Jūnija pirmā nedēļas nogale Tukuma pusē

Nedēļas nogalē, kad sagaidām pirmā vasaras mēneša sākumu, Tukuma puse aicina uz dažādiem aktīviem un izzinošiem pasākumiem. Jaunpils pusē ar interesantu programmu tiks svinēti novada svētki, Šlokenbekas muižā norisināsies pasākums «Slocenes stāsti», Tumē un Lapmežciemā tiks svinēti Bērnu svētki, savukārt Pilsētas parkā Tukumā ar koncertu tiks atklāta parka vasaras sezona.

Nedēļas nogalē, kad sagaidām pirmā vasaras mēneša sākumu, Tukuma puse aicina uz dažādiem aktīviem un izzinošiem pasākumiem. Jaunpils pusē ar interesantu programmu tiks svinēti novada svētki, Šlokenbekas muižā norisināsies pasākums «Slocenes stāsti», Tumē un Lapmežciemā tiks svinēti Bērnu svētki, savukārt Pilsētas parkā Tukumā ar koncertu tiks atklāta parka vasaras sezona. Arī Tukuma pilsētas Kultūras nams aicina kopā ikvienu, kam tuva deja, bet Lapmežciemā būs iespēja vērot karatē sacensības, savukārt Tumē – suņu daudzcīņu.

Jau piektdien, 31.maijā Jaunpilī  sāks svinēt Jaunpils novada svētkus. Piektdien no pulksten 18.00 Jaunpils muzejā tiks atklāta izstāde “Jaunpils novads” – ar patstāvību un pāri visam neatkarību”. Izstāde būs skatāma līdz 31.augustam. Savukārt pulksten 19.30 no Viesatu-Tukuma ceļa krustojuma līdz Jaunpils parka estrādei norisināsies iedzīvotāju, amatiermākslinieku kolektīvu, organizāciju un uzņēmumu svētku gājiens. Pēc gājiena pulksten 20.00 svētku koncerts “Tavas saknes Tavā zemē” Jaunpils parka estrādē.

Svētki sestdien, 1. jūnijā iesāksies pulksten 12.00 ar sporta aktivitātēm Jaunpils vidusskolas teritorijā, bet visas dienas garumā darbosies Amatnieku un mājražotāju tirdziņš, būs ielu vingrotāju priekšnesumi, radošas aktivitātes un netradicionālo auto izstāde, kā arī dažādu kolektīvu priekšnesumi. Vakarā, pulksten 20.00 Jaunpils parka estrādē visi aicināti uz mīlas rokbalādēm un ne tikai koncertā “Tu un es”, kurā uzstāsies Aija Andrējeva, Alex, Harijs Zariņš un grupa “Colt”, kā arī Jānis Buķelis, Antra Stafecka un Ervīns Rāmiņš. Pēc koncerta turpat Jaunpils parka estrādē zaļumballe ar grupu “Lauku muzikanti”.

Savukārt svētku trešā diena –  2. jūnijs iesāksies ar Dievkalpojumu pulksten 10.00 Jaunpils baznīcā. No pulksten 11.00 līdz 14.00 Jaunpils kultūrvēsturiskajā centrā tiks piedāvātas dažādas izklaides; aktivitātes norisināsies Jaunpils ūdensdzirnavās, Amatu mājā, Viduslaiku sētā “Niedru lija” un Jaunpils pils laukumā. Pulksten 14.00 visi klasiskās mūzikas cienītāji aicināti uz Jaunpils baznīcu, kur norisināsies kamermūzikas koncerts un piedalīsies mākslinieki – Inese Romancāne, Ieva Šablovska un Ainars Šablovskis. Programmā dažādu laikmetu un stilu mūzika – no tautasdziesmas līdz mūsdienu populārajām melodijām.

