Inese Valtenberga

Uzzini, kur talkot Kandavas novadā!

Lielās Talkas koordinatore Kandavas novadā Sandra Bērziņa (tālr. 28304430) informē, ka novadā kopumā viss darbam jau sagatavots: pagastos talkas dienā veicamie darbi mērķtiecīgi saplānoti, atkritumu maisi jau nogādāti un būs pieejami talkošanas vietās.

Lielās Talkas koordinatore Kandavas novadā Sandra Bērziņa (tālr. 28304430) informē, ka novadā kopumā viss darbam jau sagatavots: pagastos talkas dienā veicamie darbi mērķtiecīgi saplānoti, atkritumu maisi jau nogādāti un būs pieejami talkošanas vietās. Sestdien, 27. aprīlī, 9.00 talcinieki aicināti pulcēties Kandavā, pie Tūrisma informācijas centra, novada pagastos pie pagastu pārvaldēm, bet Valdeķu ciemata ļaudis – pie kultūras nama. Kandavā talciniekiem tiks norādīts, kurp doties un ko darīt, kur novietot atkritumu maisus. Pagastos veicamos darbus norādīs pārvaldnieki, kuriem vislabāk zināms, kur un ko šajā dienā vajadzētu padarīt.

Cēres pagastā divus iepriekšējos gadus talcinieki attīrīja ceļmalas, bet šogad plānots pastrādāt pagasta centrā, sapost brīvdabas estrādes apkārtni un iztīrīt senā parka dīķi. Talku koordinē pagasta pārvaldniece Maija Jēce (tālr. 29143828).

Zemītes pagasta pārvaldniece Rita Diduha (25427223) kopā ar saviem  talciniekiem plāno strādāt pie baznīcas un kapsētas apkārtnes sapošanas un vēl citur, kur darba rokas lieti noderētu.

Zantes pagastā talcinieki dosies grābt un sakārtot tuvējos varoņu kapus un piemiņas vietu latviešu cīnītājiem, kurp 11. novembrī visi dodas kopīgā lāpu gājienā. Pagasta pārvaldnieks un talkas koordinators Jānis Kālis (29165796), teic, ka talkas dienā piemiņas vietā plānots iestādīt jaunu ozoliņu, lai tas aug un kuplo varoņu piemiņai, jo vecais ozols savu uzdevumu ir paveicis – tas vairs nezaļo un tā mūžs ir galā. Matkules pagasta ļaudis tīrīs, posīs pagasta centru – ceļmalas, ezera, pagastmājas, kultūras nama apkārtni jaunieši un vietējie ļaudis, kuri cenšas un gādā par aktīvu atpūtu, rosīsies pašu veidotajās atpūtas vietās, sporta laukumā.

Matkules pagastā veicamos darbus un to darītājus koordinē pagasta pārvaldniece Dzidra Jansone (26551070).

Vānes pagasta pārvaldniecei Dainai Priedei (26550459) ieceru, kā allaž, netrūkst – jāsapoš atpūtas parks, turpat līdzās plūstošās upītes pakraste, pati upīte jātīra no pavasara sanesumiem un pār to jāuzslej jauna laipa. Tāpat iecerēts rūpīgāk zemē nostiprināt dekoratīvās sēnes, kas parka teritoriju izdaiļo visa gada garumā. Darba rokas lieti noderētu arī, lai sapostu taciņu, kas, gar ezera malu vīdamās, aizved līdz estrādei.

Valdeķos talcinieki posīs centra teritoriju, autobusa pieturas apkārtni. Te darbus ierādīs kultūras nama vadītāja Brigita Pētersone (28765684).

Teritorijas sakopšanas talku rīko asociācijas «Dzīvesprieks» kolektīvs, kurš priecāsies par katru, kurš 27. aprīlī 10.30 pievienosies viņu pulkam. Talcinieku palīdzība būs nepieciešama parka celiņu sakārtošanā, lapu grābšanā, malkas zāģēšanā un krāmēšanā, puķu dobju veidošanā un augļu koku vainagu veidošanā (darba rīkus gan vajadzētu paķert līdzi). Pēc talkas čaklos palīgus gaidīs kopīga maltītē un jautra atpūta. Talku koordinē Jeļena Isajeva (20210123).

Pēc labi padarīta darba talciniekus pilsētā un pagastos gaidīs kopīgas pusdienas. Talka ir diena, kad sapost apkārtni, sava mājokļa teritoriju, stādīt kokus, veidot puķu dobes jeb pielikt darbīgu roku it visur, kur tas nepieciešams, lai pašiem un citiem būtu prieks.

Par lielgabarīta atkritumiem

Vēl tikai šodien un rīt iespējams atbrīvoties no lielgabarīta sadzīves atkritumiem, kas jāaizved un jānovieto speciāli šim mērķim norādītās vietās. Kandavā: pie šķiroto atkritumu konteineriem «Liepās»; Uzvaras ielā 20 – ķieģeļu nožogojumā pie gāzes grupas, kā arī pie katlu mājām Dārza ielā 1, Ozolu ielā 6A, Kūrortu ielā 7A un pie Kandavas internātvidusskolas katlu mājas. Jaunkandavas iedzīvotājiem tie jānogādā sadzīves atkritumu pārkraušanas stacijā, Daigones ielā 20. Savukārt novada pagastu iedzīvotājiem lielgabarīta atkritumi jānogādā un jānovieto pagastu centros pie katlu mājām, Valdeķos – pie kultūras nama katlu mājas, bet Cērē – darbnīcu teritorijā šim mērķim iezīmētā laukumā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *