Attēlam ir ilustratīva nozīme

Kad nu ļoti, ļoti savajagas…

Pēdējo nedēļu laikā vairākkārt nācies atgriezties pie prozaiska jautājuma… labierīcībām pilsētā. Un secināt – smejies vai raudi – tomēr, salīdzinot ar citu novadu centriem, šķiet, ka tieši Tukumā attieksme pret pilsētas iedzīvotāju un tās viesu urīnpūšļiem (atvainojos par tiešumu!) ir visnežēlīgākā. Sak, ja gadījusies spiedīga vajadzība pilsētas centrā, met tik kājas krustā un cieties, jo  oficiālas iespējas, kur šādos gadījumos ieskriet, ir kritiski sarukušas.

It kā jau saprotams, ka pandēmijas draudīgajā ēnā «Tukuma ledus halle», kur līdz šim ir bijušas visplašākās un ērtākās tualetes pilsētā, turklāt – bez maksas – nevēlas riskēt ar savu viesu un klientu drošību. Tāpēc vismaz šobrīd ir apcirstas iespējas tualetes lietot arī vienkāršiem garāmgājējiem. Ja nu akurāt ieradīšoties tūrisma autobuss, sola gan, ka gluži prom neraidīšot, bet tāpat… uzraksts vēstī, ka labierīcības pieejamas “tikai apmeklētājiem”.

Mazāk izprotams jautājums par tualetēm Tukuma tirgū. Iesākumā pašvaldība, kas nule kā kļuvusi arī par tirgus ēku īpašnieci, laikrakstam atbildēja pavisam īsi – labierīcību pieejamība vai nepieejamība neesot viņu problēma! Un tā tas būšot vismaz līdz brīdi, kad nākamajā gadā oficiāli savā pārziņā ņemšot arī tirgus apsaimniekošanu. Jau pagājušajā nedēļā, tiekoties ar citiem tirgū strādājošajiem, domes vadība gan izrādījās pielaidīgāka un solīja, ka labierīcības apmeklētājiem varētu būt pieejamas arī ātrāk par gadu miju. Bet arī – tikai tirgus dienās!

Te nelielai atkāpei no ķemertiņu problēmas…Pavisam interesanti šķiet arī tas, ka minētās diskusijas laikā neviens no klātesošajiem pašvaldības pārstāvjiem nevarēja pateikt, cik, ieskaitot labierīcības, tāda tirgus uzturēšana varētu nākotnē izmaksāt. Tāpat arī ne to, ar kādām summām turpmāk būtu jārēķinās nomniekiem… Nu neba  uzreiz  ar precizitāti centos, tomēr vismaz dzirdēt vīziju, aptuvenus aprēķinus, ja ņem vērā, ka tas bijis darījums 200 000 eiro apmērā, gribējās… Kas ne mazāk svarīgi, šāda nezināšana krasi kontrastē ar, piemēram, pašvaldības izdevumā «Tukuma Laiks» jūnija numurā izvērsto tirgus jautājumam veltīto publikāciju, kur tās autori iespējuši aprakstīt teju visu un turklāt – propagandas vislabākajās tradīcijās – gan sevi paslavinājuši, gan iepriekšējo domes vadību pakritizējuši un, kas absolūti nepieņemami pašvaldības informatīvajam (!) izdevumam – nicīgi izteikušies par uzņēmēju. (Te atkal būtu vietā atgādinājums, par to, ka šie ”rakstnieki”, tāpat kā dome kopumā dzīvo uz nodokļu maksātāju rēķina!) Lai vai kā – tika radīts iespaids, ka viss ir ļoti pārdomāts un izsvērts, bet nu drīzāk izskatās, ka vadošs bijis cits princips: “Nu nopirkām, un tad jau redzēs….”

Jā, droši vien, varam pievienoties sapulces dalībnieku vairākumam, kas uzskata, ka tirgum būtu jādarbojas pašvaldības paspārnē, jo tikai pašvaldība, ne viens atsevišķs uzņēmējs var reizēm pastutēt arī kuplākam sabiedrības lokam nepieciešamus, bet finansiāli absolūti nerentablus pasākumus, ar piebildi, ja citu variantu nav. (Un tirgus gadījumā, kā noprotams, šobrīd arī nav…) Tikai šajā gadījumā absolūti nepieņemama ir retorika, kas, baidos, līdz vēlēšanām kļūs arvien krāšņāka un arvien vairāk balansēs uz robežas, kas šķir reālus darbus, vajadzības, paveikto no tā, ka pašvaldības administratīvie resursi vienkārši tiek izmantoti atsevišķu politiķu personisko spalvu spodrināšanai…

Bet atgriežoties par labierīcībām… Saprotams, ka pašvaldībai tās uzturēt nav ne ērti, ne lēti. Tomēr – tas ir nepieciešami, lai – kā dažbrīd izsakās – “mirušo pilsētas centru“ nepadarītu vēl beigtāku un Tukuma smukuma rožainās smaržas nenomāktu it kā jau dabiskas, taču ļoti nepatīkamas smakas.

 

Komentāri

 1. Jautājums un reizēm pārdomas. Kad pirms tam vispār netika dota iespēja izmantot tirgus labierīcības, bija labi. Tagad, kad mēģina rast risinājumu-ir slikti! Jautājums-vai NTZ vispār kaut ko labu saskata no tā, ko šobrīd mēģina risināt, vai viss ir tikai “jānoliek”? Jautājums-kādus risinājumus ir piedāvājuši iepriekš pie varas un darbu izpildes esošie?

 2. Kas tur ko mēģināt?! Taisiet vaļā tualetes un beidziet te tēlot gaismas nesējus tumsības valstībā! Pagaidām jūs tik grābstāties pa gaisu un esat sev domē siltas vietiņas uztaisījuši!

 3. Ne jau par velti vietvara sēž komunistu namā un tāpēc turpina labākās komunistu tradīcijas, mēs izredzētie sēdēsim siltos komunistu ķemertiņos, bet tauta lai kārtojas pa vārtu rūmēm un netraucē mums ceļu uz gaišo rītdienu.

 4. Tagad domes izpildvarā palikuši komunistu izpildītāji, tos atlaidīs un dome paliks mazāk komunistiska. Un tiešām, iepriekš labierīcības nevienu neinteresēja, ne Lukmanu, ne Rudovski, ne Lebedu, ne vietējo preses izdevumu. Tagad nu jāpievērš uzmanību jaunās varas labajiem darbiem un jāpārvērš tos sliktajos. Nesanāks.

 5. Paldies! Ļoti novērtēju tavu viedokli. 🙂 tālāk būs jautrāk un vēl smieklīgāk. Show must go on! Bet Rudovskis arī ir smieklīgs un vispār visa Vienotība. Tikai tie radīja miljoniem lielus zaudējumus tukumniekiem. Bet es neviena centa. 🙂 Rudovskim jāsēž cietumā, manuprāt.

   1. Artis Kampars pārcēlies uz Monako ar jahtu vizinās ar kauguru bandītiem kopā. Ofšorus apkalpo, Tukuma kases naudas plūsmas kontrolē.

  1. To pašu pasakiet saviem draugiem un kolēģiem Artim Kamparam, Jurim Šulcam, Mārim Rudovskim, Janekam Baham, Mārim Trēdem, Raivim Nikolajevam, kauguru bandītiem, Ruģelim, Bičušai utt. Tie zina kā strādāt “godīgu” darbu šiverējot pa Tukuma kasi.

   1. Straķi, Tu gribi, lai Tevi no valsts izraida?!Tiem, kas nezina, Straķis ir Zvaigzneskalna līdzgaitnieks, abi gribēja kopā politikā startēt, bet tā kā bija apkrāpis cilvēkus, Straķis izlidoja ātri; viņš ir tas, kas algas vietā darbiniecēm “izmaksāja” riebeklības – naudu nesamaksāja, taču ielika sieviešu telefonus intīmpakalpojumu portālā. Lūk, kādi “kristālskaidri “cikvēki te pauž sašutumu par veco varu . Jā, viņš arī viens no Patiesības ministrijas izdevuma tukuma balss ziedotājiem. Atcerieties šo vārdu: Ruslans Straķis – krāpnieks, melis, internettrollus un nelietis

 6. Tualesu pieejamiba centra – domes eekaa, labam nodoklu maksatajam- reizi menesii, parejiem – varbut, reizi gada. Tā kā Tukumu varetu devet par kazino pilsetu, tad tur ari pieejamas labiericibas! Tik bernus nevar vest, skumji!

 7. KO jūs te Trēdi aiztieciet. Ne viņa kādā partijā (vismaz papīros neredz), ne par ”Martiņu”, ”Dacīti”, ”Andri Lapiņu” vai ”Gunti Ābolu” izliekas. Tas jau jūsu lauciņš – melot, apmelot, safabricēt, arvienvārdsakot, saviem naudas tēviem rokas laizīt, par viņiem smukrakstus rakstīt. Un, ja samnieks pateiks ”fas!”, tad arī skrienat, mēles izkarot un visus stūrus aptaisot. Smird jau no jums pamatīgi. Tur jau pat tie hauziņi, ja tautai tādus atvērs, nelīdzēs.

 8. ….Teica Liepiņš no Lemberga balss neatkarīgās rīta avīzes un Tomels no Zvaigzneskalna un Reča balss tukuma laiks un tukuma balss

 9. Vecie organizējas kopā pieslēdzot preses izdevumu, specdienestus, cilvēkus un sazagto naudu samet, lai uzvarētu. Bet nesanāks. Tauta jau zin, kas ir Jaunā Vienotība un partija Tukuma pilsētai un novadam. Zagļi, zagļi un vēlreiz zagļi. Kauns par jums. Un ntz.

  1. kas ir specdienesti-!ugunsdzēsības un glābšanas dienests,kas pārtrauks tavu suicīda teātri un tam sekojošā neatliekamā medicīniskā palīdzība ar tem domāto trako kreklu?!….vienvārdsakot pamuļķ.s

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.