Un kas notiks ar 607 balsīm “pret“?

Lai arī lidlauka lietā no Tukuma domes puses visām darbībām ceturtdien tika pielikts trekns punkts, jo lielākā daļa deputātu domes sēdē nobalsojuši par atbalstu lidlaukam kaimiņu novadā, diezin vai šai lietai nebūs turpinājuma.
Jo "bites" – kā lidojušas, tā lido, un neviens nevar pateikt – drīkst tās virs pilsētas to darīt, vai ne. Nepamierināto tukumnieku zvanus redakcijā uzklausām ik dienas. Nav arī dzirdēts, ka Smārdes novads būtu kaimiņiem par iecietību ko kompensējis, kā runāts iepriekš. Tāds arī palika iespaids pēc sēdes – lēmums par labu lidlaukam pieņemts, faktiski pilnība ignorējot "citādi domājošos" pašmāju ļaudis, bet – kāpēc, tā arī nepalika skaidrs. Gaisu pavisam sajauca pašvaldības vadītāja domē teiktie vārdi, raksturojot neapmierināto tukumnieku iebildumus: "Redz, tukumniekiem jau neko labu nevajag!…" Kad amatpersona ķeras pie nekonkrētiem un oponentus aizskarošiem izteikumiem, tad vienmēr rodas aizdomas: vai nu nav citu argumentu, vai ir kādi pagaidām nezināmi un plašākai publikai neatklājami iemesli, kāpēc tomēr par katru cenu jābalso "par", šajā gadījumā – "par" lidlauku. Savādi, ka tā – ka vārdus "jums jau neko nevajag", saka vienmēr, kad krustugunīs nonāk kāds svarīgs jautājums… Ar piebildi, ka tie, kam kaut kas nepatīk, ir pret attīstību…Un – "vispār, lielākā iedzīvotāju daļa lidlauku atbalsta!"
Kas tas par argumentu?! Kas ir šī lielākā un – kas mazākā daļa? Vai ir godīgi, ja pie lidlauka atbalstītājiem pieskaita… Džūkstes un Irlavas ļaudis? Jā, viņi ir mūsu novadnieki, bet diezin vai ir pārliecinoši spriedēji par to, kā jūtas tie, virs kuru galvām "bites" ne vien ceļas un guļas, bet arī dančus taisa. Tāpat kā droši vien par objektīvi pārliecinošu šai ziņā nevarētu saukt Lauktehnikā vai Veļķos dzīvojošā tukumnieka domas…
607 tukumnieku viedoklis nav vērā ņemams? Tas ir par maz, lai par viņu interesēm pašu valdības – pašvaldības deputāti, iestātos kaut sarunās ar kaimiņu novada uzņēmējiem, deputātiem? Vai tas būtu par maz prasīts, lai par kādām kompensācijām ar Smārdi tomēr būtu runāts? Vai tiešām pārliecība par to, ka faktiski jau Smārdes lidlauks ir pamatu pamats teju visas nācijas tālākai attīstībai, kam var tā lēti upurēt savu vēlētāju intereses un sirdsmieru?
Iespējams, ir kādi ļo-ti svarīgi argumenti, kāpēc balsot "par". Tikai, tad jāteic – mums tie nav zināmi, tāpēc arī lasītājiem tos atklāt nevaram. Katrā ziņā izteikums "tukumniekiem jau nekad neko nevajag…" nav arguments…

49 komentāri “Un kas notiks ar 607 balsīm “pret“?

 1. Beidzot arī kāds žurnālists atļaujas kaut ko pateikt. Šis ir trekns pierādījums,kā tiek bīdītas lietas un kā rīkojas atsevšķas Tukuma domes vadošas amatpersonas,kad sajutušas "spiedienu" tādā apmērā ,kad loģika un argumenti atsaka un šadu lēmumu izvelk, izstum aiz matiem cauri. No iepriekšējas reizes,kad mēģināja pieņemt lēmumu ir pagājuši 8 mēneši un Dome tā arī nav spējusi pateikt kādas tad būs nodokļu atlaides tiem,kam lidmašīnas iet pāri. Un PROTAMS TĀ BŪS PILSĒTAI NEIEKASĒTA NAUDA, jo lidosta jau pateikusi,ka nevienam neko negatavojas kompensēt:))) Un tas viss privātam lidlaukam,kurs nav pat Tukuma novada teritorijā.
  Smārdes pagasts jau divreiz par aptuveni 8000 latiem jau to izdarīja.
  Tāpat nav arī pateikts,kas un kā un PAR KĀDU NAUDU mēris reālo trokšnu līmeni ,jo tas ir padārgs pasākums.
  TĀUTAI SAVI VAROŅI JĀZIN- vajag publicēt to depuātiu vārdus,kuri nobalsoja par šo nesagatavoto lēmumu. Un vienkārši jāizdara secinājumi,jo vēlēšanas vairs nav aiz kalniem.
  Savādāk dažiem no ilgas sēdēšanas,radies priekštats,ka Dome ir individuālais uzņēmums…

