Attēlam ir ilustratīva nozīme

Gatavojas ērtam lidojumam?

Ja kāds iedomājas, ka šī brīža Tukuma domē tās politiski vadošā daļa domā par visa novada saimniecisko attīstību, kultūras uzplaukumu un visu iedzīvotāju labklājību, tad jāsaka, ka viņš smagi alojas. Diemžēl. Jo dienas, jo labāk kļūst  redzama mērķtiecīga rīcība skaidri noteiktā – savas un draugu kopas nākotnes nodrošinājuma – virzienā. Un tam, kā jau ne reizi vien pēdējā pusgada lakā esam pārliecinājušies, šai grupai visi līdzekļi labi. Sākot ar apmelojumiem un nomelnošanu, beidzot ar likumpārkāpumiem un ”amatu platformas” sakārtošanu, lai iegūtu pēc iespējas lielāku administratīvo resursu apjomu jeb, vienkāršāk sakot, mūsu – nodokļu maksātāju samaksāto – naudu savā pārvaldībā.

Bet – par visu pēc kārtas. Iespējams, kādam jau būs aizmirsies jaunās varas publiskās darbības sākums, ko iezīmēja gan nepiedienīga uzvedība, pat rupjība publiskajā telpā sarunās ar kolēģiem – opozīcijas pārstāvjiem, ko acīmredzot ar sievas tiesībām viskošāk demonstrēja tobrīd deputāte-parastā Daiga Reča. Tāpat, iespējams, ka šī brīža domes priekšsēdētāja vietnieki un arī viņu padomdevēji jau gribētu aizmirst gan savu darbošanos ”žurnālistikā”, izmantojot svešu sieviešu vārdus un, kā vēlāk izrādījās, arī citus identitātes datus. Droši vien neviens no viņiem arī īsti negrib atzīties, ka par žurnālistu un neatkarīga medija nomelnošanu visatbildīgākie ir paši, jo deva rīkojumu un par to arī samaksāja. Gan ar savas ”sabiedriskā labuma organizācijas”, gan domes budžeta līdzekļiem. Iespējams, arī pats domes priekšsēdētājs Normunds Rečs īsti komfortabli nejūtas. Un ne tikai tāpēc, ka viņa vietā publiski un skaļi vienmēr raujas runāt sieva un ka viņa aktīvais padomdevēja, bet, jāatzīst, neprofesionālais (jo novada situāciju, cilvēkus nepazīstošais un pēc dabas kašķīgais) sabiedrisko attiecību speciālists Jānis Tomels nereti esot rīkojies bez priekšsēdētāja ziņas. Domāju, inteliģents un gudrs cilvēks arī nejūtas īsti labi, ja jāvēršas pret saviem kādreizējiem domu biedriem, jāmelo, jāizliekas, jārunā blēņas. Kā, piemēram, tad, kad vēlas no opozīcijas un žurnālistiem, bet patiesībā jau no visas sabiedrības noslēpt kādus, kā pats apzinās, ne visai ”tīri nākušus papīrus”, kā tas bija gan ar dārgo pamatojumu vējeņu lietā, ar vairākkārt atkārtoto stāstu par to, kāpēc un kā tad no darba bija jāatbrīvo Dace Lebeda. Nu tādā pat – jāteic, pavisam smieklīgā veidā – pienākusi kārta lēmumiem, kuru sekas ir pamatīgs domes izmaksu pieaugums. Un, kā izrādās, tos pamatojoši dokumenti ir slepeni, ”nepiederošiem” nerādāmi! Vismaz, kā jau atkal visiem pa priekšu steidzas skaidrot Normunda Reča sieva Daiga, tik ilgi nerādāmi, kamēr ”visi jautājumi sakārtojas”. Un ja ar to vēl nepietiek, jaunā vara ir sagatavojusi vēl vienu izsmeļošu pamatojumu – domes amatu sarakts ir… ”autordarbs”!

Smieklīgi, protams, bet, jāatzīst smiekli nemaz nenāk, kad uzzinām, ka šo darbu rezultātā domes uzturēšanai papildus jau šī brīža jaunās varas administratīvajām izmaksām (plus divi vietnieki, padomdevēji, redaktori!) būs vajadzīgs vēl pusmiljons eiro…

Manuprāt, tas ir acīmredzams, ka nākamā ievērojami lielākā Tukuma novada centrālajā daļā ir sākusies rupja, netīra un administratīvos resursos balstīta priekšvēlēšanu kampaņa. Tā teikt, tiek gatavots ērts un plats nosēšanās laukums jau nākamajā, daudz naudīgākajā varā.

Kāda būs šo un citu politisko darboņu nosēšanās – tā jau ir mūsu – vēlētāju-parasto – atbildība.

