Praviņu pamatskolu neslēdz

Lielo mediju nedēļas beigās publiskotā ziņa par Praviņu pamatskolas slēgšanu radījusi apjukumu gan pašā skolā, gan skolēnu vecākos.

Lielo mediju nedēļas beigās publiskotā ziņa par Praviņu pamatskolas slēgšanu radījusi apjukumu gan pašā skolā, gan skolēnu vecākos.

Direktore pārsteigta, vecāki neziņā

Piektdienas, 6. augusta, rītā uz redakciju piezvanīja Praviņu pamatskolas direktore Maiga Vītola un stāstīja, ka viņai nemitīgi zvanot bērnu vecāki un vaicājot, vai tiešām skolas no septembra vairs nebūs – tāda ziņa parādījusies internetā. Direktores rīcībā gan nekādu jaunu lēmumu neesot, taču patlaban viņa esot atvaļinājumā: "Varu tikai secināt, ka katra šāda ziņa skolai kādu bērnu atņem, jo jau tā neskaidrību ap skolu bijis daudz. Ja kādas ģimenes bērni plāno šajā skolā mācīties, tad pēc šādiem rakstiem, var pārdomāt, turklāt varot pārdomāt gan tādi bērni, kuri lēmumu – palikt vai nepalikt Praviņās – vēl nav pieņēmuši, gan tādi, kuri te jau gadiem mācījušies. Jo – kurš nāks uz šādu nedrošu skolu ar nezināmu nākotni?! Mēs līdz šim visiem stāstījām, ka skola būs, ka mēs strādāsim, tagad paši nezinām…"

Vārdus "plānots slēgt pēc gada" neuzraksta

Kā pārliecinājāmies, situāciju izglītības jomā Tukuma novadā kādā no centrālajiem medijiem bija raksturojis novada domes izpilddirektors Ēriks Lukmans. Pēc viņa teiktā tiešām iespējams secināt, ka Praviņu skolu šogad slēdz. Ar Ē. Lukmanu piektdien sazinājāmies un noskaidrojām, ka viņš tiešām stāstījis par novada domes pieņemtajiem lēmumiem saistībā ar skolu reorganizāciju – Tukuma 3. vidusskolas un Džūkstes vidusskolas pārveidošanu par pamatskolu, Sēmes pamatskolas pārveidošanu par sākumskolu, savukārt Praviņu pamatskolas slēgšanu no 2011. gada 30. jūnija. Tiesa, tas, ka šo skolu plānots slēgts tikai pēc gada, ja situācija neuzlabosies, palicis, tā sakot, "aiz kadra", taču tieši neprecīzā informācija radījusi lielo satraukumu.

«Neatkarīgajām Tukuma Ziņām» Ē. Lukmans skaidroja, ka nekādi lēmumi šobrīd par skolu slēgšanu nav pieņemti. Pēdējā reize, kad par skolām runāts, bijusi novada domes sēde 1. jūlijā, kad pieņemts lēmums par Sēmes pamatskolas reorganizāciju un pie reizes Izglītības pārvaldes vadītāja Velta Lekse pieminējusi arī Praviņu pamatskolu, par kuru nekāds lēmums netiekot pieņemts – visu izteikšot skolēnu skaits mācību gada sākumā. Ē. Lukmans atzina, ka šajā brīdī tiešām viss esot atkarīgs no bērnu vecāku uzticības skolai: "Mēs sakām, ka skola būs, bet vecākiem tas pats jāpierāda arī ar savu attieksmi. Domāju, nevar pēc vienas publikācijas izraut bērnu no skolas, taču, ja vecāki tā darīs un rudenī bērnu skolā nebūs, nebūs arī skolas, jo mēs nevaram to uzturēt tikai skolotājiem un tehniskajiem darbiniekiem. Taču mūsu lēmums joprojām ir nemainīgs – skola tiek slēgta 2011. gada 30. jūnijā, un arī tad viss vēl var mainīties."

Novada domes izpilddirektors arī pastāstīja, ka nākamajā nedēļā plānota saruna ar Praviņu pamatskolas direktori M. Vītolu – dome aicinās viņu runāt ar bērnu vecākiem un izzināt reālo situāciju.

Mums M. Vītola stāstīja, ka pēdējais apzinātais skolēnu skaits pārsniedzis 70 bērnus – bez piecgadīgajiem un sešgadīgajiem. Kāds tas būtu šajā brīdī, viņa nevarot pateikt, jo arī klašu audzinātāji vēl esot atvaļinājumā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.