Kāpēc nepiešķīra pabalstu?

Lasītājs jautā: Esmu represētā un, līdzīgi kā citi, cerēju saņemt valsts solīto pabalstu, ko tā piešķīra represētajiem Latvijas simtgades gadā, taču nesaņēmu. Man ir apliecība, un es varu apliecināt, ka šis statuss man jau ir piešķirts gadiem ilgi. Vai jūs nevarētu noskaidrot, kāpēc es šo pabalstu nesaņēmu?

Esmu represētā un, līdzīgi kā citi, cerēju saņemt valsts solīto pabalstu, ko tā piešķīra represētajiem Latvijas simtgades gadā, taču nesaņēmu. Man ir apliecība, un es varu apliecināt, ka šis statuss man jau ir piešķirts gadiem ilgi. Vai jūs nevarētu noskaidrot, kāpēc es šo pabalstu nesaņēmu?

– Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) Ventspils reģionālās nodaļas vadītāja Evita Reimane skaidroja, ka pagājušajā – Latvijas simtgades – gadā valsts bija pieņēmusi lēmumu izmaksāt vienreizēju atbalstu 100 eiro apmērā politiski represētajām personām un nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem: “Lielākajai daļai represēto iedzīvotāju vai nacionālās pretošanās kustības dalībnieku, kas saņem invaliditātes vai vecuma pensiju, tas izmaksāts līdz 31. decembrim vienlaikus ar šo pensiju, turklāt – bez personas iesnieguma. Savukārt tiem cilvēkiem, kas nesaņem invaliditātes vai vecuma pensiju, uz deklarētās vai reģistrētās dzīvesvietas adresi Latvijā tika nosūtīts paziņojums par atbalsta pieprasīšanas kārtību – šajā gadījumā cilvēkam kādā no VSAA nodaļām vai elektroniski bija jāiesniedz iesniegums. Iespējams, cilvēks nav saņēmis šo aicinājumu, ja, piemēram, nedzīvo deklarētājā vai reģistrētajā adresē – šāda problēma varētu būt, taču citas iespējas, kā sazināties ar cilvēku, mums nav. Taču, lai noskaidrotu, kāpēc šāda problēma radusies, vislabāk piezvanīt pa tālruni 63125614 vai arī vērsties tuvākajā VSAA nodaļā un izstāstīt, ka šis atbalsts nav saņemts. Mēs uzreiz varam apskatīties, vai cilvēks ir bijis sarakstā un, ja ir bijis, kāpēc nav saņēmis šo atbalstu, vai arī – kāpēc nav bijis sarakstā. Ja atbalsts pienāksies, tad arī varēs vienoties, kā to saņemt.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *