Visatļautība zeļ un plaukst

Visatļautība zeļ un plaukst, un nebūt ne tāpēc, ka tuvojas vasaras saulgrieži un pirmsjāņi Latvijā ir viszaļākais laiks. Tā it kā bijis vienmēr – kā jau pie cilvēkiem, kuriem, tā sacīt, nekas cilvēcisks neesot svešs.

Re, Burova kungs no Rīgas domes atskārtis, ka nodibinājums „Riga.lv” jālikvidē (beidzot, beidzot, beidzot!), jo esot sabojāts, sačakarēts, degradēts. Paši nodibināja, paši naudiņu tērēja uz nebēdu, paši paši to gotiņu (rīdziniekus) slauca, cik spēja, nu pēkšņi kļuvuši godīgi? Vai arī – bail tomēr, ka par visu sadarīto būs jāatbild? Ja likuma priekšā visi esam vienlīdzīgi…

Latvija – it īpaši Rīga – tagad izrādās pilna ar visdažādākajiem konsultantiem, kuri visu tik lietpratīgi un profesionāli nokonsultējuši, ka tagad visa valsts jūtas kā vista piķī: tiklīdz izvelc knābi, tā iestieg aste, kamēr izvelc asti – tā knābis no jauna piķī… Izrādās, ka aste – kā pakaļā, tā pakaļā…

Ne tik sen ievēlētie Saeimas deputāti tūlīt pat sākuši pa savam apzināties situācijas, kurās nu kļuvuši „vienlīdzīgāki par citiem”. Izrādās, ka ne vien likumus dažs iemanījies apiet ar līkumu, un, šajā procesā nelaimējoties, tagad gaida savu tiesas dienu, bet pat Ceļu satiksmes noteikumus ne viens vien iemanījies ignorēt it kā „valstiski nozīmīgas” steigas dēļ, nemaz jau nerunājot par tādu „sīkumu”, kā caurlaide braucienam caur Jūrmalu. Bet varbūt, ka Linda Liepiņa un Aldis Gobzems, kuri taču vienmēr paši bijuši tie godīgākie un ar putām uz lūpām cīnījušies par taisnīgumu un godīgumu visos līmeņos un visas Latvijas mērogā, nav kautrējušies norādīt uz citu pārkāpumiem, pēkšņi piemirsušu uz sevi paskatīties? Frakciju telpās nav spoguļu? Taupa savus trūcīgos līdzekļus? Tāpat kā tie pārējie, kuri atļaujas neievērot ātrumu, ceļazīmes un citus „sīkumus” uz ielām un ceļiem, kopš kļuvuši par „vis vis vienlīdzīgākajiem”?

Pašvaldību lietu ministrs, apbraukājot Latviju, atzinis, ka jāsamazina pašvaldībās strādājošo skaits… Ko nu? Ko tagad darīs, kur godīgu darbu ņems priekšnieku draugi un tuvinieki un citi pietuvinātie, kuri jau paspējuši „uz vietām” iziet savu pirmo „visatļautības skolu”?

Atceros, kā TV pārraidē, ar deputāta Kaimiņa dibinātās partijas darbību neapmierināts juzdamies, kāds nikns laucinieks krāsnī dedzināja KPLV pelēko krekliņu ar it kā visnotaļ pareizo uzrakstu, ka jāsāk ar sevi – tā viņš acīmredzot izprata sākšanu… Cik ļaužu šodien pa Latviju staigā ar šādi aprakstītiem krekliņiem? Vai viņi jau ”sākuši ar sevi”? Varbūt vienkārši gaida, kad tas apģērba gabals novalkāsies? Praktiskie latvieši taču!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.