 2. Nu tad jau tas džeks,kurš uzņēmā atbildību par patvaļigi nozāģēto mežu svešā īpašumā Smārdes pagastā, lidostas galā,kas traucēja lidostas krievu īpašniekiem. Izrādās,ko tik par naudu neizdarīsi.

 3. Kad es gāju skolā, tad man mācīja, ka balsojuma gadījumā tiek ņemts vairākuma viedoklis un ar mazākuma balsīm nekas netiek darīts, jo ko interesanti ar viņām varētu iesākt?

  Tad varbūt arī vēlēšanās partijām kurām ir 3 balsotāji 4 rindās vajadzētu sākt gaudot presē ka viņu balsis netiek ņemtas vērā!? Tas saucās DEMOKRĀTISKA VALSTS, to cik atceros māca ap 5. – 6. klasi.

 4. Zoja, Jus esat stulba?:) "PAR" lidostu nav savakta neviena balss. 🙂

  Jaa, jo taas jau nemaz nav vaaktas.
  Tas ir apmeeram kaa parakstu vaakshana par referenduma ierosinaashanu.
  Vajag vismaz desmito dalju no veeleetaaju kopskaita.
  Cik balstiesiigo tukuma novadaa dziivo?

 5. Apmeram, bet ne ta! Kads var paskaidrot, kads labums no lidostas ir Tukuma novadam? Cik cilveku no Tukuma novada ir atraduši darbu lidosta uz doto bridi? Vai lidosta maksas par to ka lidinas virs Tukuma?

 6. 607 balsis no nepilniem 20 tk, varens vairaakums sanaak, un jautaajums zhurnaalistei, vei cieniijamaa kundze zin kaadaa veidaa taas 607 balsis tika savaaktaš???? luuk tur buutu iists darbinsh zhurnaalistam.

  un veel liekas jau ka nekaads iipashais leemums tas nebija, jo veel nav sanjemts ietekmes uz vidi noveerteejums, tad jau sanaak ka tas tikai atbalsts bija, ja v-pils pasaka ka nau labi, domaaju ka dome noraidiis to pasaakumu.

 7. … 27.08.2011. 22:35:00
  ==========
  neuzdod tizlus jautaajumus!:)

  kaads labumus tukuma novadam no sliedem,pa kuru vilciens sliid?,nu ne jau tik elektriskais..,tie,kas piemeeram caur lauktehniku brauc? nu kaads tev no taa labums? nekaads,vaine? tu jau tik to nesaproti laikam.

  juus tik domaajiet,ka buus lidosta,buus darbs,seedeesiet pie kompi,spiediisiet tik pogas portaalos. taa nebuus..
  diezvai vispaar kaads,kas te kautko sajeedz no aviaacijas.

 8. to L39. tu idiots vai tikai izliecies? Dzelzceļam ir drošibas josla (ja nemaldos 25m uz abam pusem) Vilciens nevar uzkrist man un maniem berniem uz galvas, LDz stacijas strada ap 80 tukumnieku, dzelzceļs nogada darbaspeku no un uz darbu, un beigu beigas dzelzceļa zeme nepieder pašvaldibai!

 9. nu diezgan provokatīvi, kas samaksāja komensāciju par padomju laikā lidojošajām ārprātīgii skaļajām lidmašīnām?bet te nu tagad demokrātija latvietim iedota rokā un galvenais ir visu noliegt. tas pats variants kā par to torni Apšuciemā, galvenais ir neļautgribam visi dzīvot pilsētā, nu tad ko, jāpacieš, bet lūdzu kam netīk- lauku āres tukšas un plašas…bet žurnaļistiem ļoti patīk šada veida lietas,galvenias ka ir noliegums…

 10. to skat. Ne jau "noliegums", bet gribetos zinat, kad labums bus Tukuma novadam no ta ka virs galvas lidinasies "bites" un parejie kukaiņi. Es neesmu pret lidostu, bet ja viņa atrodas cita novada, bet bez musu novada nevar iztikt, tad lai viņi par to maksa!

 11. Mīļie viis jau tikai sāksies, jo tagad mācīs jaunos pilotus, kuri arī lidos virs mūsu galvām un gan jau arī kritīs. Palasiet avīzi un tad redzēsiet kā pieņem lēmumu, kad paši deputāti neko nezina nekas nav noskaidrots k ā lidos, kad lidos, tā kā brīnumi vēl priekšā tikai tie būs sāpīgi brīnumi.

 12. … 28.08.2011. 13:21:51
  =========
  aaaaaaahaha…ja mani pa idiotu sauc,tad kaa lai tevi sauc?

  izlasi veelreiz ko pats esi rakstiijis!

  ntz,varbuut uzrakstiet cik te "niki" rakstiijushi no viena kompi;D

 13. …man jau domāt, ka t.s. Durbes interešu aizstāvji( Poga, Birznieks&Co) gribēja tikai un vienīgi PIĶI sev no būvniekiem noslaukt kā atkāpšanās naudu( sarunvalodā – t.s. OTKATU) , a tauta( 600+++) kā aitas ticēja, ka šie darbojās šo interesēs..kāds naivums
  ..Pogas k-ga apmātība un Birznieka naudaskāre nevienam nav noslēpums Tukumā, tā ka secinājumus izdariet paši…

 14. Ja Dome pieņem jau lēmumu ,un tikai tagad sāks domāt,kādu iespaidu tas varētu atstāt uz Domes budžetu, un kā iepriekš minēja, vispār nav skaidrs kā tiks kontrolēts un mērīts trokšņu limenis,kas to apmaksās. Ja no 2008 gada lēmuma vēl tagad nav painteresējušies vai lidmašinas, kuras kopā pa 4-5 kopā veic lidojumus virs pilsētas to drīkst darīt ,kaut gan normatīvie aktii to noliedz, bet lēmums jau tiek pieņemts – tad visticamāk, tavu tā nosaukto OTKATU jau daži ,kuri pagājušā gada nogalē runāja,ka sajutuši spiedienu (pajutā pats kurā vietā un kādā apjomā) , jau saņēmuši. Un redzēsi – ja Dome vispār nolems kādas nekustāmā īpašuma atlaides iedzīvotājiem , tad ne jau to segs lidosta. Un tad tu varēsi padomāt par OTKATU.

 15. vei tad tieshaam dome pienjeema leemumu kas ir akmenii iecirsts??? cik man zinaams kameer nav ietekmes uz vidi noveerteejums, viss ir tikai konsultatiivs.

 16. Precīzāk – nevis konsultatīvs, bet gan politisks lēmums.
  Savukārt videi, drošībai, aviācijai, navigācijai u.t.t. ir citas atbildīgās institūcijas.
  Tukuma dome nevar dublēt visu šo institūciju darbu. Arī speciālistu tam faktiski nav un nav pat jābūt…
  Es nesaprotu tikai vienu – vai tiešām šī žurnāliste un citi bļāvēji uzskata par labāku variantu apkalpot pilotu Antonu Šmitu lidojumus no Ādažiem, Ikšķiles un Spilves… Nesaprotamos laika apstākļos, bez navigācijas un apšaubāmā agregātstāvoklī… tā vietā, lai apkalpotu profesionālus reisus? Vai tiešām Tukums vēlas šādu drošību? Bez tam padomājiet – paveroties regulāriem reisiem arī bites tiks ierobežotas…
  Domāt, ka lidlauks vispār nebūs ir naivi – tas ir un būs Latvijai vajadzīgs.

 17. Lēmums ,kuru neviens neņem galvā un neviens nav gatavs kontrolēt īstenībā ir tikai aprakstīta lapa bez vērtības . 2008.gadā dome pieņēma lēmumu ar ierobežojumiem – lidosta tam uzspļāva gan pārkāpjot noteiktās masas,gan lidojuma skaitu,gan Vides pārvaldes ierobežojumus. Pēc iedzīvotāju sūdzībām, Sulcs NTZ intervijā stāstīja ,ka viss tiekot ievērots ,savādāk lidosta varētu zaudēt licenci. Izrādijās,ka nekas netiek ievērots,par licenci neviens vairs nerunā, arī pēc informācijas,ka ir pārkāpumi, neviens no Domes tā arī nav painteresējies kada tad ir bijusi lidostas darbība. Tad kāda jēga tādam politiskam lēmumam bez seguma ???
  Tad,kad pēc ši lēmuma pieņemšanas ar kārtējām atļaujām te sēdīsies lielās kravas lidmašinas un lidmašīnas ,kuras Eiropā nevar lidot un iedzīvotāji pieprasīs, kāds tad ir reālais summārais! trokšnu līmenis , pemēram Durbē blakus dzelzceļam un lidmašinu pacellšanās koridorā,nevis Smārdes pļavā, kāda ir juridiskā kārtība, pret ko vērsties,kas mērīs un kas par to maksās, tad droši vien šie deputāti pateiks ,ka viņi aizstāv Jaunsātu, Sēmes un citu interses un līdzīgi kā lidostas pārstāvis – Mēs jau nelidojam , lido lidmašinas…

 18. …. 28.08.2011. 21:14:54
  to L39. ….ta tad neizliecies…
  ===============
  no saakuma sev vaardu izdomaa,un tad man raksti! dazhus vaardus pat sakariigi nemaaki uzrakstiit.

 19. Smieklis vien! Ažiotāža, kuru uzsāka "jaunāko laiku sludinātājs" Pogas kungs, aizvedusi līdz pilnīgam absurdam! Atradis arī ap seši simti paklausīgu avju ar "aviācijas speciālistu" Frišfeldu avangardā, par kuru patiesu lojalitāti savam sludinātājam, domāju, pat pats a.god.Pogas kungs nav īsti pārliecināts. Diezin vai tā būtu, ja Pogas "ekskluzīvā" reklāmas aģentūra tā nebūtu aplauzusies "Tukums Airport" reklāmas stenda izgatavošanā, kurš, maigi izsakoties, arī izskatās draņķigi. Šeit, visticamāk, slēpjas Pogas kunga sarūgtinājums par lidlauku kā tādu. Pārējais ir tikai sekas

 20. Par Birznieka k-gu gan esmu pārsteigts, ka tādā afērā iekūlies. Sludinātājam, t.i., A.P., cepuri nost, ja var arī "normāliem večiem" širmi aizvērt.

 21. cik zinaams tad Pogas kungs esot labpraatiigi aptureejis savu darbiibu lidostas darba grupaa, varbuut jau vairs nav pret?? kas maniijies?? varbuut konta staavoklis??

 22. nomirinies,taapat nekad nezinaasi, kas tev kur uz tava chainika uzgaaziisies,uzbrauks,ieskries.uz balkona piipeejot vai teeju vakaraa dzerot,kaads no ausgheejaa staava uz galvas uzchuraas.

  tagad padoma pats: kur tu dzivo,kur lidmashiinas nelido? vinas tev pa pilnam virs galvas,tikai tu laikam to neredzi.

  man jau domaat,ka visticamaak no taas lidmashiinas tu vis droshaak pasargaats buusi,atshkiriibaa no citaam lietaam.

 23. Tu tiešam neesi gudrs… Divi bistamakie manevri aviacija : pacelšanas un nosešana! Un tos veiks virs musu galvam, par to nemaksajot ne santima!

 24. Zināmie gadījumu par OTKATU ir, kad pieprasa vai saņem par kādam labvēlīgu lēmumu pieņemšanu. Šiis gadījums,kad ir pieņemts lēmums ,ka Domei jāizvērtē kādu iespaidu lidostas darbība atstās uz novada budžetu ,proti-sponsorēs lidostas darbību no novada budžeta,nevis lidosta maksās šīs nekustāmā īpašuma nodokļa atlaides tiem,kuri zaudēs sava īpašuma vērtību līdz pat 40% , varētu būt diezgan klasisks piemērs.

 25. Jūs, kungs, lūdzu nenomelnojiet tos ļaudis, kuri pastāv uz savām, valsts satversmē, nostiprinātajām tiesībām. Turklāt par Birznieku, Jūs esat izteicis pilnīgi aplamu spriedumu. Ieteiktu, paust pārbaudītus faktus, nevis apmelojumus, par ko draud kriminālatbildība.

 26. vai nav stulbums lai tie kas pret tukuma lidlauku iet dilles,lai padoma cik darba vietu sis projekts atnesis čīkst ja

  u tie pensionari kuriem ir vienalga kas notiek rinki sez majas un sanem savas pen
  sijas un nepadoma par jaunako paaudzi kuriem jastrada un jauztur gimenes.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.