 

Komentāri

 1. Tas tikai norāda to,ka nedomā par novada izaugsmi, bet savu ambīciju apmierināšanu. Ja domātu, tad saprast, ka reformas būs jāveic pēc novada apvienošanas nākamā gada jūnijā, kad patiešām daudz kas mainīsies.Šobrīd nav saprotams kas būs labāks, vai tikai tā būs naudas izšķērdēšana.

 2. Smieklīgi, lai nebūtu tik nožēlojami, ka Tukuma domē ir arī noslepenoti dokumenti. Varētu domāt, ka te ir… kosmosa raķešu centrs…

  1. Tev nav taisnība. Vēl nekur neesam aizmukuši, domes izpildvaru vēl nodaļās vada vilka cilvēki, nodaļu vadītāji, kuri būvē mājas Lielupes krastā, korupcija turpinās līdz 1.septembrim. Tad būs prom šie un būs Tukumam jauni laiki. Tukums uzplauks!

   1. Jā, es ar saktos, ka nav pareizi, jo ja visu saskaitīs (atlaišanas pabalstus, atvaļinājumu kompensācijas, iespējamās tiesāšanās izmaksas atlaistajiem, izpilddirektores min[ēto algu pielikumu, nākamās piemaksas), būs tuvāk miljonam…

 3. Izskatās, ka Reči vēlas aizslaucīt vecās varas korumpētos izpildvaras darboņus un citas iespējas nesaredz. Tik nav saprotams, kāpēc viņus vienkārši neatlaiž no darba….ietaupījums būtu. Atlaist vajag 100%, lai iznīdētu korupcijas astoņkāji. Bet to vajag dārīt lēti, ātri un pārliecināti.

   1. Svarīgākais, lai ir godīgi cilvēki un nestrādā uz mafiju, kura liek izzagt Tukuma kasi tukšu. Mana balss par godīgiem cilvēkiem un nekad vairs par vecās varas atraugām.

 4. Paldies Dievam , ka mums novadā ir Daiga Reča , jo savādā lapiņai nebūtu par ko rakstīt! Šobrīd jau paliek smieklīga īpašnieces naidpilnā kārpīšanās , ja nav ko teikt vajag vienkārši paklusēt. Parasti lielākais zaglis kliedz zog, zog, lai no sevis novērstu uzmanību!

  1. lieliski teikts, tieši tas ir arī attiecināms uz esošo situāciju domā, ar līgumiņiem sev un jaunu štatu veidošana savējiem, bet tikai tās pārmaiņas un viss pārējais ir tukši vārdi.

 5. 22 jaunizveidotas darba vietas savējiem ar 0,5 miljonu papildus tēriņiem no tukumnieku kabatām, tāda ir rečesijas jaunās varas izpratne par mūsu samaksāto nodokļu ekonomiju.

  1. Ko jūs te visi sūkstaties un aprunājiet un zākājiet novada domi? Paši tādus ievēlēja. Un vajag kautko darīt, neviss tukšus salmus kulstīt. Piemēram- iet piketēt pie domes, rakstīt depešus ministram Pūcem, Knab un citiem.

 6. Patīkami skatīties kā vecie ārdās 🙂 un sūta kampartroļļus uzbrukumā nenogurdināmi drukāt rakstus un komentārus :))

 7. Tikai kaut kā nekur nav pieminēts, ka tajos 22 štatos ir grāmatveži, kas pēc centralizācijas no iestādēm atnāk uz domi. Ja reiz raksta, tad vismaz korekti, ar pārbaudītu informāciju. Nevajag taisīt sensāciju uz meliem!

 8. Tukuma domes lapā -video arhīvā pēdējā domes sēde redzama no 2019.gada. Euuuu, mostieties un sāciet strādāt!!! Kāds taču par tās lapas uzturēšanu un informācijas atjaunošanu “autoratlīdzību” saņem.

 9. Labi, ka vismaz NTZ raksta visu, kā ir. Domes avīzē tik slavinājumi un bildes, lai izceltu dažus personāžus. Un tas viss par nodokļu maksātāju naudu.
  Un labi, ka NTZ raksta, tad jau taisnību raksta, ja dažas košas būtnes lec vai no biksēm ārā. Taisnība kož acīs.
  Lasīsim arī citas avīzes – taisnība kaut kur pa vidu.

 10. Gribētu zināt, cik izmaksās šī Domes reorganizācija. Tak vienreiz publicējiet ciparus un aprēķinus. Tautai ir tiesības zināt

 11. Nenoliedzami vienmēr darbi jāuzlabo, bet tam ir jābūt civilizēti, šobrīd tas ir ar pilnīgi neaprēķinātām metodēm. Man nav saprotams kāpēc deputāts nevar iepazīties ar tā saukto “autordarbu”, tad kā lai pieņem lēmumu, vēl jo vairāk visi deputāti ir vienlīdzīgā statusā un visi ir iedzīvotāju vēlēti, neatkarīgi no kādu partiju saraksta ievēlēti. Kopš jaunās vadības iedzīvotājiem nav iespējams iepazīties ar darbiem domē, jo šie darbi tiek apmaksāti no mūsu nodokļu maksām. Agrāk jebkurš varēja iepazīties ar lēmumiem, bet šobrīd nekā viss slepenībā, jo arī domes sēdes atspoguļojums ir izsmiekls, jo par ko lemj var redzēt tikai no lēmumu virsrakstiem, ne jautājumus, ne debates jau gan tikpat kā nedzird. Tā kā runas, ka viss tiek tikai iedzīvotāju labā ir apšaubāms, ja jau papildus administrācijas uzturēšanai papildus vajadzēs gandrīz 500000 eiro.

 12. Atbalstu jauno domes vadību. Kā tukumnieks atbalstu viņus un atdevu savu balsi tieši par korupcijas astoņkāja izraušanu. Viņi ir iekšā un redz labāk kā darīt. Noteikti rauj laukā veco izpildītājus, savādāk būtu klusums, bet tagad vecie ārdās, jo jaunie sāpīgi cērt. Malači! Naudas plūsmas tiek aprautas.

  1. Tiek kaut kas izrauts un sataisīts bardaks, jo māk jau tik bļaut. Ar darbiem aizkrāsnē. Ceru, kā līdz vēlēšanām pārāk daudz mēslu nepaspēs savārīt.

 13. Nu ja, tagad jau varēs nopirkt vēl vairāk ”atbalstītājus”- apmelotājus. Kādi pieci, skaitot tādus kā tomeļus, liepiņus, deģus, lapiņus, straķus, nu jau var vēl kādus piepirkt.

 14. Vecā vara jau pērk:) vienmēr ir pirkusi atbalstītājus. Tagad piesaistīja struktūru cilvēku Intaru ar ļooooti sliktu reputāciju. Pa pelēko zonu darbojas. Vienotība jau cīnās ar pelēko zonu, bet izvirza Intaru par savu super varoni. 🙂 Nelīmējas kopā.

  1. Intars nepatīk? Ticu, jo viņam nav bail atklāti runāt un to arī dara. Slikta reputācija? Faktus studijā! Reālus faktus nevis muļķīgus apvainojumus par kaut kādu pelējo zonu. Tomels gan tiek algots- pie tam pašreizējā vara to dara par mūsu visu naudiņu, Skumji.

   1. Skumji ir tas, ka Jurim Šulcam nav kadru un izvirza kaut kādus Intarus. Limanskim vidējā izglītība!!! Tas daudz ko parāda. Visi Intara draugi runā, ka viņš vienmēr ir zālīti pīpējis, vietējām ēstuvēm čipojis kases aparātus, lai nodokļus nemaksātu. Kas tādus cilvēkus izvirza par savas partijas seju?? Tikai prātu zaudējuši cilvēki.

 15. Nezinu, kurš tur kuram būs seja, pa manam, labāk, ka katrs ar savējo tiek galā, bet nu par to izglītību man gan ir ko tekt. Tas, ka izglītība – papīrs– inteliģenci un gudrību neparāda, katrā ziņā ne tiešas porporcijas veidā, – ir sen zināms fakts. Un, ja tam neticam, atliek tik uz augsti diplomētajiem Rečiem paskatīties; prastība un varas kāra dumjība lien no visiem stūriem laukā. Un abiem puišeļiem -vietniekiem ar problēmām pareizrakstībā, arī esot augstākā

 16. Intars nesaprot ka domee bez mulkosanaas un tuksas runaashanas arii smadzenes buus vajadziigas.un ko nu?taas tak vinam nav un veikalaa arii nenopirks:DDD

  1. Komentāros daudz sarakstīts par Intara nodarbošanos, nezinu, kā Šulcs varēja viņu izvirzīt par partijas publisko tēlu. Nav kadri laikam. Zālīti pīpē, bērniem alkoholiskos dzērienus tirgoja, ierauts pvn karuselī, čipo kases aparātus, daudz aizvērtu uzņēmumu, vēl lasīju, ka Rīgā sava meiteņu māja, kuru piesedz policija. Kur smadzenes viņu izvirzīt par publisko tēlu? Varbūt tomēr dienesti viņu izvirzīja nevis politikāņi.

   1. O, šitais jau izskatās pēc trakā Liepiņa murgošanas. Treniņi pie Lemberga un pieteik.com ir atstājuši neizdzēšamas sekas uz ”žurnālista” godaprāta paliekām!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.