Ļaunu vēstošā ilūzija

Atklāti sakot, sekot jel kādām vietējām vai pasaules ziņām nav bijis laika, taču kaut kādas noskaņas aizķērās, kad «YOU TUBē» gribēju atrast kādu fona mūziku. Tur, palūk, topā jaunā krievu izpildītāja Darja (Daša Voloseviča). Meitenei vien 12 gadu, bet ar kādu aknu, kādu balsi izpilda Viktora Coja savulaik sacerēto «Dzeguzi»…! Tiem, kas nezina, atgādināšu – Cojs padomju laikā bija grupas «Kino» līderis, tūkstošu elks, kura dzīve traģiski aprāvās autoavārijā 1990. gadā tepat, Engures pagastā uz Talsu šosejas. Coja bojāejas vietā ir uzcelts piemineklis, ko joprojām ik gadu apmeklē viņa cienītāju simti; lielākoties – no Krievijas. Nu, ja – paklausījos Dašu, paklausījos Coju un varēju salīdzināt. Iespējams, lielākais pretstats ir izpildījuma manierē, kas maina vēstījuma jēgu – Coja balsī ir skaudrums un kaut kāda kosmiskā skumja – lietas, kas viņu dara tik īpašu. Lai kādos ritmos neieskrietos muzikālais pavadījums, šis emocionālais bremzējums īpaši nemainās un, paklausoties vēl citu dziesmu vārdos par karu, kas turpinās 2000 gadu bez īpaša iemesla, par karu, kas jauno lieta – līdzeklis pret grumbām… Manī nav šaubu – Cojs nemeklēja ārējos ienaidniekus. Bet nu jaunā Darja – kopsolī ar citām Darjām, par taisnu lietu sastingušām sejām dzied Coja vārdiem: ”Tu, mana Saule, paskaties uz mani – mana plauksta ir pārvērtusies dūrē un, ja ir pulveris, dod uguni!” Lūk, tā!…

Kaut kā galvā tas sarīmējas kopā ar tekstiem par Krievijas tiesībām aizstāvēt savas intereses, par pionieriem līdzīgas organizācijas dibināšanu, par Kosmosa spēku izveidošanu, par modernākajiem ieročiem aprīkotas arktiskās bāzes «Āboliņš» būvniecību. (Bāze cita starpā spēšot pusotru gadu dzīvot autonomā režīmā; padomāts arī par to, lai militāristi varētu apmeklēt guļbaļķu stilā ierīkotu pareizticīgo baznīcu…) Un, protams, latviskajos medijos vairāk ziņu par to, kā krievi Sīrijā bombardē nepareizos, iznīcina slimnīcas un tamlīdzīgi. Bet Latvijas ceļos par ikdienu kļūst tanku kolonnas…

Nezinu, kā jūs, mani puszombēts patriotisms biedē. Parasti tam kādi troļļi par virsdiriģentiem.

Komentāri

 1. Morāle??? Sen nav lasīts tik nesaprotams raksts. Cojs, Darja, Tanki, Baznīcas… Kas tas par murgu un vēl daļa teksts iekopēts no internetā pieejamā.Es atvainojos, bet ko jūs redakcijā darāt, es saprotu ir vārda brīvība, bet pacenzēt vajadzētu un piedomāt ko dodat lasītājiem.

  1. Es arī – ļoti šokēts brīžos, kad pakārtojuma saikļa ”ka” latviešu cilvēks lieto laika apstākli ”kad”. Un, atklāti sakot, ja ir tik lielas grūtības ar dzimto valodu, tad nav nekāds brīnums, ka kļūst par Nesaprašu.

   1. Ja neproti saņemt kritiku,tad varbūt nestrādā par žurnālistu. Un ja godīgi esmu pēc tautības Krieviete, un Latvijas pilsonību esmu ieguvusi 2 gadus atpakaļ un esmu Latvijas patriote, kura nēsā pie krūts sarkan balto karogu, ko nedara daudzi Latvieši. Tā kā ja esmu pieļāvusi gramatiskās kļūdas tad atvainojos vēl daudz,kas šajā jomā jaapgūst un es to daru un esmu ar to LEPNA…

    1. Piedod, nesapraša, par piesiešanos! Neesmu žurnālists, bet vienkārši ir klikšķis uz dažiem gramatikas likumiem…, nu aptuveni tā kā krievu valodā ar vārda ”nauda” uzsvaru.
     Bet par sleju Tev vienā ziņā piekrītu; bišku par daudz tur apziņas plūsmas (no Marsela Prusta), droši vien, ka daudz kas ”pazūd tulkojumā”. Taču noklausījos to Darju, un, šķiet, sapratu, kur āķis – Cojs jau bija tā sauktās zaudētās paaudzes bērns, kura tekstos ir ironija, sarkasms, bet visvairāk skumjas un kaut kāda bezlaimes nenovēršamība, kas pārņem apkārtējās pasaules, varas divkosības dēļ – runājam vienu, bet darām pavisam kaut ko citu.. Savukārt Darja kā pieckapeika – ”uz priekšu, par Dzimteni, par Putinu, urrā!”..
     Redz, tā sleja jau laikam nemaz nav tik slikta, ja mums te tāda saturīga diskusija izveidojās. Un vēlreiz atvainojos, ja kaut kādā ziņā aizskāru personiski.
     Sveiciens mūsu zemes patriotiem, nav svarīgi (man noteikti nav), kādas tautības!

 2. Nu pēdējā laikā tāda vāvuļošana vien ir.Avīze ir zaudējusi savu aktualitāti.Ja mums nemitīgi atkal draud ar jaunām novadu reformām, varbūt būtu aktālāk veikt kādus pētījumus, kādi ir ieguvumi un zaudējumi no esošās reformas?!~Piem.vai priekšnieku ir vairāk, vai taisni otrādi samazinājušies, kādi ir izdevumi, ienākumi atsevišķām pozīcijām.Un ne jau tikai Tukums ir jūsu apgaitā, bet arī kaimiņu novadi.

  1. Paldies par ierosinājumu vēl papildus papētīt pašvaldību reformas ieguvumus un zaudējumus! Kaut arī mums pašiem šķiet, ka to darām regulāri, laikam tik un tā par maz…

 3. Prieks par Venta rakstiem, tie interneta vidē tiek komentēti visprāvākajā skaitā, tātad arī bieži izlasīti. Labāk negatīva kritika nekā vienaldzība, lai veicas.

 4. Ir lietas, ko varam mainīt un ir lietas, ar kurām jāsadzīvo (vai jāizdzīvo).
  (pida)rasijas darjas izmainīt nevarēsim, bet vietējām gan smadzenes vajag ielabot! Ar to varbūt arī jāsāk?
  Tukuma patvaras mafija nu jau liekas visvarena. Attīrīšanas iekārtas, kas ne vellam neder! Nelegālas izgāztuves draugiem, ko piesedz domes płūtokrātiñi/parazītiñi (skat. Bez Tabu raidījumu!)! Miljonu budžets, jevropas miljonu fondi, bet pilsēta kā nīkuło, tā arī nīkuło jau gadus 25! Varbūt pietiek?!
  Par to arī varētu sākt padomāt, cien. žurnaługu kungi!

  1. Kas tad nu, vecīt, tevi pēkšņi no siles nostūmuši?! Un, starp citu, vai zināji, ka žargonvārds ”žurnaļuga” nāk no argo, tas ir no cietumnieku leksikas?…
   Bet ja pēc būtības, tad – ko pats esi darījis, lai te foršāka dzīvošana? Nodokļus visus kā ”stikliņš” godīgi maksā?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.