pie kupenas, zem kuras, kā bija nojaušams, aizsākās ceļš uz «Raušu» mājām. Ātri vien sapratām, ka ar auto tālāk netiksim, jo pirmais sapūstais sniega valnis bija riteņu augstumā. Tad nu, automašīnu atstājot ceļa malā un bruņojušies ar pacietību, apņēmīgi devāmies aptuveni 700 metrus garajā bridienā.

Ar saimnieci Vairu Arbidāni un mājas sargu Nemo satikāmies uz ceļa, viņa bija iznākusi pretī un sašutusi stāstīja, ka šis esot pirmais gads, kad izveidojusies šāda situācija, jo iepriekš gan lielais ceļš, gan arī nu neiztīrītais bijis pašvaldības pārraudzībā, bet nu lielo ceļu šķūrējot «Latvijas valsts ceļu» Tukuma ceļu daļa, tādēļ mazajā (kas ir pašvaldības īpašumā), nekāda tīrīšana nenotiekot – šajā ziemas sezonā nevienu reizi nesot izšķūrēts.

 

Pret vakaru ceļš nošķūrēts

Uzreiz pēc atvadīšanās no «Raušu» saimniekiem un aizbrišanas atpakaļ pie mašīnas, sazinājāmies ar Jaunpils novada domes izpilddirektoru P. Baranovski atkārtoti, lai pieteiktos uz vizīti un informētu par to, ka problēma tiešām nav pārspīlēta un cilvēki patiešām ir iestrēguši savās mājās, netiekot ne uz veikalu, ne pie ārsta. Izpilddirektors arī atzina, ka šīs mājas iedzīvotāji ar viņu ir sazinājušies un informējuši par neizbraucamo ceļu vairākkārt un piebilda, ka līdz lielajam, 10. janvāra, sniegputenim, ceļš tik tiešām esot bijis izbraucams. Viņš skaidroja, ka ne jau darba izmaksas bijušas šīs nesaprašanās pamatā, bet gan tādēļ ka vēl nevienam Jurģu pusē nebija šķūrēti ceļi, jo, kā uzskata izpilddirektors, sniega sega nav bijusi tik bieza. Protams, ka esot prioritāri ceļi – tie, kur brauc satiksmes vai skolēnu autobusi, kur tā ir intensīvāka (kur vairāk iedzīvotāju, kam ar savu auto ir jābrauc uz darbu) un tad tikai māju ceļi.

– Domei ir līgums ar SIA «Joži» par ceļu uzturēšanu ziemā, un tas ir 24.20 EUR (tai skaitā PVN) par 1 km notīrīta ceļa. Privātie par piemājas ceļiem rūpējas paši vai slēdz līgumu ar domi, un pakalpojumu sniedz SIA« Joži», – skaidroja P. Baranovskis.

Ciemošanās dienā – 11. janvārī – sniega tīrāmās mašīnas esot izbraukušas Jurģu ceļus, tādēļ neesot satraukumam pamata – ceļš, ja vēl neesot, tad tuvākā laikā tikšot iztīrīts. Un nebija melots, kad jau tuvojāmies Vaskiem, saņēmām zvanu no «Raušu» mājas saimnieces Vairas par to, ka viss esot kārtībā – ceļš ir izšķūrēts.

 

Vairāk lasiet otrdienas, 15. janvāra, laikrakstā ŠEIT=>

Komentāri

 1. Ja esi izvēlējies dzīvot tālā lauku nostūrī vai mežā , tad rēķinies , ka ziemā būs problēmas ar transportu.

 2. Tādi ir daudzi lauku ceļi,kur tagad tik skandina jaslēdz līgumi un tt…,bet iedzīvotāji jau atrodas pagasta teritorijā,neatrodas taču uz marsa.Tas ir ta, jo vairāk firmu ,jo stulbāki likumi ,nu ja naudu taču visiem vajag,bet pagrozīt lāpstu uz vienu vai otru pusi ,tas ir laikam grūti.Jā tādi laiki……

 3. Bildē redzēji cik ceļš garš! Varbūt vēlies pieteikties par lāpstas vicinātāju, tāda sajūta, ka pilsētniekiem tikai ir jādzīvo un jābūt visām ekstrām, vai lauku cilvēks nav cilvēks, vai tam nav nekādu tiesību, vai par maz darījis valsts labā – par maz nodokļus maksājis???? Pilsētnieks jau tik slinks, ka šamam pat viņam piederošajiem 3 auto stāvvietu komunālie tīra un pamēģini tik neiztīrīt….

 4. Pilsētnieks dzīvo pilsētā un rēķinās, ka būs iztīrīts. Laucinieks bauda savu lauku dzīvi un rēķinās, ka reizēm būs jābrien pa sniegu vai jāizmanto slēpes. Katram savs. Gribi visu iztīrītu, bet sadzīvot ar daudz nepatīkamiem cilvēkiem, transportu u.c., dzīvo pilsētā. Gribi baudīt vientulību, lauku gaisu u.c., samierinies ar neiztīrītu ceļu. Katra paša izvēle..

 5. Arī mēs saskaramies ar tādu problēmu. Pagastā mums saka visu to pašu ko jums.
  Katru dienu lauźamies uz darbu un skolu.

 6. šodien redzēju kādu vīru, kurš, aptuveni, 300 metrus, tā arī lēnu garu mētāja. Ja vien ir gribēšana, ir risinājums. Laukos tā mēdz gadīties un manā pusē, 12 gadus neviena pašvaldības tehnika uz iebraucamā ceļa nav bijusi, bet nebija ienācis prātā avīzei pasūdzēties! Tad nu bēda, ka ziema uznākusi!

 7. Sprogim tiek maksāts 24 EUR par 1 km?!
  Eu, 1 km ar 10-20 cm sniegu var izbraukt 3-4 minūtēs! Turp un atpakał!!!
  Sprogim ar zemes indēšanu vēl oar maz?!

 8. Pilsetas un ciematu centros visi dzivokli lielako dalu privatizeti un par nodoklu maksataju naudu vinien notira ietves un ielas bet laukos cilveki savus ipasumus apkopj pasi Vai tas ir taisnigi?

 9. Ja pašam laukos nav traktors, tad ir jāiemācās sadzīvot ar kaimiņiem. A ja esi kretīns un ar visiem kaimiņiem salecies, tad lāpstu rokā un uz priekšu.

 10. Wecais teica:
  2019. gada 16. janvāris 20:31

  Sprogim tiek maksāts 24 EUR par 1 km?!

  Nuja, kā tad otkatu pagastam citādi atskaitīsi

 11. Čaklie lauku visziņi zina stāstīt, ka Sproģim maksā 24Euro par km , kuru var nošķūrēt 4minūtēs.
  Tālāk neliels 4.klases rēķins.
  Tātad Sproģis stundā pelna 360Euro, bet dienā 8stundās 2880Euro, bet mēnesī ar 22darbadienām 6336oEuro, bet gadā 760320Euro.

  Nu ko, Air Baltic šefs ar saviem nieka 579K Euro gadā var pastāvēt maliņā salīdzinājumā ar Jaunpils Sproģa apgriezieniem.

  Nav saprotams , ko guļ Jaunpils visziņi, kad pašu pagastā tāda zelta, nē drīzāk platīna, ādere.

 12. Pamanījuši tik negantas naudas pelnīšanas iespējas, Parex jūdu bastardi pārtrauks savu knapo ātro kredītu biznesu un pievērsīsies Tukuma novada ceļu tīrīšanai.

 13. Nav neizbraucamu celu.ir nepiemerots transports..
  Dzivoju laukos un isti nejuutu spriedzi.. sudzeties avizei tas gan ir smiekligi..

 14. Kad pašvaldības uz savu galvu sāks tīrīt privātos ceļus, tad diez vai pārējie iedzīvotāji būs apmierināti.

 15. Pie daudzzīvokļu mājām pilsētā zeme arī pieder iedzīvotājiem – tātad privāta – to tak tīra!

 16. Tīra – no dzīvokļu īpašnieku samaksātās apsaimniekošanas naudas. Ja daudzdzīvokļu mājai ir pašpārvalde – tīra vai nu paši, vai slēdz līgumu ar kādu. Secinājums – gribi lai iztīra tavu privātmājas ceļu – tīri pats vai maksā kādam, nevis gaidi no pašvaldības. Sociālisms ir pagātnē..

 17. Privātmāju īpašnieki maksā pietiekoši lielu nodokli pašvaldībai, taču traktori aizšķūrē iebrauktuvēm tāāādus vaļņus! Kāda runa var būt par ceļa tīrīšanu!

 18. Te ir divas lietas:
  – pēc kādiem kritērijiem nosaka, kur tīrīt un kur nē? Un kurš to pasaka. Manuprāt jātīra visi, bet zinu, ka tā nenotiek, daži jaunpils novadā ir priviliģētāki.
  – otrs, kas izriet no pirmā, ja netīra visus ceļus (tas ir fakts), tad vai tiešām maksā tikai par notīrītiem, jeb tomēr samaksā pēc bilancē esošo ceļu kilometru skaita?
  NTZ varētu painteresēties, vai ir katras reizes tīrīšanas protokols vai kāds cits dokuments, kas to apliecina.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *