Ieteikumi drošai un ērtai talkošanai

27.aprīlī no 9.00 vienlaicīgi visā Latvijā norisināsies Lielā Talka.  Savu talkošanas vietu varēja pieteikt līdz 25. aprīļa 14.00. Ja tas nav izdarīts, jāpievienojas kādai no gandrīz 1300 pieteiktajām talkošanas vietām visā Latvijas teritorijā.

27.aprīlī no 9.00 vienlaicīgi visā Latvijā norisināsies Lielā Talka.  Savu talkošanas vietu varēja pieteikt līdz 25. aprīļa 14.00. Ja tas nav izdarīts, jāpievienojas kādai no gandrīz 1300 pieteiktajām talkošanas vietām visā Latvijas teritorijā. Sev tuvāko talkošanas vietu var jautāt tuvākajā pašvaldībā Lielās Talkas koordinatoram vai noskaidro mājas lapā www.talkas.lv 

Ja kāds nevēlas talkot, var piedalīties “atkritumu medībās”. Ieinstalē savā telefonā aplikāciju VIDES SOS un ej piesārņojuma medībās. Tad sūta info, vai ieliek  soc. kontos, to ko “nomedījis”. Atbildīgās institūcijas šo pieteikumu saņems un tām piesārņotā vieta būs jāsakopj.

Kur saņemt atkritumu maisus?

Ņemot vērā Lielās Talkas šā gada uzstādījumu – šķirošanu, visi pieteikto talkas vietu talkotāji saņems divu krāsu atkritumu maisus – baltus un zilus. Zilie maisi ir paredzēti visa veida plastmasas atkritumiem, kuri vēlāk nonāks otrreizējā pārstrādē, bet baltie maisi – pārējiem atkritumiem. Atkritumu vākšana notiek tikai šajos maisos, kurus pēc talkas savāks un izvedīs atkritumu apsaimniekotājs. Ja atkritumi tiek savākti citos maisos, atkritumu apsaimniekotājam nav pienākums tos savākt. Plašāku informāciju par to, kur saņemt maisus sniedz konkrētā novada koordinators. Maisi  pie koordinatoriem tiks nogādāti jau piektdien, dienu pirms talkas.

Kur atstāt piepildītos maisus?

Par Lielās Talkas atkritumu maisu savākšanu un izvešanu ir atbildīga attiecīgā pašvaldība. Savus piepildītos maisus jāatstāj TIKAI reģistrētajā talkas vietā un par to atrašanās vietu jāinformē talkas atbildīgais. Neskaidrību gadījumā zvanīt savas pašvaldības talkas koordinatoram.

Ko iesākt ar aizdomīgiem atkritumiem un mirušiem dzīvniekiem?

Ja talkojot ieraugi izlietotas injekcijas šļirces, pudeles ar ķīmiskiem vai nenosakāmiem šķīdumiem, akumulatorus, kā arī citus bīstamus atkritumus – neaiztiec tos. Par šādu priekšmetu atrašanās vietu jāinformē talkas Atbildīgais. Ja, talkojot dabā vai pilsētas teritorijā, uzej mirušu dzīvnieku – neaiztiec to, bet gan ziņo attiecīgajai pašvaldībai. Savukārt, ja ieraugi vairāk nekā divus ievainotus vai bojā gājušus dzīvniekus, ziņo operatīvajam dienestam pa tālruni 112.

 

Kā apģērbties?

Talkojot noteikti lieto darba cimdus! Iesakām vilkt garās bikses un kreklu vai jaku ar garām piedurknēm. Kājās velc slēgtus apavus ar pietiekami cietu, biezu zoli, lai pēdās neieduras kāds nepamanīts stikls vai ass priekšmets. Galvā liec cepuri vai lakatu. Šāds apģērbs pasargās arī no ērču kodieniem!

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *