Katram savu konteineru!

Pirms kāda laika jūs rakstījāt par to, ka cilvēki no privātmājām vai citām vietām brauc uz daudzdzīvokļu māju pagalmiem un izmet lielajos konteineros savus atkritumus.

Pirms kāda laika jūs rakstījāt par to, ka cilvēki no privātmājām vai citām vietām brauc uz daudzdzīvokļu māju pagalmiem un izmet lielajos konteineros savus atkritumus.

Tā ir milzīga problēma, – pirms nedēļas vienā Kurzemes ielas pagalmā šādi tika piepildīts viss konteiners. Iepriekšējā reizē, kad rakstījāt, dome nepateica, ko lietas labā darīs, taču tā vairs turpināties nevar. Tie laiki ir pagājuši, kad viss bija kopīgs; reiz par pakalpojumiem bija jāmaksā maz, tad neviens īpaši neuztraucās. Bet tagad tā nav, drīz par atkritumiem maksāsim vēl dārgāk. Gribētu zināt, vai dome meklē problēmai risinājumu?

SIA «Tukuma nami» valdes priekšsēdētājs Uldis Eglītis skaidroja, ka problēma ir, taču pret to cīnīties grūti, ja nu vienīgi iedzīvotāji fiksē automašīnas un ziņo pašvaldības policijai, vai vēl labāk, ja šo faktu var fiksēt ar fotoaparātu. Izņēmums gan būs konteineri šķiroto atkritumu laukumos, jo tajos atkritumus var iemest jebkurš, tostarp arī privātmāju iedzīvotājs. Par šiem atkritumiem iedzīvotājiem maksa netiek rēķināta.

Domes priekšsēdētājs Juris Šulcs skaidroja, ka atbilstoši likumam par atkritumu apsaimniekošanu, katram iedzīvotājiem jāiesaistās pilsētā izveidotajā atkritumu savākšanas sistēmā. Turklāt saistošie noteikumi nosaka, kurās vietās jābūt konteineriem, kurās var būt arī maisi. Ja policija noķer autovadītāju, kas izmet atkritumus daudzdzīvokļu māju konteinerā, lai gan pats šais mājās nedzīvo, viņiem ir tiesības pārkāpēju sodīt. Savukārt domes izpilddirektors Ēriks Lukmans informēja, ka no SIA «Tukuma ainava» saņemts klientu saraksts, ko analizēs īpašuma nodaļa. Tiem, kam nebūs noslēgts līgums par atkritumu izvešanu, izsūtīs brīdinājuma vēstules un uzdos konkrētā termiņā – pāris nedēļās – formalitātes nokārtot. Ja to neizdarīs, pašvaldības policija rakstīs administratīvo protokolu. Vaicāts, ko darīs ar to māju iedzīvotājiem, kas dzīvo ekspluatācijā nenodotos īpašumos, Ē. Lukmans skaidroja, ka tas būs nākamais solis: "Turpmāk jau tajā brīdī, kad potenciālajam būvētājam tiks izsniegta būvatļauja, viņam būs jāuzrāda jau noslēgts līgums par atkritumu izvešanu, jo labi zināms, vienlaikus ar būvniecības atkritumiem rodas arī sadzīves atkritumi." Vaicājām arī, ko darīt iedzīvotājam, ja viņš īpašumā nedzīvo. Pašvaldības vadītājs skaidroja, ka noteikta kārtība, kā jārīkojas šajā situācijā gan dzīvokļu, gan privātmāju iedzīvotājiem. Dzīvokļa īpašniekam par to jāinformē apsaimniekotājs, bet privātmājas iedzīvotājam – domes komunālā nodaļa. Tad arī maksa par atkritumu izvešanu netiks rēķināta. Bet reālo situāciju pārbaudīs, jo reizēm cilvēks iesniegumā raksta, ka nedzīvos pusgadu, bet jau pēc mēneša ir mājās un neliekas ne zinis par savām saistībām.

Amatpersonas teica, ka mēneša laikā rezultātam vajadzētu būt.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *