Irlavas interešu klubiņš nosvinējis savu divdesmitgadi

Pagājuši jau 25 gadi, kopš aktīvas irlavnieces izlēma satikties Dāmu klubiņā. Tas notika tolaik vēl vecajā kultūras namā, kur tika nolemts kopā darīt labus darbus. Jau 20 gadus viņas vieno «Irlavas interešu klubiņš», biedrība, ko 2007. gadā izveidoja Antra Erzama, Santa Podniece un Jekaterina Sipoviča.

Svētku dienas, 2. decembra, pievakarē amatierteātra dāmas Ieviņas Vītiņas vadībā gādāja, lai interesenti būtu gan viesiem, gan pašām biedrības dalībniecēm, līdz ar to bija gan svētku runas un apsveikumi, gan atskats vēsturē.

Darbu sarakstā – visdažādākie sasniegumi

Gana garajos gados izveidojies garš paveikto darbu saraksts, ar ko biedrība palīdzējusi pagastam kļūt skaistākam un sakoptākam, bet pašiem irlavniekiem – zinošākiem, veiklākiem un darbīgākiem. Daudzas lietas izdarītas ar pašu un ģimeņu spēkiem – vai tas būtu tradicionālais tirdziņš, vai aizsargtīkla gatavošana Ukrainas karavīriem, vai Lāčplēša kara ordeņa karavīru kapu kopšana un vēl citi darbi. Vienlaikus liela daļa darbu un projektu paveikta ar pašvaldības un dažādu projektu līdzfinansējumu, piemēram, viens no lielākajiem veikumiem bija tiltiņa ierīkošana parkā, kā arī pirms dažiem gadiem sakopta autobusu pieturas ēka, bet jaunākais veikums ir ar pagasta iedzīvotāju kopīgiem spēkiem ierīkotais Ziemassvētku namiņš. Biedrība gādā gan par aktuāliem puķu stādījumiem pie pagastmājas, gan slavenākā irlavnieka Jāņa Bētiņa atceres vietā. Vēl ar «Irlavas interešu klubiņa» gādību notikuši daudzi radoši un izzinoši pasākumi, un, kas svarīgi, – vien retais no tiem bijis tikai pašai biedrībai vien domāts, – lielākajā daļā tā aicinājusi piedalīties kā mazus, tā lielus irlavniekus. Tā par tradīciju kļuvusi Ziemassvētku labdarības akcija «No sirds uz sirdi», kurā biedrība ciemojas pansijā «Mežrozītes», turklāt dara to ne tikai svētku laikā, bet arī citos brīžos. Jau pirms daudziem gadiem uzsākta sadarbība ar gotlandieti Oskaru Petersonu, kas, neraugoties uz 1. decembrī nosvinētajiem 82 gadiem, arvien palīdz tiem, kam klājas grūti.

 

Plašāk lasāms otrdienas, 6. decembra laikrakstā ŠEIT===========>>>>>>>>>>>>>>>>>

Komentāri

  1. I like this post, enjoyed this one appreciate it for putting up. “Abortion is advocated only by persons who have themselves been born.” by Ronald Reagan.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *