Ārkārtas sapulcē atbrīvota SIA «Piejūra» vadība

Vakar, 12. martā, pašvaldības, kuras ir atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma Sia ‘AAS Piejūra’ kapitāldaļu turētājas (Jūrmalas pilsēta, Talsu novads, Tukuma novads, Kandavas novads, Engures novads, Dundagas novads, Jaunpils novads, Mērsraga novada doms, Rojas novads), saņēmušas oficiālu paziņojumu, kas liecina, ka tiek atcelta uzņēmuma valde. Iemesls – konstatēta nesaimnieciska un, iespējams, arī prettiesiska līdzšinējās vadības rīcība. 

Vakar, 12. martā, pašvaldības, kuras ir atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma SIA «AAS «Piejūra»» kapitāldaļu turētājas (Jūrmalas pilsēta, Talsu novads, Tukuma novads, Kandavas novads, Engures novads, Dundagas novads, Jaunpils novads, Mērsraga novada doms, Rojas novads), oficiālu paziņojušas, ka tiek atcelta uzņēmuma valde. Iemesls – konstatēta nesaimnieciska un, iespējams, arī prettiesiska līdzšinējās vadības rīcība.

”Ārkārtas sapulcēs 2019. gada 6. un 12. martā, izskatot Sabiedrības valdes pārskatu par 2018. gada finanšu darbību, Sabiedrības valdes plānu un priekšlikumus uzņēmuma maksātspējas uzlabošanai, iepazīstoties ar AS «Swedbank» sniegto informāciju, uzklausot neatkarīgā revidenta – SIA «Auditorfirma inspekcija»– viedokli un iepazīstoties ar Tukuma novada domes speciālistu izlases kārtā veikto Sabiedrības iepirkumu un finanšu dokumentu pārbaudi, ir konstatējuši faktus, kas norāda uz Sabiedrības valdes nesaimniecisku un, iespējams, prettiesisku rīcību, neapzinātu vai apzinātu bezdarbību un iespējamiem normatīvo aktu pārkāpumiem.

Ņemot vērā konstatēto paziņojam, ka Sabiedrības valde ir zaudējusi kapitāla daļu turētāju (dalībnieku) uzticību un pilnā sastāvā tiek atsaukta Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likuma 74. panta otrās daļas 1. punkta noteiktajā kārtībā. Ar dalībnieku sapulces lēmumu par Sabiedrības pagaidu valdes locekli 2019. gada 12. martā ir iecelts Ēriks Zaporožecs kura galvenais darba uzdevums ir nodrošināt nepārtrauktu sadzīves atkritumu pakalpojuma sniegšanu, organizēt Sabiedrības iekšējās revīzijas veikšanu, 2018. gada pārskata sagatavošanu un 2019. gada budžeta izvērtēšanu, kā arī regulāru kapitāla daļu turētāju (dalībnieku) informēšanu par situāciju uzņēmumā. Pēc revīzijas ziņojuma saņemšanas dalībnieki lems par tālāko rīcību atbilstoši Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likumam. Pēc pagaidu pasākumu veikšanas tiks lemts par Sabiedrības valdes skaitlisko sastāvu un atklāta konkursa izsludināšanu uz valdes locekļa amatu,” rakstīts uzņēmuma Piejūra izplatītajā oficiālajā paziņojumā.

Uzņēmums uzsver, ka  pieejamie pakalpojumi tiks nodrošināti bez pārtraukuma esošajā apjomā!

Vairāk lasiet piektdienas, 15. marta, laikrakstā. 

Komentāri

 1. Zaporožecs tas skan lepni, kā nekā padomju autobūves augstākais sasniegums.
  Bet ,ja nopietni, tad kāda mums klientiem par to daļa , galvenais, lai izved pēc grafika un tarifs momentā nelec debesīs, tas ka kāpj par santīmiem arī nav nekas.

 2. Vadības maiņa nenozīmē pakalpojuma izbeigšanos.
  Un līgumu liek noslēgt likums nevis Piejūra.
  Neslēdziet līgumu, policija Jūs sodīs, jo gan valsts gan pašvaldību saistošie noteikumi paredz līgumu par atkritumu izvešanu.

 3. KO, āzis jeb Zaporožecs – tikko no Ozolniekiem atlaistais darbonis,šķēlists, Jūrmalas ”saimniekošanas” ieliktenis – tagad uzdzīvos pa mūsu atkritumiem?! Jūs ko – nopietni?!

 4. Mani arī apmierina gan pakalpojums gan attieksme.Domāju,ka sākas atkritumu biznesa pārdale.Nebrīnīšos,ka tulīt valdē būs zvaigznes k-gs vai metāla k-gs.

 5. tak zirgam skaidrs, kāds vienkārši sev atradis labu siltu piržamkrēslu, un tas kāds drīz kā kaka uzpeldēs, ja jau nav uzpeldējis.

