Kandavas novadā Lieldienas svin! /FOTO/

Lai arī Lieldienu zaķim pa sniedziņu šogad bija jācilpo, kopējo svētku noskaņu, olu krāsošanas, meklēšanas, ripināšanas un visbeidzot arī ēšanas prieku tas nevienam nespēja sabojāt.

Lai arī Lieldienu zaķim pa sniedziņu šogad bija jācilpo, kopējo svētku noskaņu, olu krāsošanas, meklēšanas, ripināšanas un visbeidzot arī ēšanas prieku tas nevienam nespēja sabojāt.

Lieldienu zaķi, kā allaž bija pūlējušies, bet kāds pavisam īsts pelēcis Lieldienu rītā  Ķiršu ielas rajonā  esot pavisam droši ļepatojis, pārsteidzot gan lielus gan mazus tā, ka pat pusaugu puikam izsprucis neizpratnes pilns jautājums – vai tiešām  zaķis olas slēpis?

Arī Cēres pusē Zaķu ģimenīte Lieldienām gatavojās. Kā zaķu puikas devās olas meklēt un kā pēc tam zaķu tēvs ar zaķu māti viņus pašus meklēja, to uzzināja cērenieki, sekojot līdzi vietējo mākslinieku – bērnu rotaļu un dziesmu grupas dalībnieku, skolēnu un dažu radošo pieaugušo piedzīvojumiem uz skatuves. Pēc tam pasākuma režisore Valija Skarnele visus aicināja izkustēties  rotaļās, jautrās dejās un iesaistīja visādās izdarībās ar krāsainajām lieldienu olām.

Kandavā viesojās Lieldienu zaķis un rūķi no Čučumuižas, rotaļās gāja, dziedāja, mīklas minēja un Lieldienu tradīcijas prātā atsvaidzināja.

Valdeķos un Zemītē Lieldienas un tuvojošos pavasari ieskandināja vietējie vokālisti, bet pēc tam visi ķērās pie olu ripināšanas,  sišanas un ēšanas. Un, protams, šūpošanās. Valdeķu centrā ir trīs šūpoles – citas par citu dižākas, tāpēc šūpoties varēja uz nebēdu un tā arī notika –  šūpoles dīkā nestāvēja! Lieldienu noskaņa valdīja visā novadā.

Vānē visa ciema Lieldienu svinēšana notika svaigā gaisā.

Komentāri

  1. NTZ, nopērciet un iedodiet Inesei jaunu foto aparātu!
    P.S. īpaši acīs iekrita 3.bilde no beigām

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *