Bērnu zīmējumi Kristīnes Misānes atbalstam

Vai Dānijā svarīgas Eiropas vērtības un cilvēciskais saprāts?

Visos ziņu portālos, laikrakstu slejās lasāma  informācija par nelaimē iekļuvušo Kristīni Misāni. Protams, jāatzīst, ka Kristīne, izdarot savas izvēles dzīvē, ir kļūdījusies un nu par to jāmaksā. Par kļūdām aizvien ir jāmaksā, tikai jautājums, kāda ir izdarītās kļūdas cena. Jā, dažkārt tā ir arī dzīvības cena, bet ne šobrīd, ne tagad, ne šajā gadsimtā, ne valstīs, kur cīnās pret vardarbību, kur tiek cienītas, godātas, ievērotas Eiropas vērtības, kur valda saprāts! Cerība mirst pēdējā, tāpēc novēlu Kristīnei spēku izturēt un ceru, ka viņa atgriezīsies  Latvijā, lai būtu kopā saviem bērniem!… Ceru, kas savu artavu tajā sniegs arī vakar Valsts prezidenta Egila Levita tieši šī gadījuma risinājumam sasauktā atbildīgo institūciju pārstāvju sanāksme…

Taču… lasot komentārus pie dažādām informācijām par šo, visnotaļ traģisko notikumu gaitu, pārsteidza cinisms, neiejūtība, līdzcietības trūkums, rupjība un pat agresija tajos. Saka, ka izteikts vārds neaiziet nebūtībā, bet uzrakstīts vārds ir vēl paliekošāks.  To kādreiz lasīs arī Kristīnes bērni, par kuriem vardarbīgie  komentētāji – soģi acīmredzot – šobrīd  nedomā. Tiesa gan, daži īpaši vardarbīgi un šovinistiski komentāri dažos portālos tika dzēsti. Diez vai tēvs bērnam ar to mīļāks kļūs, ja kāds no komentētājiem apgalvo, ka tēvam arī pienākas bērns, it kā bērns būtu kāda lieta, kas ar varu paņemama. Mīlestība ir jāpierāda, jānopelna, jāapliecina. Kaut viens cilvēcīgi būtu padomājis, ko šobrīd varētu  just un pārdzīvot  Kristīnes bērni! Un ne jau tikai Kristīnes stāstā vien bērni nereti ir kā ķīlnieki vai ierocis cīņā starp tēvu un māti. Arī mums tepat, Latvijā, tādu gadījumu nav mazums, ka vienam no vecākiem bērns ir tikai un vienīgi ierocis, lai ieriebtu otram. Un tā bērnībā piedzīvotā agresivitāte, līdzcietības trūkums dažkārt  sazeļ no paaudzes paaudzē. Nožēlojamākais, ka šie komentāru rakstītāji tādi brašuļi vārdos ir tikai tad, ja ir iespēja paslēpties aiz segvārda, ja rakstītājs ir anonīms. Šī anonimitāte nereti ļauj publiski izliet veselu samazgu spaini, nekādu atbildību par to nenest. Tā ir arī labvēlīga augsne interneta troļļiem.

Interesanti arī, ka šajā visai traģiskajā situācijā dažs cenšas šo situāciju izmantot kaut kādu savu īpašāku mērķu sasniegšanai, rakstot, ka, piemēram, ja Kristīni Misāni izdos Dienviāfrikai, tad Krišjāņa Kariņa valdībai jāatkāpjas…   Bet varbūt beidzot atbildība jāprasa no Latvijas prokuratūras par objektīvu situācijas neizvērtēšanu tajā brīdī, kad Kristīni Misāni Dānijas puse vēlējās nosūtīt tiesāšanai Latvijā?…

Komentārus lasu reti. Nudien, ir te ko padomāt par to, kādi patiesībā esam un kamēr nespēsim objektīvi vērtēt situācijas, nāksies sadzīvot ar bezatbildīgu populismu un, nedod, Dievs, arī agresiju pret līdzcilvēkiem, rīkojot dažādi motivētus grautiņus, kā tas vēsturē ne reizi vien ir bijis. Un tikmēr, kamēr aiz anonimitātes slēpjas agresija un vardarbība, Facebook sociālajos tīklos, kur cilvēki lielākoties ir atpazīstami, notiek  solidarizēšanās un atbalsta organizēšana Kristīnei. Veidi  visdažādākie – bērnu zīmējumu sūtīšana uz Dāniju, piketi pie Dānijas vēstniecības, pulcēšanās pie Brīvības pieminekļa, parakstu vākšana un citas aktivitātes. Vai tiešām Dānijā mūs nesadzirdēs? Vai saprāts neuzvarēs?

 

Komentāri

 1. tās visas ir tikai emocijas. Kas notiktu Eiropā, Latvijā vai pasaulē vispār, ja tiesas neievērotu likumdošanu tikai tāpēc, ka kāds protestē, zīmē, lūdzas vai dara ko citu. Distancējos no konkrētā KM gadījuma, bet neticu, ka Dānijas tiesa dara ko pretlikumīgu. Ja šajā gadījumā tiktu izdarīts izņēmums tad citā atkal pieprasītu un maisam gals vaļā. Anarhija un linča tiesa. Emocijas nav labs padomdevējs

  1. Labdien,
   Es rakstu, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam individuālie aizņēmumi ar 2% procentu likmi. Mēs varam dot jums aizdevumus, lai iegādātos traktorus vai zemi, lai jūs varētu veikt lauksaimniecību, tirdzniecību, ieguldījumus vai citas lietas, ko vēlaties darīt. Sazinieties ar mums tieši pa pastu: [email protected] 

   Ar cieņu

 2. Ko var cepties par vienu stulbu bābu,kura pameta slikto Latviju,un aizlaida uz DAR pē labākas dzīves.Aplauzās un ar asti kājstarpē atskrēja atpakaļ, tagad pēkšņi Latvijai viņa ir vajadzīga. Lai sapūst savā DAR, kāpēc mums viņa būtu jāuztur mūsu cietumā? Nodevēji šeit nav vajadzīgi. Par saviem nedarbiem ir jāatbild. Pati konkrēta aita!

 3. un tagad visi iedomājamies ka kāda nēģeriete ar viltotiem dok izvestu bērnu no LV , kuru atbalstītu: Tēvu latvieti vai Māti āfrikānieti??

 4. Un vai Rūta Fjodorova ir iepazinusies ar visiem lietas materiāliem, lai komentētu- ka Dānija rīkojās nepareizi. Domāju, ka Dānijas tiesa daudz labāk zin tos lietas apstākļus, nekā viss tas klaunu bars šeiit. Es to visu uztveru kā vienu lielu cirku, tikai dīvaini, ka pat saeimas deputāteļi noleižas līdz primitīvam populisma līmenim, kas izraisa smieklus. Lēts cirks.

 5. Katrs latvietis, būdams ārzemēs , pārstāv Latviju un pēc viņa uzvedības spriež par Latviju.
  Vai Misāne kaut ar ar pušplēstu vārdu ir atvainojusies Latvijai ,ka izdarījusi n-tos noziegumus un tādējādi darījusi kaunu Latvijai?
  Kad ”kruķīja” apšaubāmos biznesus Āfrikā , tad Misānei bija slaidi nospļauties par Latviju, bet , kad nu jāatbild par sastrādāto , tad Latviju atcerējās.
  Misāne ar bērniem bija laimīgi atmukusi uz Latviju.
  Bet kāds nepārvarams spēks spieda atkal doties uz Āfriku Mozambiku, ka bija gatava riskēt ne tikai ar savu , bet ar daudz apspēlēto bērnu drošību?
  Izskaidrojums tikai viens, Āfrikā kriminālās nodarbes(narkotikas, ieroči, dārgakmeņi , cilvēku tirdzniecība) ir ierasta lieta, bet ja esi sasaistījies ar šīm aprindām, tad atpakaļceļa vairs nav, kalposi līdz mūža galam.
  Es uzticos Dānijas tiesai, kura nepakļaujas, ne vietējā partkoma vadlīnijām , ne NTZ u.c. populistu saceltajai histērijai.
  Cilvēki, ieslēdziet savu kritisko un analītisko domāšanu, un neblējiet līdzi aitu kopkorim, Misānei bērni ir tikai līdzeklis, kā izvairīties no soda! Ja vien , jums tāda domāšana ir, ja nav , tad neko, turpiniet blēt līdzi…

 6. Bērnam tēvu un dzimteni atņemt, atvedot uz svešu zemi- tas ir labi? Kārtējā māte, kas tikau par sevi domā, bērna intereses pilnībā ignorējot. Ja reiz aizmuka no DĀR, tad vajadzēja pietikt prātam tupēt šeit un neceļot apkārt. Augstākā ierēdniecība nu sacelta kājās,visi cīnās par 1 noziedznieci. Būtu tik naski ikdienā par savu tautu cīnījušies. Puse vai vairāk dzīvo uz nabadzības sliekšņa, bet tas viņiem nav svarīgi. Viena Misāne ir svarīgāka.