 6. Ši ir labākā izvešanas firma kas ir bijusi.vis laikā tiek izvests.var sarunāt papildus izvešanu un rēķins katru mēnesi.

 7. patērētāji vērtē no savas puses, ka viss ir ok, savukārt no biznesa viedokļa puses galīgi garām – nevajag aizmirst ka jebkurš sia vai as ir dibināts ar mērķi gūt peļņu

 8. Piekrītu Tukumam par biznesa viedokli,protams jastrādā un jāpelna ,bet ir viena nianse-pašvaldības uzņēmums kuram janodrošina pašvaldības funkcija-atkritumu izvešana,iedzīvotājiem kā obligāts pasākums.bez alternatīvas,nav svarīgi vai konkurs ir vai nav,bet bez izvēles iespējām uz pakalpojuma sniedzēju.Ideāli iedzīvotājam,ka uzņēmums pelna uz blakus nozarēm,un uz obligāto ir minimāla peļņa.Nav jau liela māka uzlikt izdevumu cenu un uz priekšu no katra maciņa.Tā jau ir tā atšķirība pēc būtības pašvaldības vai privāts uzņēmums.

 9. Tukumnieki neaizmirstat,ka šis uzņēmums ir izveidots par jūsu naudu!Šim uzņēmumam ir jāstrādā priekš iedzīvotājiem,nevis priekš peļņas!Nekur nevaru atrast,cik tad Tukuma novadam ir peļņa no šī uzņēmuma un kur šī nauda ir izlietota!

 10. Piejūrā tāpat kā Rīgas uzņēmumos – visi savējie. Kāda atlaistā valdes locekle speciāliste atkritumu apsaimniekošanā? Darbinieki – visi “savējie”- draugi, draudzenes un ģimenes locekļi, sākot no dažāda ranga speciālistiem, grāmatvežiem un sabiedriskā attiecība speciālistiem. Nekur nav dzirdēts, ka sab. att. speciālists būtu komunicējis ar sabiedrību. Jaunumus uzzinām no NTZ un Domes sēdēm.

 11. O jā,nupat tik palicis skaidrs ka kaut kas nav kārtībā,pat kaķiem jásmejas,varbut verts atcereties ka tika dibinats šis uzņemums,un kas viņu vadīja!!!bet tam japiebilst kā arī kvalitāte pakalpojumam nekāda,Eco Baltija Vide pie daudzstavu ekam bija super ērti konteineri,vienmēr pēc konteineru izberšanas viss tika savakts, satirits ,Piejurai ir tieši preteji,funkcionali nelietojami lieli konteineri tamdēļ gandriz regurāli visi vāki vaļā,pēc izberšanas nekas netieku savakts utt.Varam tik minēt cik naudas atkal ir izgājis ceru šiem kontiņiemte tika pieminēta Tilde sia,o jā tas ir tieši tāds pats grābeklis,mākslīgi veidots uzņēmums kurš dublē jau esošu uzņēmums darbu un pumpē nodokļu maksātāju naudu ,jautājums kapēc ir šāds uzņemums?

 12. Ance kādu mantu pīpē, ja tādi gluki rādās?Kāds serviss vajadzīgs atkritumu izvešanai, vai kafijas krūzi vajag atnest pēc konteinera izvešanas.Man nav nekādu sūdzību, izved pēc grafika , nav bijusi tāda reize , kad pēc grafika nav izvests, cena arī nav liela 3,09 eiro mēnesī par 0,24m3 konteineru.

 13. Būtu vēl lētāk, ka bijušie valdes locekļi nebraukātu ar krutiem autiņiem, iegādātiem uz līzinga, ja būtu lētāka transporta noma, ja būtu izvērtēta lētākā degvielas cena, ja ….., u.t.t. Varu piekrist, ka privātos konteinerus izved normāli, vienīgi vajadzētu elastīgāku grafiku maiņas pieteikšanu, bet daudzdzīvokļu māju konteineru laukumi ir atbaidoši.

 14. Arī šoreiz par pārkāpumiem neatbildēs Ruža, bet ielikteņi – valde. Smalki viss izplānots jau sen.

 15. Pilnīgi piekrītu viedoklim pa daudzdzivoklu māju tuvumā esošajiem konteineriem !!pilnīgs bardaks, konteineri nekādi , p0alūkojiet kas darās kad vecāks cilvēks grib to vāku attasit !! tas nav iespējams , pusvāks ir tik šaurs ka var ievietot cukurtūtiņu, ja ko lielāku tad jātaisa viss lielais vāks vaļā, un to var tāds būdīgs vīrietis, līdz ar to tie lielie vāki ir vaļā, un vasarā skats bija mega kruts , mušu bari utt.!!par sakoptību pēc izbēršanas vispār nav ko runāt, jā Eco Baltijai bija super serviss un draudzīgākas cenas tā lūk !!

 16. …………Arī šoreiz par pārkāpumiem neatbildēs Ruža, bet ielikteņi – valde. Smalki viss izplānots jau sen…….
  Bet protams :):):):

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *