Attēlam ir ilustratīva nozīme

Kaut piespiedu kārtā, bet – uz labu!

Šķiet, nu jau daudz gadu paši jūtam un dzirdam arī citus žēlojamies, ka laiks ir sācis skriet pārāk ātri. Zinām jau, ka laikam tāda mainīga daba; kad kaut ko nepacietīgi gaidām – izaugt lieli, pabeigt skolu, satikšanos ar mīļoto, atvaļinājumu, ceļojumu… – laiks velkas, ka ne izturēt. Toties, kad jāsteidzas uz skolu, bērnudārzu, uz darbu vai jāpabeidz kādi steidzami darbi (kā tagad man – šī redakcijas sleja), šķiet, ka pulksteņa minūšu rādītājs skrien soli solī ar sekunžmēru… Ir zinātnieki, kas šo laika īpatnību – kļūt ātrākam – saista ar kosmiskiem procesiem, ir, kas  laika dīvaino skriešanu pamato arī ar vecuma tuvošanos un pārāk lielo informācijas gūzmu. Un rezultāts – dzīve it kā paliek īsāka! Bet redz, izrādās, šai lietai ir ”zāles” – laiku var piebremzēt. Ar pavisam vienkāršām ikdienas izvēlēm. Teiksim, lielveikala izklaižu vietā izvēloties rāmu pastaigu gar jūru vai mežā (ja vienīgi negadās būt vietā, kur kārpās kārtējais harvesters un nerēgojas ”izkuiļotas” kailcirtes), ikdienišķu 2-4 (atkarībā no tā, vai esat pensionārs, vai tomēr arī uz darbu jāiet) ”mīļāko” seriālu vietā – kādu tiešām labu grāmatu. Kaut vai kaut ko no tā klasikas fonda, ko tā kā izdevies nomuļļāt skolas vai augstskolas laikā… Reiz pa reizei nebūtu slikti atgriezties pie rāmām ģimenes pusdienām vai vakariņām, tādām, pēc kurām, sakopjot galdu, visi – ideālā variantā pat trijās paaudzēs – varētu uzspēlēt kopīgu spēli. Viss viens vai azartisko «Uno» un «Rič-raču», izaicinošo «Cirku» vai «Aliasu», vai kādu intelektuālāku, teiksim, «Skrabli» vai «Latviju». Ir pierādīts: jau pietiek ar šīm trim ”zālēm”, lai dzīve ne tikai iegūtu laiku un rāmāku garu, bet ”ārstētu” arī vienu otru ģimenes ”kaiti”. Teiksim, virtuālās pasaules ietekmēto bērnu trakošanu, senioru atstumtību un kopumā – visas ģimenes atsvešināšanos. Domāju, tieši to – piebremzēt un jēgpilni (un, iespējams, daudz citādāk nekā ierasts, bet nekādā gadījumā ne sliktāk) piepildīt savas vienīgās un īstās dzīves (piedodiet reinkarnācijas fani!) laiku mums piedāvā nu ļoti neierastā vīrussituācija. Tā, manuprāt, ir arī vienreizēja iespēja kaut kādā ziņā ”pārstartēties” – atpūsties, beidzot pa īstam atpūsties un padomāt; piemēram, par to, ka varbūt arī viena daļa iepriekšējo skrējienu bija pilnīgi lieka?…

Jā, pasaule atkal ir mainījusies! Un esmu pārliecināta – kaut piespiedu kārtā, bet tomēr – uz labu! Esiet veseli!

Komentāri

 1. Ivonniņ! Kas ir izbrauku bibliotēka? Tā jau 2 dienas stāv rakstīts Jūsu lapā!! Vai tad kļūdas vairs neviens nelabo un uzrakstīto nepārlasa? Laika nav???

  1. Kļūdas ir katrā lapā, katrā tekstā, pat virsrakstos, kurus raksta šīs avīzes žurnālisti!
   Tās viņi NELABO, un arī paši NELABOJĀS!
   Citus jau vieglāk kritizēt!!!
   Jājautā – cik no šīm rakstītājām ir ar žurnālista diplomu???

   1. Annas kundze, visu cieņu jūsu acīgumam un latviešu valodas zināšanām! Ar diplomiem mums viss ir kārtībā, dažam pat tie ir vairāki, bet… drukas velniņš diplomus nepazīst, īpaši tad, kad žurnālisti, redaktors un korektors ir jau nostrādājuši vairāk nekā 10 stundas un tā katrs vismaz 6 dienas nedēļā. Turklāt šīs krīzes apstākļos mūsu lasītāji žurnālistus aicina risināt gan sociālos, gan komunālos, gan citus viņiem svarīgus jautājums, kas arī rada pamatīgu papildu slodzi līdztekus mūsu tiešajam darbam.
    Kā noprotu, Jūsu galvenais informācijas avots ir tieši mājas lapa, bet tā diemžēl ir mūsu dāvana lasītājiem, jo to uzturam par saviem līdzekļiem, ko esam ieguvuši ar reklāmu vai projektu starpniecību. Tāpēc, piedodiet, bet to attiecīgi sagatavojam tad, kad ir gatava avīzes drukātā versija, jo tikai par to mūsu uzticīgākie lasītāji samaksā. Kaut ne pilnu izdevumu summu, bet samaksā. Ir jāņem vērā, ka laikraksta veidošana, žurnālistika ir mūsu vienīgais darbs, mums nav citu ienākumu avotu, ”sponsoru”, ”ziedotāju”. Un tieši tāpēc, ka ir tik uzticīgi avīzes papīra formāta lietotāji, mēs joprojām varam būt stiprs un neatkarīgs medijis – vienīgais neatkarīgais medijs Kandavas, Tukuma, Engures un Jaunpils novadā.

    1. Paldies!
     Bet kļūdas Jūsu rakstos ir bijušas vienmēr, ne tikai šajā laikā.
     Nē, es pasūtu arī Jūsu veidoto laikrakstu arī papīra formātā, bet tur, lasot kļūdainu tekstu, ir vēl nepatīkamāk, tāpēc uzrakstu par to šeit, ar domu, ka, līdz laikraksta izdošanai, Jūs to izlabosiet…bet reti kad tā ir.
     Protams, visu cieņu Jums un Jūsu kolektīvam par visu labo, ko dariet lasītāju labā, bet korektors(e) tomēr lai uzlabo savu darbiņu, labi?
     Lai mums visiem stipra veselība un saulītes siltums!

 2. Cien. redaktores kundze! Varbūt kāds Jūsu žurnālists varētu noskaidrot, KĀPĒC man-pensionārei-jāiepērkas RIMI no plkst. 8 līdz plkst. 10? Svaigā produkcija, ja ir atvesta, vēl nav izlikta, daudz kas svaigs vēl nav pat piegādāts! Tāds “mājiens ar sētas mietu” – ēd, ko dod, labāku neesi pelnījis??? Pie tam, es no rīta tik agri no mājas ārā pat neeju! Esmu nopelnījusi ar saviem 45 darba gadiem.

  1. Noskaidrosim un uzrakstīsim! Bet jau tagad var pateikt – tas ir tikai ieteikums – nākt konkrētos laikos. Tas tādēļ, ka cilvēki gados ar savu veselību riskē visvairāk un lai nebūtu jābūt vienuviet, vienā laikā ar potenciālajiem vīrusa pārnēsātājiem. Visādi citādi Jūs uz veikalu varat doties jebkurā sev ērtā laikā!

  2. Neesmu Rimi veikala cienītāja un tas nav manā skatījumā pensionāram izdevīgākais veikals. Tomēr par šīs kārtības ieviešanu veikalu ķēde tik tiešām ir uzteicama. Tas ir labi izdomāts. Turklāt man grūti pateikt, kuri gan veikalā būtu tie nesvaigie produkti. Visiem ir lietošanas termiņi. Un cilvēkam vajadzētu saprast, ka visas vēlmes nekad nevarēs apmierināt. Šī taču ir ārkārtas situācija. Paldies arī Maximai par cimdiem un dez. līdzekļiem, Top veikaliem. Dīvaini gan , ka kaut kā neieraudzīju Vītolu bāzes veikalā ne cimdus, ne dez. līdzekļus. Varbūt vienkārši neieraudzīju? Negribu uzreiz izteikt pārmetumus. Lai visiem veicas šajā sarežģītajā laikā!

   1. Un Tu zini, kāds ir šo “dezinfekcijas” līdzekļu sastāvs? Bail nav ar visādiem s.. iem savas rokas smērēt? Un ko dod tie cimdi? Tu mājās arī visu dari ar cimdiem rokās! Jāsmejas!!!

    1. Uz kuru veikalu Ome ikdiena dodas, tads jautajums? Negribetos but blakus tik bezatbildigam cilvekam! Neveic dezinfekciju, nevelc cimdus, bet, pec tualetes apmeklejjuma – LABAK SEDI MAJAS un smejies vesela!

   2. Kas ir nesvaigs produkts? Tu nezini??? Tas, kam termiņš beidzas nākamajā dienā, bet pēc pāris stundām pārdošanā ir tas pats produkts ar termiņa beigām pēc 6-7 dienām. Tāpēc es vairs uz RIMI neiešu, jo man tas veikals nekad nav paticis un tagad mana nepatika ir pilnīga.

 3. Paldies NTZ par uzmundrinājumu un informāciju , ko sniedzat šajā pārbaudījumu laikā.
  Toties jaunizceptā Tamuļa propagandas ministrija nedēļas laikā nav bijusi spējīga pat vienu lapiņu nodrukāt, kurā ļoti īsā veidā paskaidrot, kā iedzīvotājiem pasargāt sevi. Jāsaprot , ka Tukumā dzīvo daudzi veci cilvēki , kuri jaunos komunikāciju veidus nelieto un arī rīki nav pieejami.

 4. Gribētos jau gan lai NTZ raksta precīzāk, ja apraksta kādu notikumu vai sarunu, reizēm tomēr pavīd – viena tante teica. Jo precīzāk tiks uzrakstīts, jo leilāka ticamība.

 5. Vispār NTZ ir OK! Lasītāji tiek objektīvi informēti.
  Ja kādam nepatīk Šulcs, Kampars un vēl diezin kas, pie kā avīze vainīga?
  Būs vēlēšnas, varēsiet vēlēt kārkliņus, štelmaherus u.c. Būs jaunas partijas, jauni vārdi.
  Ja kādam patīk, ka šī Dome nav atklāta, pieņemiet to! Kam nepatīk, tie nebalsos!
  NTZ ir OK! Beidziet vainot visos pasaules grēkos!

 6. Paldies atbalstītājiem par sapratni! Tas šobrīd, kad, kā liekas, tuvākā un, iespējams, arī tālākā apkārtnē esam gandrīz vai vienīgā atvērtā iestāde, kas tiekas ar iedzīvotājiem vaigu vaigā un strādā 24/7 režīmā, mums tiešām ir ļoti svarīgs. Paldies arī konstruktīviem kritiķiem! Aizrādījumus, cik vien spēsim, protams, ņemsim vērā.

 7. Kad beidzot ntz sāks rakstīt pareizā latviešu valodā? “Klasika” jau redzama virsrakstā, kas sākas ar – kaut… Latviešu valodā raksta – lai arī. Kauj diemžēl vienīgi lopus…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.