Jaunpilī spriež par vidusskolas saglabāšanu

Jaunpilī pagasta iedzīvotāju konsultatīvā padomes sēde notikusi jau divas reizes. Kā jau informējām, par padomes priekšsēdētāju tika ievēlēts Raivis Pranis. Ar viņu arī sazinājāmies, lai noskaidrotu iepriekšējā mēneša svarīgākos, aktuālākos jautājumus.

Stāsta R. Pranis: “Marta padomes sēdes prioritārais jautājums bija Jaunpils vidusskolas saglabāšana. Mums – jaunpilniekiem – ļoti rūp, lai Jaunpilī pēc iespējas ilgāk paliktu vidusskola. Nav noslēpums, ka mazās lauku skolas tiek likvidētas vai samazinātas. Vidusskolas direktors Jānis Liepiņš mums skaidroja, ka pašreiz situācija ir normāla, tomēr, aptaujājot 9. klases skolēnus, skats uz nākotni nav tiks spožs – tikai trīs no viņiem plāno palikt Jaunpilī un tālāk mācīties vidusskolā. Tādēļ ļoti aktuāls jautājums, kas ir jārisina, – jaunu skolēnu piesaiste no mazajām skolām, kur ir tikai deviņas klases. Un, protams, ir jāveicina arī saviem bērniem vēlme palikt savā skolā.

Šajā mēnesī plānojam tikties 22. aprīlī (vēl nav 100% apstiprināts), un šoreiz mūsu aktuālais jautājums būs par siltumapgādi. Mēs vēlētos tikties ar SIA «Jaunpils KS» vadītāju Gunti Jubiņu, lai noskaidrotu aktuālās problēmas un pārrunātu turpmākos plānus – kā un ar ko tiks turpmāk kurinātas daudzdzīvokļu mājas, piemēram, Levestē – jo viņi ir tie, kas šobrīd šo jautājumu ir pacēluši.”

Komentāri

  1. Nu nezinu gan, vai ir vērts tērēt naudu un stiept Jaunpilī to vidusskolu. Tur bērni bēguši prom jau gadiem uz citām vidusskolām. Nav cieņā Jaunpils vidusskola. Jaunpilnieku bērni mācās Tukuma un Dobelē. Nav laba kvalitāte un ari skolotāju attieksme pret bērniem nav laba.

      1. un tā labākā jau nu arī nav. Visu laiku kā vienīgā vārījusies savā sulā savā mini novadiņā un jutusies varena un neaizskarama. Bet nu laiki mainījušies un skolai arī būtu jāmainās.

  2. Vidusskolas misija ir sagatavot vidusskolēnu studijām augstskolā. Vai šī konkrētā vidusskola to dara kvalitatīvi? Absolventi ir konkurēt spējīgi, stājoties augstskolās?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *