Vai tiešām par tīrību sportā cīnāmies?

Vai tie, kas apmierināti ar Starptautiskās olimpiskās komitejas lēmumu diskvalificēt Krievijas komandu, ir gatavi piedalīties antidopinga spēlē bez skaidri definētiem noteikumiem, kur teju vienīgi sportista piederība noteiktai valstij nosaka viņa likteni?

Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis norādījis, ka Rio olimpiskajās spēlēs Krievija neesot tikusi sodīta, jo nebijis tik daudz pierādījumu – toreiz lēmums vairāk bija balstīts uz emocijām. Tātad, vienīgi balstoties uz lēmumu pieņēmēju instinktīvām sajūtām, uz savu pēdējo olimpiādi netika, piemēram, Jeļena Isinbajeva, jo Krievijas vieglatlētiem dalība olimpiskajās spēlēs bija liegta. No citām valstīm varēja piedalīties arī tie sportisti, kas bija izcietuši sodu par dopinga lietošanu, bet no Krievijas nevarēja piedalīties pat tie vieglatlēti, kas dopinga lietošanā nebija pieķerti ne reizi. Kāpēc tad netika aizstāvētas “tīro” sportistu tiesības piedalīties spēlēs? Interesanti, kāda būtu mūsu reakcija, ja par dopingu diskvalificēto hokejistu Ralfa Freiberga un Vitālija Pavlova dēļ olimpiādē nevarētu startēt brāļi Dukuri? Starp citu, kā vēsta SOK antidopinga noteikumi, ja olimpisko spēļu laikā komandu sporta veidā pozitīvas dopinga analīzes tiek konstatētas vairāk nekā vienam sportistam, vienība var tikt diskvalificēta vai pret to var piemērot citas sankcijas. Par sankcijām pret Latvijas hokeja komandu pēc Soču olimpiādes nav nekas dzirdēts – laikam jau tāpēc, ka atrodamies pareizajā frontes pusē…

Nē, protams, šai dopinga sāgai nav nekāda politiskā fona! Tā ir tikai sakritība, ka Maskavas antidopinga aģentūras bijušais vadītājs Grigorijs Rodčenkovs – bijušais “ķīmiķotājs”, tagad cīnītājs pret dopingu – savus materiālus publisko lēni un pamazām, lai ilgāk pieturētu savu ienākumu un nozīmības avotu, un – kāda sakritība! – tieši pirms nozīmīgiem starptautiskiem pasākumiem liek galdā jaunus atmaskojumus… SOK prezidents Tomass Bahs izteicies – ja Krievija cienīgi (zem šī vārda laikam slēpjas valsts ietekmētas dopinga sistēmas publiska atzīšana un 17 miljonu samaksāšana antidopinga sistēmas uzlabošanai?) pieņems sankcijas, tad dopinga lieta tiks izbeigta. Bet vēl viņš bildis – ja būs jauni dati, tad, protams, būs jauni mēri un sankcijas. Tas, ka Rodčenkova printeris tik ātri nerimsies, ir skaidrs, tātad – dopinga sāgai gals nav redzams – vismaz līdz pasaules čempionātam Krievijā noteikti ne. Un pa vidu sportisti – skeletonists Aleksandrs Tretjakovs kopš 2016. gada diskvalificēts divas reizes un divas reizes atcelta diskvalifikācija – izšķirošu pierādījumu neesamības dēļ. Vai tad šajā jezgā Pasaules antidopinga aģentūras jeb WADAS pārstāvji ne pie kā nav vainojami? Viņi taču akreditēja Soču laboratoriju! Ja reiz sportā valda tāds bardaks, ka drošībnieki atver neatveramas mēģenes un vazājas pa laboratoriju kā saimnieki, vai tad organizācija, kas saņem 30 miljonus, lai apkarotu dopingu, nav steidzami jāreorganizē? Tomass Bahs izteicies, ka WADU nedrīkst sodīt – tā esot upuris. Tad jau ierēdņu mahināciju upuris ir arī Krievijas valsts – kāpēc to sodīt? Kāpēc dažādu valstu un ideoloģijas politiķu, administratoru un funkcionāru ķīviņos par vienīgo taisnību, arī varu un naudu sportistiem jāpaliek  ķīlniekos?

Komentāri

 1. Labs raksts. Priecē, ka uz vispārējā latvju bāleliņu gaviļu fona atskan arī kāda situāciju saprātīgi vērtējoša balss. Un nedod Dievs badīgajiem latviešiem pazemoties un pieņemt Krievijai atņemtās medaļas!

 2. Vai tiešām “cienījamās” žurnālistes rakstītais ir redakcijas viedoklis? Vai vienkārši skolotāja “nenolaižas” līdz sportistu līmenim? Vai tiešām žurnāliste domā, ka nabaga Krievijas sportisti ir – “balti un pūkaini”? Šoreiz sleja ir vienkārši murgaina.

  1. Ierunājās viens “mūstautiešu balto un pūkaino”sportistu aizstāvis,kurš tic ka pastalnieki tik uz štovētiem kāpostiem un speķi savus sportiskos sasniegumus kaķīši…a autore malacis par uzdrīkstēšanos citādu viedokli paust

 3. Tie laiki, kad lai kļūtu par čempionu , pietika ar Dieva doto talantu, mammas ceptajām karbonādēm un svara bumbu cilāšanu,sen pagājuši.
  Sportā jau sen sasniegta cilvēka spēku robeža, tagad notiek cīņa par sekundes tūkstošdaļām un milimetriem.
  Tieši tāpēc tiek liktas lietā smalkās tehnoloģijas katras sportista kustības analīzei un biotehnoloģijas , tai sakitā pulverīši jeb ”saibas”.

  Lielvalstīm sports jau sen kļuvis par krāniņu mērīšanās sacensībām.
  Krievijai kā PSRS mantiniecei tas izpaužas jo īpaši spēcīgi, bet, zinot krievu atpalicību un paviršību, nav jābrīnās , ka krievi pagaidām palikuši ”jaņos” šajā sacensībā.

  Zināmā mērā dopingu var salīdzināt ar jaunajām narkotikām, rodas jaunas , kuras vēl nav aizliegtas, un tā tas vāveres ritenis turpina griezties- vieni izgudro jaunas , bet citi domā kā tās aizliegt.

 4. Laikam tiešām ir vārda brīvība, ja redaktore, kas ir atklāta rusofobe, pieļāva šā patiesā, izsvērtā raksta publicēšanu. Ir jābūt zināmai drosmei, lai pateiktu skaļi to, ko daudzi, kam smadzenes nav izskalotas, jau sen ir sapratuši. Un mūsu ragaviņu šļūcējien nevajadzētu cerēt uz citu neveiksmi, bet pirms starta ieēst zirņus ar speķi, tad būs reaktīvs ieskrējiens un ‘pirmā vieta noteikti.

 5. Piekrītu, ka šajā gadījumā ir daudz par daudz politikas. Tomēr ir būtiska atšķirība starp Latviju un Krieviju – mums nav valsts piesegtas dopinga sistēmas (nevaram tādu atļauties!:)). A vo par Krieviju, kur sports vienmēr bijis kaut kas pārspīlēti svarīgs, man pārliecības nav…

   1. Kam brāļi, ka ne. Ja jāizvēlas, es labāk pie eiropiešiem, nekā pie sasodītās Putinlandes. Bet nu gribas jau letiņam to cartētiņu – lai pašam nav jādomā un savu pakaļu jākustina:)

   2. KF ir brāłu zeme tāpēc, ka te tik daudz to brāłu kapu?
    Paldies, iztiksim bez viñu brāłu mīlestības (bjot – značit łubit?)!
    Pat šeit trollēni salīduši…

      1. Tātad pēc galēji nacionāli noskaņotu pajoļu domām iznāk, ka Hitleram bija jāuzvar un visu antihitleriskās koalīcijas valstu iedzīvotāji, kuri ar ieročiem rokās pretojās nacistu iebrucējiem, bija vienkārši muļķi. Gudri kā vienmēr bija tikai mūsu bāleliņi ar lunkanajām muguriņām, kuri bija ar mieru kalpot jebkurām salašņām, ja no tā ir kāds labums pašu miesai.

   3. Par jeņķu godaprātu nav jāšaubās. Tur daudz slimo piedalās. Visi, kam vajag, ir ar ārstu zīmēm un dzer zāles, ne dopingu. Bet kad viņu veselie sāks piedalīties, tad tik mēs redzēsim brīnumus

 6. Raksta autors vēl joprojām dzīvo pagātnē.Nu nav vairs padomju savienība(pasaules naba).Jēga no rakstītā 0.Pameklētu vairāk info,raksts tāds pats kopēts,kā sporta centram!

  1. Komentētājs Rongo laikam nemāk lāga izprast tēmu, par ko raksta savu komentāru. Pirms ko komentēt, vajag saprast, par ko ir runa, tag nebūs jāraksta kaut kāds murgs ne par tēmu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.