Agris Jansons

Slampeniece Mairita Trēgere – viena no īstākajām latvju saimniecēm

Jau otro sezonu Latvijas televīzijas vajadzībām tiek filmēts raidījums «Īstas latvju saimnieces». Skatītāji to varēs vērot jau šonedēļ, bet mēs – «Neatkarīgo Tukuma Ziņu» žurnālisti – vienu no raidījuma filmēšanas epizodēm vērojām, kad filmēšanas grupa viesojās Slampē pie Mairitas Trēgeres.

Jau otro sezonu Latvijas televīzijas vajadzībām tiek filmēts raidījums «Īstas latvju saimnieces». Skatītāji to varēs vērot jau šonedēļ, bet mēs – «Neatkarīgo Tukuma Ziņu» žurnālisti – vienu no raidījuma filmēšanas epizodēm vērojām un tās varoni intervējām, kad producentu kompānijas «Brīvdienas» filmēšanas grupa viesojās Slampē. Jo tieši tur dzīvo viena no projekta septiņām saimniecēm – lauku uzņēmēja, zemniece Mairita Trēgere.

– Redzot burzmu visapkārt, tik daudz cilvēku, šobrīd pirmais jautājums prātā ir viens – kā jūs uz šo visu ”parakstījāties”, kāpēc izlēmāt piedalīties?

– Vispār es pati nezinu, kas mani šajā visā ir iegrūdis. Bet tad, kad man piezvanīja un izskanēja šis piedāvājums, es nodomāju: tā kā pustraka, pusaktīva vēl esmu, kāpēc ne?! Bet, ja nopietni, sākumā jau Kristapam (raidījuma producentam) teicu, ka galvenais, kam esmu gatava, varu apbraukāt visus Latvijas novadus. Jo šogad nav iznācis aizbraukt kādā ekskursijā. Un nav arī tā īsti gribējies doties ārpus mūsu valsts robežām… Līdz šim jau katru gadu pēc ražas novākšanas aizbraucu kaut kur atpūsties; pēc mēnesi ilgas salšanas kāpostu laukā gribas kaut kur aizbraukt sasildīties. Bet šogad… Nezinu, vai mani ir ietekmējis starptautiskais stāvoklis, vai kā, bet šoruden man nav bijis ne mazākās vēlēšanās kaut kur braukt. Un tad pēkšņi nāca šis piedāvājums savā veidā apceļot Latviju. Un es arī tikai tāpēc piekritu – lai paceļotu, lai satiktu interesantas sievietes un lai iepazītos ar viņu ikdienas rūpalu. Uzskatu, ka mums Latvijā, ir tik daudz neapskatītu skaistu vietu, bet mēs nesamies nezin kur prom,  piemēram, uz Austrāliju, Meksiku, Taizemi. (Pati arī esmu šīs zemes apceļojusi. – Red.)

Raidījuma «Īstās latvju saimnieces» 1. sērija Latvijas televīzijas 1. kanālā būs skatāma trešdien, 3. februārī, 19.30.

Vairāk lasiet laikraksta piektdienas, 29. janvāra, numurā ŠEIT!

Komentāri

  1. Ir jābūt lielai drosmei stāties vērtēšanai visas Latvijas priekšā, tāpēc veiksmi Mairitai! Ceru, ka vakariņas pie viņas būs tikpat smeķīgas kā viņas kāposti. Ar nepacietību gaidu raidījumu.

  2. Slampe ir maza-nāburgs va ne nēburgs:)zin,ka kāposti tiek mēsloti ar minerālmesliem un apstrādāti pret kāpostu Balteni.
    Mairita malacis- intervija samērā atklāta. No intervijas var izsecināt-nav cilvēkam ar ko parunāties, bet ir sakrājis stāstāmais.Lai veicasMairitai gan biznesā, gan ar draugiem,gan TV šovā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.