 7. Redzu, ka jumts nobrucis pašai. Aizstāvēt noziegumu un noziedznieci slēpjoties aiz mammas un bērna izkārtnes populisma medaļas vērts. saliekiet vārdus nīderlande, sex, narkotikas, āfrika, cilvēktirdzniecība, paverdzināšanas iespējas, narkotiku, ieroču apgrozība, terors ģimenē, sieviete un alkohols, terors, sadomazohisms ciešot un turpinot attiecības, bērnu nepieskatīšana, uzdzīve ar citu, iesaistot kaut kādus irāņu killerus, mēģinot atbrīvoties no otra, visbeidzot vīra video un radinieces negatīvā un apsūdzošā vēstule pret Misāni. Viss runā pats par sevi, arī par žurnālistu pelnīšanu uz populisma viļņa. Nenomelnojiet otru ar vienpusējību un nemeklējiet ienaidniekus kur viņu nav, stāviet savā ielas pusē un nelamājiet otru, tad arī jums neatbildēs ar to pašu, necentieties otram iebarot maitu. Cerams, ka otras puses viedokli sameklēsiet vēstulē.

 8. kopija no publikācijas.”Man ir 27 gadi un es vienlaicīgi dzīvoju ar trim vīriešiem. Pastāstīšu, kā tas ir.

  Nu kaut kā tā. Dažas jaunkundzes nevar atrast pat vienu normālu vīrieti, bet es dzīvoju ar trijiem! Visu mājās daru es. Gatavoju ēst, tīru un kārtoju māju.”
  Nezinu, bet saprotu, Misāne normālu vīru nemeklēja, bet nenormālu savam biznesam.

 9. ” Pēdējos 21 gadus dzīvoju kopā ar tēti, tā sauktais ” ļaunprātīgais / agresīvs vīrs ” Kristīne un viņas ģimene atsaucas savos ziņu rakstos un video. Ar visu godību varu teikt, ka biju šokā, lasot un dzirdot bildi, ko viņi attēlo manu tēti. Mana māsa @Anzelle Grobler, mans brālis @ Jozehan Grobler un man no viņa nav bijis nekas cits kā beznosacījuma mīlestība un atbalsts. Es varu jums apliecināt, ka viņš nekad nav bijis nesaprātīgs pret mums un palīdzēja mums kļūt par labiem cilvēkiem. Man nav nekas cits kā cieņa pret viņu, un vēlos pateikties Viņam par visu, ko viņš ir darījis mūsu labā.
  Kristīne Misane mēģināja sabojāt mani un manu brāļu dzīvi no dienas, kad viņa un mans tēvs satika, man vienmēr bija aizdomas, ka viņa izmantoja manu tēvu tikai naudas dēļ, un, kad pagājuši gadi, viņa tikko pierādīja manas aizdomas ir pareizas. Es varēju redzēt naidu, kad viņa skatījās uz mani un maniem brāļiem no mana tēva iepriekšējās laulības, viņa mūs noticēja katru dienu.
  Kad viņiem bija mana māsa 2015 gadā, kļuva vēl sliktāk, jo viņa izmantoja manu māsu kā līdzekli pret manu tēti, lai dabūtu ceļu, jo viņa zināja, cik ļoti viņš viņu mīlēja. Mīlestība, ko viņa izrādīja pret savu bērnu no iepriekšējās laulības, un mana māsa bija satraucoša. Es nekad neesmu redzējis nekādu mīlestību no viņas puses, viņa nekad nav veltījusi laiku aizvest savu zēnu uz skolu vai spēlēties ar viņu. Viņa mēdza iepļaukāja zēnu caur seju, mans tētis ar viņu vairākas reizes runāja par šo uzvedību, jo tas bija nepieņemami.
  Kristīne teica, ka Dienvidāfrikā ir bieži, lai saņemtu palīgu, lai rūpētos par savu bērnu un sakoptu (būtībā kādu, kas strādā mātes), bet kad Kristīne pārcēlās mūsu mājā, viņa atveda palīgus. Dāmai, ko viņa atveda, naktī bija pat gulēt sava zēna istabā un spēlēties ar viņu, vai tā nav mātes privilēģija? Kurš vispār palīdz manai māsai tagad, kad mana tēva tur nav?? Kad mana māsa piedzima Kristīne dzēra no rīta līdz vēlai naktij vai dažreiz līdz 04:00 nākamajā rītā. Mana māsa tika barota ar krūti, kā viņa pat varēja nerūpēties par alkoholu, ko manai māsai iedeva caur krūts pienu.
  Viņa mēdza saņemt kastes un vīna kastes no vīna darītavas uz ikmēneša bāzes, ja tas nebūtu vīns, tas bija alus un Hennesay, viss samaksāja ar karti, ko mans tētis viņai sniedza no attiecību sākuma.
  Viņa un viņas ģimene teica: “Kad viņa atteicās aizdot vīram lielu naudu, viņš sāka ar ļaunprātīgu izmantošanu” Pirmkārt, viņi nekad nebija precējušies, otrkārt, viņš atbalstīja viņas biznesu Mozambikā un viņas bērnu no iepriekšējās laulības 100 gads %.
  Viņš samaksāja par zēnu privātskolu (viņš arī tika ielikts kā bērna aizbildnis skolā)
  Viņš samaksāja par zēnu drēbēm, jo, kad zēns ieradās pie mums, viņam bija kailais minimums
  Viņš samaksāja Kristīnei un zēniem medicīnisko palīdzību
  Viņš maksāja par benzīnu uz Mozambiku un no tās katru reizi, kad viņa devās “biznesa braucienos”
  Viņš samaksāja par viņas mobilā tālruņa līgumu
  Viņš samaksāja par jauninājumiem, kas tika veikti Kristīnes brīvdienu kūrortam 2014 gada decembrī.
  Viņš samaksāja par medicīniskajiem izdevumiem, kurus nesedza medicīniskā palīdzība, 2016 gadā zēns salauza roku Mozambikā un viņa vēlējās, lai Dienvidāfrikas Dr. , bijušais vīrs stāvēja blakus manam tētim, un kad rēķins bija jāmaksā, mans tētis piecēlās un samaksāja rēķinu, bijušais vīrs pat nemēģināja to samaksāt.
  Viņš samaksāja par dāvanām, kas tika pirktas viņas dēlam, bijušajam vīram un ģimenei, tikai dzirdēt no ” acu lieciniekiem ka bijušais vīrs katru dienu gulēja Kristīne un mana tēta istabā Mozambikā, ja mans tētis nevarētu pievienoties viņa Mozambikā viņa darba dēļ Dienvidāfrikā
  Viņš samaksāja par ēdienu, kas tika aizvests uz Mozambiku viesiem un viņas bijušajam vīram
  Viņš samaksāja par luksusa auto Kristīne brauca
  Kad mans tētis nopirka viņas rotaslietas, tās bija augstākās kvalitātes, tiklīdz viņa atvēra dāvanu, viņa jautāja manam tētim ” Kas tas par tc * t?
  Ja mans tētis būtu pēc naudas, kāpēc viņš būtu samaksājis tik daudz, uz kādu galu??? Kristīne vienmēr pārliecinājās, lai visi zinātu, cik viņa ir veiksmīga un cik daudz naudas viņai bija, tomēr kāpēc viņa nekad neko nedeva ieguldījumu??
  Vairākas reizes esmu pieredzējis Kristīne mentaly ļaunprātīgi izmantojusi visu manu ģimeni un fiziski ļaunprātīgi izmantoju savu tēti. Tomēr mans tētis nekad viņai nepacēla roku. Manam tētim 2016 gada martā bija jāaiziet no darba, lai pieskatītos par manu māsu, jo Kristīne viņam teica, ka jāapmeklē biznesa tikšanās, un palīgs nebija pieejams. Kad viņa atgriezās vairākas stundas vēlāk, viņas krekls bija nepareizajā pusē, lūpu krāsa tika smeared un viņa pārņēma alkoholu. Mans tētis bija salauzts, jo šis izskats runāja pats par sevi.
  Viņa katru dienu sauktu manam tētim resnu un cūku, nekas, ko viņš darīja, nekad nebija pietiekami labs. Ja tā būtu, kāpēc viņa viņu nepameta? Un kāpēc viņa nepameta divas reizes, kad mans tētis viņu pameta??
  Mans tētis bija manas māsas primārais aprūpētājs, viņš izpildīja visas vajadzības, kas viņai bija un mīlēja viņu.
  Kristīne sodīja manu tēti un sagādāja lielas skumjas mūsu ģimenei, nolaupījot manu māsu. Viņa ir rūgta persona, un ārkārtīgi ļauna. Es nezinu, kā viņa domāja, ka viņš vienkārši pārtrauks meklēt manu māsu pēc viņas pazušanas 2018. gada 20 maijā. Kā vecāks varu iedomāties, kas laikam ir gājis cauri viņa galvai: ” Vai mana māsa ir drošībā?”, ” Kas viņu rūpējas, kad viņa dzer??” ” Kas viņai dzied un spēlējas ar viņu?”, ” Kurš viņu apskauj pēc tam, kad viņa tika ievainota?” Mūsu ekspertu viedoklis, ka gan mans tētis, gan Kristīne piekrita pēc pārtraukuma patiesībā apgalvo, ka viņas brālis (Kristīnes bērns no iepriekšējās laulības) patiesībā izskatās kairināts ar manu māsu.
  Kad Kristīne uzzināja, ka mans tētis nepadevās viņu meklēt, viņa un viņas bijušais vīrs apsprieda, lai dabūtu Irānas hitman viņu nobiedēt, diskusija tur netika atstāta, jo viņš / slepkava zvanīja manam tētim.
  Viņa un viņas bijušais vīrs pat runāja par to, kā viņi apzināti aizkavē / mulsina tiesiskos procesus pēc nolaupīšanas, izmantojot vairākas adreses. Mana māsa pat tika uzņemta skolā Latvijā ar viltus vārdu!”
  atradu interesentiem ne visai labu tulkojumu