Šlokenbekas muižā sestdien, 1. jūnijā pulcēsies sportisku aktivitāšu cienītāji, jo te norisināsies veselīga un dabai draudzīga dzīvesveida pasākums “Slocenes stāsts”, atdzīvinot Tautasdziesmas maratona ideju. Skrējiens būs Šlokenbekas muižas apkaimē, gleznainās Slocenes upes krastos. Pasākums būs kā spēle, jo par katru noskrieto apli dalībnieki saņems jostas fragmentu un, jo vairāk noskrieti apļi, jo garāka josta! Reģistrācija pasākumam no 8.30.
Savukārt muižas pagalmā no pulksten 11.00 darbosies amatnieku tirdziņš ar amatu rādīšanu un dižošanos, būs “Baltās dūjas” ugunsrits un tautasdziesmas, zvejnieka aroda iepazīšana, informācija par pirts rituāliem profesionālu pirtnieku vadībā kā arī burbuļi, mīmi un radošās darbnīcas bērniem. Pulksten 16.00 visi aicināti uz koncertuzvedumu “Iz Slocenes pūra lādes”, bet pulksten 16.30 atrakcija Umurkumurs, savukārt pulksten 19.00 grupas “Dzelzs Vilks” koncerts. Ieeja pasākumā bez maksas, izņemot sporta aktivitātes atsevišķas darbnīcas.

Sestdien, 1. jūnijā, kad visur tiek atzīmēta Starptautiskā bērnu aizsardzības diena, arī Tumē norisināsies svētki bērniem. No pulksten 12.00 būs piepūšamās atrakcijas, sportiskas stafetes, izbraucieni ar retro auto, izjādes zirgu pajūgā un ar poniju kā arī zemessardzes paraugdemonstrējumi. Savukārt pulksten 14.00 sāksies Putu ballīte, bet 16.00 Kaspara Markševica koncerts “Visam savs laiks”.

Lapmežciema parka estrādē sestdien, 1. jūnijā pulksten 13.00 visi bērni aicināti uz pašdarbības kolektīvu koncertu “Vasaras raibumiņi…”, kura noslēgumā paredzēta jautra disenīte un darbosies piepūšamās atrakcijas un bufete.

Arī Slampē 1. jūnijā, atzīmējot Starptautisko bērnu aizsardzības dienu, pie Slampes Kultūras pils pulksten 13.00 tiks svinēti Bērnu svētki. Tajos bērnus priecēs Burbuļu ballīte kopā ar Smurfeti. Būs dejas Dj Gunchs pavadījumā, kā arī konkursiem un balvas.

Sestdien, 1. jūnijā pulksten 14.00 notiks vasaras sezonas atklāšana Tukuma Pilsētas parkā ar tradicionālo bērnu popgrupu festivālu “Punktiņi aicina”. Svētkos piedalīsies vairāku vecuma grupu dziedātāji no Tukuma vokālās grupas “Varavīksne”, bet viesu statusā uzstāsies “Sienāzēni” no Auces.

1. jūnija vakarā pulksten 20.00 visi, kam tuva deja, tiek aicināti uz modes deju studijas “Demo” sezonas noslēguma koncertu “Vērtības” Tukuma kultūras namā . Varēs redzēt labākās oriģinālhoreogrāfijas, kas mīsies ar domām un apcerējumiem par cilvēka, par mūsdienu jaunieša vērtībām šajā dinamiskajā laikmetā.

Savukārt svētdien, 2 .jūnijā visi cīņas sporta cienītā aicināti uz Lapmežciemu, kur no pulksten 10.00 norisināsies Artūra Rancāna karatē kausa izcīņa. Tajā piedalīsies gan pieredzējuši, gan jauni sportisti no dažādām Latvijas pilsētām.

Ja esat suņu mīlis, tad svētdien pulksten 11.00 jādodas uz Latvijas sporta suņkopības federācijas rīkoto “Tumes kausu” komandu individuālajās sacensībās “Nacionālā suņu daudzcīņā”. Tajā piedalīsies sportisti ar dažāda lieluma, vecuma, šķirnes un bezšķirnes sunīšiem no Latvijas novadiem. Norisies vieta –  Tumes sporta laukums. 

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *