Agris Jansons

Tukumā policistiem vislielākā slodze, bet noziedzība mūsu novados – iet mazumā

Piektdien, 13. februārū, Rīgā, Valsts policijā, notiek ikgadējā rezultātu izvērtēšanas un atskaites sapulce. Īsi pirms sanāksmes Rīgā uz sarunu redakcijā aicinājām VP Zemgales reģiona pārvaldes Tukuma iecirkņa priekšnieku, pulkvežleitnantu Janeku Bahu un iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieku, majoru Māri Trēdi.

Piektdien, 13. februārū, Rīgā, Valsts policijā, notiek ikgadējā rezultātu izvērtēšanas un atskaites sapulce, pirms nedēļas tāda bija gan reģionos, gan arī atsevišķos to iecirkņos, tai skaistā Tukumā, kas ir viens no sešiem (Jākabpils, Aizkraukle, Bauska, Jelgava, Dobele, Tukuma) Jelgavas reģiona iecirkņiem. Īsi pirms sanāksmes Rīgā uz sarunu redakcijā aicinājām VP Zemgales reģiona pārvaldes Tukuma iecirkņa priekšnieku, pulkvežleitnantu Janeku Bahu un iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieku, majoru Māri Trēdi.

Valdības preses konferencē dzirdot to, ka jau ilgus gadus solītā atalgojuma reforma Iekšlietu sistēmā atkal un atkal tiek pārskatīta un pārvērtēta, zinot, ka tai pat laikā Valsts policijā joprojām trūkst zinošu un atbildīgus amatus uzņemties varošu darbinieku, mūsu sarunu sākām tieši ar šo jautājumu – ar jautājumu par kadriem.

– Šķiet, ka policijā notiek nemitīgas reformas un pārgrupēšanās. Un visa tā rezultātā Tukuma iecirknis, kaut arī tā apkalpes zonā ir daudz cilvēku un lieli transporta mezgli, maģistrāles, ir kaut kādā trīspakāpju pakļautībā, kaut kādā Zemgales reģiona nomalē… Vai šai ziņā nav paredzēta kāda reforma, lai Tukums atkal būtu pilnnozīmes policijas iecirknis?

J. Bahs:

– Par šādām pārmaiņām nav nekas dzirdēts. Šobrīd policijas iecirkņi ir sadalīti kategorijās – ir pirmās un otrās kategorijas iecirkņi, un mūsu reģionā 1. kategorija ir Jēkabpils un Jelgavas iecirkņiem. Kaut gan Tukums pēc iedzīvotāju skaita un arī vairākiem citiem rādītājiem pavisam noteikti varētu pretendēt uz pirmo kategoriju…

– Un ko tas nozīmē? Vai ietekmē algas?

– Jā, protams, tas ir cits algu līmenis. Jo tā tad arī ir lielāka slodze.

Tālāk lasiet laikraksta piektdienas, 13. februāra, numurā ŠEIT!

Komentāri

  1. A kur ir jēga ziņot?Ziņo vai neziņo,nekas nemainās.Makulatūra /diemžēl viņu apzīmējums/plauktos jau sen putekļu kārtu pārklājusies,ne kāds ko meklē,ne atrod,jo nav noziedzīga nodarījuma sastāva,kā sakarā lietu slēdz,vēl nesākuši.Kāpēc strādāt,ja var nedarīt neko.Kā ar tādu slodzi,kā paši stāsta,var strādāt divās un trijās darba vietās?Atrunas un viss.

 1. Godiigi sakot zheel. Uzskatu ka it sevishkji pashvaldiibas policija ir 000000 variants. Lai sstaigaa zekjees ja vadiibai nav naudas apaviem. Kapeec taa saku? Neesmu redzeejis kaajaam ejot nevienu pashvaldiibnieku 2,5 gadu garumaa. Runa ir par Tukumu. Besii aaraa ka ssunji piedirsh katru stuuri un pashvaldiibnieki man iesaka to nobildeet. Kas, man jaastaigaa ar fotoaparaatu vai? Pashvaldiibnieki.izkustiniet kaulus nevis tik braukaajieties.

  1. Tik vien tāds nieks, ka suņi pakakā, iekāpsi un nomazgāsi, bet kad sasisti stikli, mūžīgās plēves un iepakojumi, kuri nekad nesadalīsies, tur gan vajadzētu stipri piestrādāt pie sodīšanas, ja met kur pagadās.

  2. 100% piekrītu.
   Tiešām, nav ko atbildēt uz viņu gudrajām replikām. Vai tad tie ir pašvaldību policisti, kuri atļaujas tā atbildēt? Katru dienu izbrauc ar mašīnu noteikto maršrutu, ar to lieta darīta. Tikmēr Celtnieku ielā piekauj tantukus, atņem naudu. Lielā ielā vispār nosit vecu cilvēku.
   Ja būtu zābaki, staigātu kājām. Tagad braukā zeķēs ar mašīnu.

 2. …pāgājušo gadu vasarā , ap 21:00 vakarā staigāja pašvaldības policisti , divi gabali, Jauntukumā, tik patīkami bija, uz brīdi sajutos drošībā,…kolosāla sajūta pārņēma, un ja tā būtu katru dienu, būtu vnk super,…

  …bet par Baha vadīto , neko labu diemžēl nevaru teikt, ir slikta pieredze,…ļoti slikta , neticu viņiem , melo melo melo vienā lielā gabalā,….

 3. Nesaprotu, kāpēc pašvaldības pol. jāiet kājām, ja pilsētu var apbraukt. Galu galā nemaz jau tik maza tā teritorija nav. Un ja kādu aiztur, ko tad? Iet ar kājām no Jauntukuma? Spriedīsim taču reāli! Cita lieta darba kvalitāte Valsts policijā. Vai tiešām viss ir tik jauki, kā rakstā? Manam kaimiņam uzņēmumu apzaguši reizes četras vai piecas. Kaut vienu reizi tie metālu zagļi būtu noķerti!

  1. Kas tad meklēs,ja VP darbiniece Inga Breške pati braukā apkārt ar RENAULT busu,kurā atrodas metāla detektori,lāpstas un pārējie instrumenti…ar visu savu brigādi.Ko tad ķers,vai paši savējos?Varu parādīt bildes no notikuma vietas.

   1. Pie mums jau tā notiek,latvietis latvietim gardākais kumosiņš.Ausma no Slampes tovien tik dara kā sūdzas,un sūdzas jo pati neko nejēdz un skauž ka citiem iet labi.

  1. kā lai atklāj noziegumus, ja pilsētā uzstādīta vidio novērošanas sistēmas butaforija, tur gan kāds labi uzvārījās, bet policijai jānovalkā atlikušie apavi savos privātājos apsardzes uzņēmumos

 4. Izskatās,ka kādam atkal pareizajā vietā par lietu ir iekosts.Brīnišķīgi,cilvēki nav muļķi,par kādiem viņus tur visu varenā policija.

 5. Ak ja tajā frizētavā, kurai arī eju garām un klientus iekšā redzu, būtu bijuši seifā tikai 200 euro, tad ko? Tad zagli atrastu. Jautājums, kā saprotu, bija par par to, vai zaglis atrasts. Par naudas summu, kas bija seifā, mēs varam tikai minēt;- varbūt mājā nešķita droši, varbūt kāds parādu atdeva vai aizdeva, kas mums par daļu. Padomju laikā arī tā bija, ja nozaga skapi, tad prasīja, kur čeks.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.