 10. Patiešām, liekas visas valstis stulbas, bet Latvija pati gudrākā ar ampļiem, tikai Latvija visās tiesās zaudē un sabiedrība maksā no budžeta kases

 11. Visi šie tēriņu, par šo un to, arī kā pieredzes apmaiņas ir kādam iebāzt roku dziļāk makā. Tikai nesaprotu, kas Tukumā no tiem pieredzes braucieniem iedzīvotāju labklājībai vai infrastruktūrai, vai ūdens tek pretējā virzienā vai mūžīgais dzinējs izgudrots. Tāpat kā valstij no ārzemēs notverta noziedznieka, nemālējot acis ar mammas birku vai nebāžot batonus ausīs par bērnu, kurš ir uz vietas un drošībā. Tikai nevajag par tantēm un tramvaju, ja būtu kā būtu. Varbūt meteorīts nokritīs un Apokalipsis iestāsies, kas pažēlos, kas paglābs mūsu bērnus un mūs pārējos. Nav ko meklēt kanibālu zemē.

 12. Piedodiet par atklātību, bet šie komentāri ir nulles vērti, jo nezinu, kas tos ir rakstījis. Diskutēt var tad, ja zini, ar ko runā un vai vispār ir vērts diskutēt. Žēl, ka šo komentāru autori ir tik bailīgi.

  1. Pati cepa, pati ēda “nulles vērtu”, varbūt vajadzēja aizjāja latvietis pasaulē tālu Mozambikā, kur no ziņām kāda narkomūļa ķermenī bijušas 39 kapsulas ar heorīnu.
   Kontrabandas ceļu sācis Mozambikā. Tur viņš narkotikas norijis.
   Pēc aizturēšanas nogādāts slimnīcā kapsuļu izvadīšanai. Vai tik no uz, atpakaļ un atkal turp, kādu laimi svētajām meklēt tai noziedzīgajā pasaulē, kur vēl kāds Hotentots stāv uz vakts… Skaidrs, misionāres sūtība. Nav jāraksta, lai klausītos tikai sevī un pārējos par nulli saukt. Laikam, Trīszvaigžņu ordenis vai Nobeļa prēmija pienākas.

  2. nu, Tu, tantuk nodevi. nesagaidīji kaudzēm līdzbļaujošus komentārus tad tie, kuri nepiekrīt ir “0-les vērti”. būtu jau nu turpinājusi izmantot iespēju paklusēt. kamēr Ivonna bļauj, ka domei atšķirīgie viedokļi ir neuzklausāmi, tikmēr Rūta nav gatava uzklausīt atšķirīgas domas.
   kauns un ntz pēdējā agonija

 13. Komentētāji pierādīja , ka saprāts pāri emocijām. Brīnumainā kārtā Rečs noteicis, ka NTZ nebūs privilēģijas, naudiņa jāpelna bez roka roku mazgā. Pāviem spalvas jāretina.

 14. Te jau gan vairs neiet runa par to, kas slejā rakstīts, bet gan par katra pilsonisko drosmi nebaidīties no tā, ko pats domā. Ja ir viedoklis, saki to atklāti, kāpēc baidies un slēpies aiz segvārda?

 15. Kāpēc Jūs domājat, ka kāds slēpjas? Izveidojiet reģistrāciju lai komentētu un nebūs “jāslēpjas”. Acīmredzami ir tas, ka Jūs nebūtu rakstījusi neko par “bailīgajiem”u.c., ja komentāri būtu piekrītoši Jūsu rakstītajam.
  p.s. skribentam jau gan būtu jāzin, ka runa nekur neiet un nekad nekur nav gājusi..

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.